Internet rzeczy całkowicie zrewolucjonizował współczesny styl życia, zwłaszcza w sferze domowej, gdzie komfort codzienny jest szczególnie ważny. Automatyka pozwala spersonalizować wnętrze w zależności od indywidualnych preferencji i zapewnić całkowitą wygodę w domu. Dzięki asystentom głosowym możemy z łatwością kontrolować wszystkie nowoczesne urządzenia, również w zakresie oświetlenia.

Inteligentne oświetlenie dla wygodniejszego życia

Automatyka domowa służy do otwierania i zamykania drzwi, regulacji muzyki i zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Nie trzeba też wstawać z wygodnej sofy, aby zgasić zapalone światło. Inteligentne żarówki można zaprogramować tak, aby same włączały się i wyłączały o określonej godzinie.

Inteligentne oświetlenie w Twoim domu

Jest to bardzo przydatne w codziennym oszczędzaniu na zasilaniu elektrycznym. Jednocześnie możemy sprawić wrażenie, że lokatorzy są w domu, kiedy jedziemy na wakacje, aby odstraszyć potencjalnych złodziei. Ponieważ jednocześnie korzystamy z Internetu, pełnię bezpieczeństwa zapewni sieć VPN, która poprzez zmianę adresu IP zagwarantuje dodatkową warstwę ochrony przed hakerami.

Inteligentne oświetlenie wykracza poza proste włączanie / wyłączanie. W zależności od produktu, modelu i producenta dostępne są funkcje podniesienia lub obniżenia intensywności lub temperatury światła, po interakcję poprzez gry dotykowe. Takie rozwiązania zużywają mało energii i mają dłuższy okres trwałości niż klasyczne oświetlenie.

Inteligentne żarówki LED

Inwestowanie w inteligentny system oświetlenia zapewnia komfort, bezpieczeństwo, a także oszczędność. Zamiana tradycyjnych żarówek nowymi technologiami LED jest już normą. Żarówki w klasycznej formie istniały od ponad wieku, z niewielkimi zmianami. Pod koniec ubiegłego stulecia jedynymi alternatywami były halogeny lub żarówki neonowe o niskim zużyciu energii, które zapewniały niewielkie oszczędności i wciąż krótki czas trwałości.

Inteligentne żarówki LED
Pierwsze żarówki LED były drogie i dawały niewiele światła, ale w niewiele ponad dekadę znacznie się rozwinęły, tworząc ogromny zakres możliwości. Obecnie mogą być regulowane różnymi rodzajami intensywności i jasności. Typ RGB zapewnia również możliwość zmiany koloru oświetlenia, zwykle za pomocą pilota na podczerwień.

Główną cechą współcześnie dostępnych inteligentnych żarówek LED jest to, że instalujemy je w lampach i zarządzamy nimi z telefonu komórkowego. Można w ten sposób dostosować temperaturę, kolor i intensywność światła, kontrolować je, gdy nie ma nas w domu, połączyć je z Apple Homekit lub asystentami głosowymi Google i Amazon, zaprogramować, aby włączały się lub wyłączały, kiedy chcemy lub zsynchronizować z filmami, muzyką lub grami tak, aby zapewnić nastrojowe oświetlenie w odpowiednich momentach.