Nowoczesna technologia LED przyniosła nam nie tylko znacznie mniejsze zużycie energii, ale także znacznie powiększyła możliwości odnośnie do doświetlenia różnych przestrzeni. Oświetlenie ogrodu, czy tarasu dzisiaj nie musi jedynie nudnym wymogiem, ale może stać się ogromnie ważnym elementem całościowej aranżacji. Oświetlenie alejek ogrodowych, czy podświetlenie roślin w ogrodzie, może doskonale komponować się nie tylko z wystrojem podwórka, ale także całej elewacji budynku.

Spis treści

  1. Oświetlenie ogrodu
  2. Oświetlenie tarasu
  3. Oświetlenie alejek ogrodowych

Jak oświetlić ogród?

Oświetlenie ogrodu

Obecnie klienci oświetleniowi najczęściej decydują się na oświetlenie ogrodu, czy tarasu wykonane w jednym stylu. Najchętniej wybierane są lampy ogrodowe z jednej serii, w której skład wchodzą słupki ogrodowe, kinkiety ścienne, czy lampy wiszące ogrodowe. Taka bogata oferta sprawia, że każdy z nas będzie w stanie zaprojektować swoje oświetlenie ogrodu w taki sposób, aby było ono jak najbardziej zbliżone do jego indywidualnych wymagań. Obecnie lampy ogrodowe przystosowane do żarówek, czy te posiadające już zintegrowane źródło światła LED występują w bardzo atrakcyjnych cenach. Stworzenie Retro, czy nowoczesnej aranżacji w Twoim ogrodzie nie musi już pochłonąć ogromnych ilości pieniędzy, aby było schludne i eleganckie.

Oświetlenie ogrodowe
W naszej ofercie znajdą Państwo oświetlenie ogrodowe znanych i cenionych producentów, takich jak SUMA, czy Kaja. Obie te firmy są cenione i znane na współczesnym rynku oświetleniowym ze swojej niezawodności, ale także z dbałości o najdrobniejsze szczegóły i elegancję. Najpopularniejsze ich produkty to m.in. słupki ogrodowe z serii INOX, Wiki, czy Rado, ale także bardzo chętnie nasi klienci wybierają lampy solarne, jak i wiszące wyżej wymienionych producentów.

Oświetlenie ogrodu

Oświetlenie tarasu

Doświetlenie balkonu, czy oświetlenie tarasu jest bardzo przydatne zarówno w letnie wieczory, jak i zimowe chłodne już dosyć noce. W okresie zimowym oświetlenie tarasu ma bardziej charakter dekoracyjny i aranżacyjny, natomiast latem będzie mogło stworzyć nam swoim oświetleniem odpowiednie miejsce do czytania książek, wypoczynku, czy spotkań z przyjaciółmi. Jako oświetlenie tarasu i balkonu sprawdzą się różne modele lamp, zarówno te stojące, wiszące, jak i ścienne. Lampy stojące doskonale sprawdzają się pomieszczeniach wewnętrznych, dlatego równie dobrze możemy je wykorzystać na naszym tarasie. Jedynie, o czym musimy pamiętać to oczywiście klasa szczelności. Lampy zewnętrzne będą narażone na szkodliwe warunki zewnętrzne, dlatego warto zainteresować się oświetleniem posiadającym odpowiednią klasę szczelności.

Oświetlenie tarasu

Podobnie jest w przypadku lamp wiszących ogrodowych, które równie dobrze możemy wykorzystać w oświetleniu zewnętrznym. Elegancka lampa ogrodowa zawieszona na elewacji naszego budynku, czy w altance doda nie tylko niesamowitego uroku, ale także spełni swoją najważniejszą, czyli tą oświetleniową.

Oświetlenie alejek ogrodowych

Odpowiednie oświetlenie dróżek i alejek ogrodowych na naszym podwórku należy do tego rodzaju doświetlenia, do którego będziemy mogli wykorzystać wiele rodzajów różnych lamp. Najpopularniejsze z nich to oczywiście słupki ogrodowe, które rozstawione odpowiednio wzdłuż ścieżki nie tylko równomiernie ją oświetlą, ale także stworzą niesamowity klimat.

Oświetlenie alejek ogrodowych

Kolejną alternatywą, którą możemy wziąć pod uwagę, projektując oświetlenie alejek ogrodowych, są oprawy najazdowe. Tego typu lampy wbudowane w ziemie nie popsują nam ogólnej aranżacji podwórka, a doskonale spełnią swoje funkcje oświetleniowe.

Oprawy najazdowe

Jeżeli alejka naszego ogrodu znajduje się blisko elewacji budynku, możemy wykorzystać do tego celu także eleganckie lampy wiszące, czy kinkiety ogrodowe. Wykonane w nowoczesnym lub tradycyjnym stylu, będą nie tylko urozmaiceniem wyglądu naszego domu, ale również bardzo ciekawym rozwiązaniem oświetleniowym.

Oświetlenie elewacji i ogrodu

Podświetlenie roślin w ogrodzie, szczególnie tych o wyjątkowym wyglądzie, będzie pełnić również niebagatelną rolę w oświetleniu naszego podwórza. Krzewy ozdobne od teraz nie muszą być tylko elementem dekoracyjnym w dzień, ale także mogą pełnić swoją ozdobną funkcję również w nocy. Lampy ogrodowe, wykonane w technologii LED nie grzeją się, ale także nie szkodzą naszym roślinom, dlatego będzie to rozwiązanie w pełni ekonomiczne, ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Podświetlenie roślin w ogrodzie