Mimo prężnie rozwijającego się internetu oraz sprzedaży online wciąż wiele osób niechętnie podchodzi do tematu kupna przedmiotów przez internet. A niestety w sieci nie brakuje oszustów, chcących wzbogacić się na czyjejś nie wiedzy, którzy będą wymyślać różne preteksty, aby nie wymienić towaru lub nie zwrócić pieniędzy. Wiele osób wciąż zastanawia się, jak wygląda gwarancja na żarówki LED oraz jak taki proces gwarancyjny wygląda. W tym artykule postaram się przedstawić, kiedy możemy reklamować produkt oraz jak długa jest gwarancja żarówki LED.

Spis treści:

  1. Żarówki LED gwarancja
  2. Ile jest gwarancji na żarówki LED kupione w internecie
  3. Okres gwarancji na żarówki LED
  4. Ile gwarancji na żarówki LED zapewnia ich producent

Gwarancja na żarówki LED

Żarówki LED gwarancja

Może to, co napisze, zabrzmi całkiem śmiesznie i płytko, natomiast najważniejsze to znać swoje prawa. W momencie, kiedy nie znamy możliwości gwarancyjnych, łatwo jest nas oszukać, a niestety świat jest bardzo okrutny i sprytni sprzedawcy szybko wykorzystają ten fakt, aby wzbogacić się na naszej naiwności. Więc najważniejsze jest poznać, jakie mamy prawa, bez konieczności rzucania „paragrafami”. Rozróżniamy dwa typy reklamacyjne: gwarancja i rękojmia. O ile to pierwsze jest ustalane przez samych sprzedawców, to o tyle drugie jest czymś, przed czym większość nieuczciwych sprzedawców drży. Prawo rękojmi ustalone jest w prawach konsumenta i przysługuje nam zawsze. Opisuje ono, że jeżeli w ciągu dwóch lat od zakupienia oświetlenia LED, okaże się, że posiada jakieś ukryte wady, bądź brakuje jakiejś funkcji, która została opisana w specyfikacji produktu. To w ciągu dwóch miesięcy od ich wykrycia przysługuje nam zwrot kosztów lub wymiana towaru. Sprzedawca ma wtedy 14 dni na ustosunkowanie się do naszej prośby. Jeżeli nie podejmie żadnych kroków, to jest to równoznaczne ze zgodą na nasze warunki.

Żarówki LED gwarancja

Tak jak wspomniałem gwarancja żarówki, jest ustalana przez samego sprzedawcę. Gwarancja na żarówki LED powinna jasno przedstawiać jakie możliwości nam przysługują oraz co powinniśmy zrobić w przypadku zepsucia się żarówki LED. Warunki gwarancji też powinny być napisane w jasny sposób i przede wszystkim dostępne do wglądu przez Klienta. Trzeba jednak uważać, z racji tego, że wiele sprzedawców kryje się skomplikowanymi paragrafami, tak aby gwarancja była, jak najmniej zrozumiała przez Klienta.

Ile jest gwarancji na żarówki LED kupione w internecie

Ile jest gwarancji na żarówki LED zakupione w internecie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, z racji tego, że każdy producent ma swoje własne warunki. Są firmy, które nie oferują w ogóle gwarancji, inne firmy oferują rok, kolejne dwa lata, a są nawet firmy, które oferują gwarancję do 5 lat. Pamiętać trzeba, że zazwyczaj im dłuższa gwarancja, tym trzeba trochę więcej dopłacić. Standardem, który się jednak przyjął to okres dwóch lat, jest to jeden z optymalnych okresów. Jak sami widzicie, są różne okresy gwarancji, a więc ważne jest to, aby zawsze przed zakupem sprawdzić, ile gwarancji na żarówki LED przypisuje sprzedawca lub producent.

Ile jest gwarancji na żarówki LED kupione w internecie

Okres gwarancji na żarówki LED

Jednym z najbardziej istotnych aspektów jest sprawdzanie wiarygodności sprzedawcy lub producenta. Niestety marki, które są świeżo na rynku od kilku tygodni, czy miesięcy nie są w 100% pewnym źródłem zaufania. Oczywiście nie ma co od razu skreślać danej firmy, tylko z racji tego, że na rynku jest krótki czas, warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku zaistniałej potrzeby złożenia gwarancji mogą zaistnieć pewne komplikacje lub co gorsze, firma może np. po pół roku nie istnieć. Dlatego w takim przypadku proponuję kupowanie nieco tańszych produktów, które w przypadku niepowodzenia gwarancji z wyżej wymienionych powodów, nie będziemy bardzo stratni. Najlepszą wiarygodność gwarantują znani producenci, którzy na rynku istnieją już od wielu lat i mają wysokie doświadczenie w dziedzinie oświetlenia LED. Taki producent zawsze ma opisane na stronie, jaki jest okres gwarancji na żarówki LED lub żarówki halogenowe LED oraz jakie są dokładne warunki gwarancji.

Okres gwarancji na żarówki LED

Ile gwarancji na żarówki LED zapewnia ich producent

Tak jak wspomniałem wcześniej, każdy producent zapewnia własne warunki oraz okres gwarancji. Mimo tego, że nie zawsze chce nam się wczytywać w opisy gwarancyjne, które są często zawiłe, to warto upewnić się, czy nie ma tam różnych klauzuli, które odbierają gwarancję, gdy oświetlenie jest używane 3-4 godzin dziennie. Jeżeli czegoś nie jesteśmy pewni to najlepiej spytać sprzedającego jaka gwarancja na żarówki LED oraz jej szczegóły. Warto jednak kupować u sprawdzonych producentów lub sprzedawców. Producent KOBI posiada okres gwarancji 12 miesięcy dla firm oraz 2 lata dla Klientów indywidualnych. Znana światowa marka PHILIPS w zależności od produktu gwarantuje okres 1 roku, 3 lub 5 lat. Popularny producent oświetlenia OSRAM tak samo, jak marka KOBI, oferuje gwarancje na okres 12 miesięcy w przypadku sprzedaży dla firm oraz 2 lata dla Klientów indywidualnych. Tak jak możecie zauważyć, uśredniając okres gwarancji na żarówki LED, wynosi 2 lata. Wymieniłem kilka zaufanych producentów, którzy na rynku istnieją wiele lat, są to firmy, z którymi nasz sklep współpracuje na co dzień bez żadnych problemów. Na sam koniec wspomnę, że nasz sklep oferuję okres gwarancji 24 miesięcy na każdy z produktów. Ponadto zawsze staramy się dojść do pełnego porozumienia z Klientem i rozwiązać ewentualny kłopot. Kierujemy się tym, że dobre traktowanie Klienta, przynosi obustronną korzyść. Wy jesteście zadowoleni, a my bardzo często zyskujemy stałego kupca.

Ile gwarancji na żarówki LED zapewnia ich producent