Informacje

Producenci

Oświetlenie Led

Blog o oświetleniu LED

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi wpisami na temat oświetlenia LED. Znajdą Państwo tutaj nie tylko cenne porady, ale także instrukcje montażu, nowoczesne aranżacje, jak i wszystkie nowinki technologiczne związane z oświetleniem ledowym. Blog o oświetleniu LED pisany przez profesjonalistów, zarówno dla hobbystów, jak i zawodowców.

Panel LED - montaż natynkowy

Natynkowy montaż panelu LED w specjalnej ramce, razem z naszym poradnikiem, nie powinien stanowić problemu, nawet dla laików oświetleniowych. Sprawdź jak w szybki i prosty sposób zamontować panel LED w ramce natynkowej.
Czytaj dalej
Oświetlenie garderoby - jak je zaprojektować?

Oświetlenie garderoby może być funkcjonalne i nowoczesne, a przede wszystkim niezbyt kosztowne i drogie. Energooszczędna technologia LED pozwoli nam na stworzenie niesamowitych aranżacji świetlnych, oświetlenia głównego, jak i dekoracyjnego.
Czytaj dalej
Żarówki energooszczędne - jak działają

Żarówki energooszczędne posiadają wiele zalet i wad, ale dosyć niedawno były najpopularniejszymi źródłami światła w naszym kraju. Sprawdź, jak działają żarówki energooszczędne i czy są zdrowe dla ludzi.
Czytaj dalej
Diody LED - rodzaje i parametry

Diody LED i ich rodzaje są obecnie przerózne, dlatego zawsze warto zapoznać się z typem źródła światła lampy, na którą się zdecyduejmy. Najpopularniejsze to oczywiście diody SMD, czy LED COB, które spotkamy w większości żarówek, czy halogenów.
Czytaj dalej
 Rodzaje świetlówek - świetlówka T8 a T5

Obecnie na rynku najpopularniejsze są dwa rodzaje świetlówek. Do dodatkowego podświetlenia doskonale sprawdza się świetlówka T5, natomiast do bardziej ogólnego oświetlenia bardzo trafnym wyborem będzie świetlówka T8.
Czytaj dalej
Jak oświetlić ogród?

Oświetlenie ogrodu, na które się zdecydujemy, powinno w pełni spełniać swoją funkcję oświetleniową, ale także doskonale pasować do reszty aranżacji naszego podwórka. Sprawdź jakie lampy obecnie są używane do oświetlenia tarasu, ogrodu, czy roślinności.
Czytaj dalej
Jak podłączyć lampę z czujnikiem ruchu?

Podłączenie lampy z czujnikiem ruchu nie stanowi większego wyzwania. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad i wybrać odpowiednie akcesoria do tego, by w pełni zautomatyzować Twoje oświetlenie.
Czytaj dalej
Lampy solarne jak działają

Lampy solarne ogrodowe to coraz częściej wykorzystywane oświetlenie zewnętrzne. Jest to połączenie energooszczędnej technologii LED i panelu solarnego, który przetwarza energię słoneczną na tę elektryczną. Sprawdź, jak działają lampy solarne i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.
Czytaj dalej
Montaż paneli na linkach

Montaż panelu LED na zawiesiach linkowych. Instrukcja krok po kroku, która przeprowadzi Państwa przez cały proces instalacji i montażu lampy.
Czytaj dalej
Montaż podtynkowy Paneli Led

Montaż Panelu Led metodą podtynkową nadający się do różnych sufitów np. z płyty gipsowej, OSB, lub w jakimkolwiek podwieszanym suficie. Instrukcja tego montażu doskonale nadaje się do wszystkich rozmiarów Paneli Led począwszy od 30x60 po 60x60, 60x120 czy nawet 30x60.
Czytaj dalej