Informacje

Producenci

Oświetlenie Led

Blog o oświetleniu LED

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi wpisami na temat oświetlenia LED. Znajdą Państwo tutaj nie tylko cenne porady, ale także instrukcje montażu, nowoczesne aranżacje, jak i wszystkie nowinki technologiczne związane z oświetleniem ledowym. Blog o oświetleniu LED pisany przez profesjonalistów, zarówno dla hobbystów, jak i zawodowców.

Rodzaje gwintów żarówek

Różne dostępne gwinty żarówek często mogą stanowić nie lada problem w wyborze odpowiedniego zamiennika dla naszego źródła światła. Przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie wszystkich dostępnych trzonków żarówek, aby jak najbardziej ułatwić wybór naszym klientom.
Czytaj dalej
Montaż opraw oświetleniowych - jak to zrobić?

Oświetlenie halogenowe to sposób na atrakcyjnie wyglądające wnętrze, które osiągniemy dosyć prostym i niezbyt drogim sposobem. Montaż oprawy halogenowej w suficie podwieszanym wcale nie jest zbyt trudny, aby nie móc wykonać tego samemu. 
Czytaj dalej
Oświetlenie zewnętrzne i przemysłowe - jak o nie zadbać?

Oświetlenie przemysłowe wykonane w technologii LED to energooszczędny i trwały zamiennik tradycyjnych lamp przemysłowych. Pamiętajmy jednak o tym, że ich długa trwałość zależy także od odpowiedniego ich użytkowania i dbania o nie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym wpisem na temat specjalistycznego oświetlenia.
Czytaj dalej
Oprawa hermetyczna LED - co to jest i jej zastosowanie

Pomieszczenia, w których panują trudne warunki, powinny zostać oświetlone poprzez szczelne i trwałe produkty, jakimi są lampy hermetyczne LED. Współczesna technologia ledowa wiele rodzajów i typów tego rodzaju oświetlenia, o których więcej dowiesz się, zapoznając z naszym najnowszym wpisem.
Czytaj dalej
Barwa światła - od czego zależy i jak dobrać do otoczenia?

Barwy światła LED możemy wybierać od tej bardzo ciepłej po tę najchłodniejszą. Zakres temperatur, jak i ilość barw jest ogromna, dlatego w naszym wpisie postaramy się Państwu pokrótce przedstawić, jakie są rodzaje barw światła, i która najlepiej według nas sprawdza się w danych warunkach.
Czytaj dalej
Jaki zasilacz do taśmy LED?

Dobór zasilacza do taśmy LED stanowi bardzo ważny element każdej instalacji oświetleniowej. Wysokiej jakości transformator LED pozytywnie wpłynie nie tylko na trwałość instalacji, ale także na jej długą bezawaryjność.
Czytaj dalej
Jak podłączyć taśmę LED - przydatne porady i wskazówki

Podłączenie taśmy LED nie zawsze musimy zostawiać doświadczonym elektrykom. W naszym wpisie postaramy się poprowadzić Państwa krok po kroku, w jaki sposób dość szybko i bezproblemowo zbudujemy oświetlenie LED oparte na paskach lodowych.
Czytaj dalej
Ściemniacz LED - czy żarówki LED można ściemniać?

Ściemnianie Ledów 230V stanowi wyzwanie dla wielu instalatorów LED, ale czy w ogóle żarówki LED można ściemniać? Znadziesz odpowiedź na naszym blogu.
Czytaj dalej
Sterownik LED RGB - jak ustawić

Sterowniki LED RGB to bardzo pożądane urządzenia przez wszystkich posiadaczy kolorowego oświetlenia. W krótkim wpisie postaramy się Państwu objaśnić, który kontroler najlepiej wybrać i jak go ustawić.
Czytaj dalej
Lumeny na waty - jak przeliczyć strumień świetlny?

Bardzo przydatny poradnik, w którym znajdą Państwo kalkulator lumenów, idealnie sprawdzający się podczas wymiany tradycyjnego oświetlenia na to ledowe. 
Czytaj dalej