Odpowiednie rozmieszczenie halogenów w kuchni, ogromne znaczenie, podobne do mocy samych źródeł światła. Halogeny na suficie w kuchni powinniśmy równomiernie rozmieścić po całym wnętrzu pomieszczenia, a więcej będziemy mogli wykorzystać ich w miejscach, w których kroimy, czy gotujemy. Oprawy halogenowe są bardzo chętnie wybierane do oświetlenia kuchni ze względu na swoją bardzo atrakcyjną cenę, ale także możliwość swobodnego doboru źródła światła.

Spis treści:

  1. Halogeny w kuchni - sufit
  2. Jak rozmieścić halogeny na suficie w kuchni?
  3. Jak rozmieścić oświetlenie w kuchni?

Halogeny na suficie w kuchni

Halogeny w kuchni - sufit

Żarówki halogenowe najczęściej montujemy na suficie w kuchni lub w samych meblach kuchennych. W przypadku sufitu są to źródła światła służące do ogólnego oświetlenia, a zamontowane w meblach kuchennych służą jako dodatkowe doświetlenie miejsc, w których przygotowujemy jedzenie. Halogeny w kuchni na suficie mają ogromną zaletę, jaką jest ich wymienne źródło światła. Możemy wybierać do nich żarówki LED GU10, czy MR16, czyli przystosować zarówno do instalacji 230V, jak i 12V.

Halogeny w kuchni na suficie

Halogeny na suficie w kuchni wyposażone w żarówki ledowe mogą ponadto emitować światło w barwie białej ciepłej, zimnej lub obecnie najbardziej popularnej, czyli ciepłej. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do ciepłego, lekko żółtego światła, warto wybierać do nich żarówki LED o temperaturze barwy nieprzekraczającej 3500K. Obecnie jednak coraz częściej nasi klienci decydują się na źródła światła o neutralnej barwie. Jest to pośredni rodzaj światła pomiędzy ciepłą oraz zimną i stanowi najrozsądniejszy wybór, jeżeli chodzi o samą jasność światła, jak i odpowiednio wpływa na efektywność naszych kuchennych prac.

Halogeny w kuchni - sufit

Jak rozmieścić halogeny na suficie w kuchni?

Halogeny na suficie w kuchni powinniśmy również odpowiednio rozmieścić. Równomierne rozmieszczenie halogenów w kuchni ma bardzo zbliżone znaczenie do samej ich mocy świetlnej. Oczywiście od tego, jak rozmieścić halogeny na suficie w kuchni będzie zależało wiele czynników, takich jak kształt naszej kuchni, czy rozmieszczenie w niej mebli kuchennych. Najrozsądniejszym wtedy rozwiązaniem wydaje się ich jak najbardziej równomierne rozmieszczenie (z pominięciem sufitu bezpośrednio nad meblami). Wtedy wybierając do takiej kompozycji żarówki halogenowe LED, wystarczy, że odpowiednio do naszego wnętrza dobierzemy ich moc świetlna, aby mieć równomiernie rozświetlone całe pomieszczenie. Bardzo często obecnie stosuje się również rozwiązania dodatkowego doświetlenia wybranych powierzchni. Wtedy rozmieszczenie halogenów w kuchni nie jest już w pełni równomierne, a więcej lampek możemy dostrzec nad stołem kuchennym, czy blatem.

Jak rozmieścić halogeny w kuchni

Jak rozmieścić oświetlenie w kuchni?

Halogeny na suficie w kuchni to nie wszystko, co możemy wykorzystać do oświetlenia tego typu wnętrza. Bardzo popularne prócz opraw halogenowych są także plafony LED. Doskonale również z nimi współpracują. Dosyć często możemy obecnie spotkać kilka plafonów o dużej mocy pośrodku kuchni, a bliżej ścian będą znajdować się mniejsze halogeny. W takich przypadkach plafony LED pełnią funkcję głównego oświetlenia natomiast oprawy halogenowe dodatkowego doświetlenia. Oczywiście lampą do głównego oświetlenia nie musi być plafon. Możemy zdecydować się także na żyrandol, czy na inne lampy sufitowe, w których zamontujemy żarówki LED. Obecnie w dobie coraz szybciej rozwijających się technologii będziemy mieć do dyspozycji wiele różnych możliwości. Jedyne, o czym musimy przede wszystkim pamiętać to, aby nie skupiać się wyłącznie na wyglądzie lampy, ale wziąć pod uwagę również jej odpowiednią moc świetlną, a także wybrać optymalne miejsce montażu.

Jak rozmieścić światło w kuchni