Montaż oprawy halogenowej


Przed przystąpieniem do pracy dobrze zastanów się nad optymalnym rozmieszczeniem halogenów zgodnym z Twoimi oczekiwaniami. Po dokładnym zaplanowaniu rozmieszczenia oczek zaplanuj również odpowiednią odległość pierwotnego sufitu od podwieszanego tak, aby oprawa swobodnie się zmieściła. Przeciętna wysokość halogenu w większości przypadków to ok. 6 cm, niemniej jednak bywają również takie 8-centymetrowe i więcej więc nie należy się tym sugerować. Gniazdo GU10, MR16 czy MR11 to kolejne centymetry, które musimy uwzględnić w naszych wyliczeniach więc optymalna przestrzeń między sufitem pierwotnym a docelowym powinna być nie mniejsza niż ok. 10 centymetrów.

Oprawa halogenowa led narzdzia

Do Montażu oprawy halogenowej będą nam potrzebne:

  • Wkrętarka
  • Otwornica
  • Nóż tapicerski
  • Probówka
  • Gniazdo GU10, MR16, bądź MR11
  • Oprawka Halogenowa

Jak więc widać, montaż oprawek nie będzie przesadnie wymagający i wystarczą nam podstawowe narzędzia do ich zainstalowania a także kilka porad technicznych które tutaj znajdziecie.


Etapy montażu oprawek halogenowych:


Montaż halogenów nie jest skomplikowany i opiszemy go w kilku prostych etapach tak abyś samodzielnie bez pomocy fachowca zamontował swoje oprawki. Potrzebować będziemy narzędzi wymienionych powyżej.

Montaż z podziałem na etapy


pierwszy
Na początek wyznacz punkty montażowe oprawek i nanieś je na sufit. Sprawdź czy są one równomiernie porozmieszczane. Za pomocą otwornicy wytnij na nie otwory. Zachowaj szczególną uwagę podczas ich wycinania. Uważaj na instalację elektryczną by podczas nawiercania otworu nie uszkodzić kabli. Ważne jest również, aby odpowiednio dobrać średnicę otworu. Należy ją dopasować do średnicy oprawki. Dokładne dane odnośnie prawidłowej średnicy wycięcia powinny znajdowac się w instrukcji oprawek ale równie dobrze możesz sam dokładnie je wymierzyć.


montaż oprawek drugi etap
Po wycięciu odpowiednich otworów przechodzimy do połączenia elektrycznego. Za pomoca kostki połącz przeprowadzone wcześniej przewody zasilające z gniazdem GU10, MR16, bądź MR11


Montaż
Teraz należy umiescić oprawkę w otworze montażowym. Jest to banalnie proste. Wszystko co musisz zrobić to wygięcie ramion montażowych oprawki maksymalnie w górę (optymalnie w kącie 90 stopni względem oprawki). Wsuwamy ramiona sprężynek w otwór w suficie, dzięki czemu rozszerzają się one i utrzymuja nasza oprawkę halogenową w miejscu. 


Łatwy montaż oprawki halogenowej
Ostatnia czynnośc którą musisz wykonać aby cieszyć się efektem końcowym swojej pracy to zamontowanie żarówki w oprawkę. Do tego służą nam sprężynki dołączonej do zestawu, lub ring mocujący (w zależności od montowanej oprawki). Wkręcamy żarówkę, mocujemy i gotowe! W prosty sposób udało Ci się przebrnąć przez wszystkie etapy montażu.