Montaż plafonu Led natynkowego

Przed montażem przygotuj wszystkie niezbedne rzeczy abyś wszystko miał już pod ręką. Czego będziesz potrzebować?

  • wkrętarka,
  • wiertła,
  • miarka,
  • ołówek,
  • kostka,
  • probówka,
  • i oczywiscie plafon Led

Kiedy skompletujesz niezbedne rzeczy możesz zabrac się do pracy. Pammiętaj, że wszystkie czyności wykonujemy z zachowaniem zasad BHP. Do pracy przystąp po uprzednim odłączeniu źródła prądu.

W pierwszej kolejności mymierz plafon i miejsce na  ścianie, lub suficie w którym dokonasz montażu plafonu LED. Dobrze przemyśl swoja decyzję, nie ma sensu wiercić dziur w świacie czy suficie i byc niezadowolonym z efektu.

Po zaplanowaniu i dokonaniu pomiarów zaznacz ołówkiem miejsce w którym nawiercisz otwór na przewód elektyryczny. 

Plafon Natynkowy LED

 Za pomoca odpowiedniej grubości wiertła wywierc otwór na przewód 3 żyłowy do którego podłączać będziemy nasz plafon. 

Plafon LED

Przeprowadź instalację elektryczną lub, adoptuj istniejącą. Zacowaj wszelkie śreodki ostrozności! Pamiętaj aby przy podłączaniu odłączyć zasilanie. Plafon zasilany jest napięciem 230V prądu zmiennego, czyli takiego jak w naszej sieci.


Montaż Plafonu 

W nastepnej kolejnosci przejdź do montażu kaostki. Załóż kostkę elektryczną na przewodzie zasilającym.


Plafon LED Montaż

Dokręć mocno kostke isprawdź czy dobrze ją zamontowałeś pociągająć lekko za przewody. Jeśli się nie wysuwją oznacza to, że dobrze wykonałeś swoją pracę Plafon LED

Teraz do naszej kostki należy zamontować zasilacz dołączony do zestawiu zgodnie z opisem nadrukowanym na zasilaczu. Po wykonaniu tych czynności, przechodzimy do montowania stelarzu/uchwytu na którym umocowany jest nasz plafon. 


Plafon sufitowy LED

Za pomocą kołków rozporowych przytwierdź mocno i stabilnie uchwyt montażowy do ściany lub sufitu. I sprawdź jeszcze raz czy wszystko zostało wykonane poprawnie i stabilnie.

Montaż Plafonu LED

Upewniwszy się, że twój uchwyt jest stabilnie zamontowany w miejscu którym wybrałeś, wystarczy nasunąć odpowiednio plafon w uchwyt.
 Plafon LED

Zasilacz swobodnie mieści się między uchwytem, a plafonem więc wsuń go do środka bez obawy o uszkodzenbie twojej lampy Led. 

Montaż Plafonu

Na koniec dokręć plafon do uchwytu za pomoca dołaczonych do zestawu śrubek. Sprawdź ponownie czy zamocowałeś wszystko stabilnie i jesteś zadowolnony z efektu końcowego swojej pracy. Jeśłi tak możesz włączyc zasilanie. 

  Plafon LED natynkowy

Sam widzisz, że to banalnie proste! Kierując się naszym poradnikiem równiez i Ty bez pomocy fachowca jesteś w stanie zamotnować plafon natynkowy w swoim domu czy biurze.