Wybierając uchwyt do telewizora, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Są to między innymi jego rozmiar, waga oraz miejsce montażu. Nawet uniwersalny uchwyt do TV dostępny jest w wielu rodzajach, z regulacją lub bez dlatego przed jego zakupem ważny jest jego odpowiedni wybór. Jeśli mamy duży telewizor powinniśmy zainteresować się uchwytami przystosowanymi do większych odbiorników, natomiast jeśli będzie on zamontowany w narożniku, wybierzmy narożny wieszak do telewizora.

Uchwyt do TV

Jaki uchwyt do telewizora?

Stelaż i wysięgnik do telewizora dostępny jest w wielu wersjach, jak i typach. W ofercie naszego sklepu internetowego, czy też konkurencji znajdziemy nie tylko uniwersalny uchwyt do telewizora, ale także taki, który jest przystosowany do danego modelu, czy też określonej wartości. Na to, jaki uchwyt do TV wybierzemy, duży wpływ ma również możliwość regulacji. Inny zakupimy w momencie, kiedy nasz odbiornik ma mieć stałe miejsce położenia, a na inny zdecydujemy się, kiedy będziemy chcieli w zależności od sytuacji dopasować jego optymalny kąt do obecnie panujących warunków.

Jaki uchwyt do TV

Współczesny wieszak na telewizor został stworzony głównie do tych płaskich odbiorników (LED, LCD, Plazma), czyli tak naprawdę najczęściej spotykanych w naszych domach, czy firmach. Całkowicie zastąpiły one stare, kineskopowe telewizory, których obraz często pozostawiał wiele do życzenia.

Dobry uchwyt do telewizora

Dobry uchwyt do telewizora - na co zwrócić uwagę

Najwyższy czas przejść do samego zakupu. Obecnie uchwyt do telewizora, ma bardzo pozytywne opinie i jest ogólnie dostępy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych z elektroniką. Dobry uchwyt do telewizora powinien spełniać wszystkie nasze indywidualne wymagania, a także być wykonany z grubej stali, tak aby zapewnić naszemu TV odpowiedni poziom bezpieczeństwa. To są podstawy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, zadając sobie pytanie jaki uchwyt do telewizora o wielkości 40, czy 50 cali powinniśmy zakupić.

Uniwersalny uchwyt do telewizora

Kolejnym krokiem jest miejsce montażu. Do wyboru mamy uchwyt do telewizora sufitowy, ścienny oraz narożnikowy. Tutaj wybór jest prosty. Jeśli chcemy, aby wieszak do telewizora był zamontowany na suficie, wybieramy sufitowy, jeśli ma być zamontowany na ścianie, wtedy bierzemy ścienny, a kiedy chcemy, aby był on zamocowany w kącie, wtedy wybierzemy narożnikowy.

Uchwyt narożnikowy do TV

Następne na co powinniśmy, zwrócić uwagę jest rodzaj regulacji, jaki nasz uchwyt do telewizora powinien posiadać. Są to między innymi:

  • Regulacja w pionie (nachył)
  • Regulacja w poziomie (obrót)
  • Regulowana odległość od ściany

W zależności od wybranego przez nas modelu, będziemy mieli różne możliwości regulacyjne, ale także jej zakresy.

Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze dlatego dzisiejszy uchwyt do telewizora na ścianę, czy sufit posiada także odpowiednie zabezpieczenie, jakim jest blokada zabezpieczająca TV przed zsunięciem.

Montaż uchwytu do telewizora

Jak zamontować uchwyt do telewizora? To pytanie bardzo często zadawane przez klientów, czy wpisywane w wyszukiwarkę internetową. Montaż uchwytu do telewizora wcale nie jest taki trudny i zajmie nam tak naprawdę tylko kilkanaście minut. Oczywiście każdy uchwyt do mocowania telewizora na ścianie posiada w zestawie instrukcję, która tylko ułatwi nam wykonanie tych czynności.

Od czego zaczynamy? Oczywiście od zebrania wszystkich elementów zestawu. Kupując uchwyt do telewizora, otrzymujemy komplet wszystkich akcesoriów montażowych (śruby pasujące do większości telewizorów), które przydadzą się nam podczas jego montażu.

Śruby do montażu uchwytu TV

Następnym krokiem jest wywiercenie otworów w miejscu jego montażu. Są to najczęściej 4 lub 6 dziur, do których następnie przykręcamy nasz uchwyt do TV.

Montaż uchwytu do TV

Montaż uchwytu do telewizora

Kolejny krok to zamocowanie stelaża. Stelaż do telewizora najlepiej przykręcać na płaskiej powierzchni, tak aby przypadkowo nie porysować ekranu.

Uchwyt do telewizora opinie

Stelaż do telewizora

Następnie wkładamy telewizor ze stelażem do wcześniej zamontowanego uchwytu.

jak zamontować uchwyt do telewizora

Dodatkowo możemy zamontować również półkę pod dekoder, która doskonale będzie współpracować z naszym uchwytem.

Półka pod TV

Gotowe. Widzisz jakie to proste. Oczywiście pamiętajmy o tym, że są różne modele uchwytów i mogą się one nieco różnić od siebie, dlatego zawsze przed rozpoczęciem montażu, zapoznajmy się z instrukcją.

uchwyt do telewizora na sciane

A o to krótki filmik prezentujący, w jaki sposób w niespełna 4 minuty zamontować uchwyt do telewizora.