Kiedy zaczynamy remont naszego mieszkania, zastanawiamy się nad tym, jaki kolor ścian będzie dla nas odpowiedni i jaką podłogę wybrać, ale również jak powinno wyglądać nasze oświetlenie. Jednym z ciekawszych rozwiązań są obecnie taśmy ledowe, które mogą stanowić element dekoracyjny i podświetlać poszczególne elementy, ale również stanowić mocne źródło światła w naszym pomieszczeniu. Możliwości ich wykorzystania jest naprawdę wiele, ale jak prawidłowo podłączyć taką taśmę?

Montaż taśmy led

Profil Wpuszczany z tasmą led

Na początek zaplanujmy dokładnie, jak ma wyglądać aranżacja naszego pomieszczenie. Zmierzmy dokładnie, ile metrów taśmy będzie nam potrzebne, wybierzmy jej rodzaj i barwę światła.


Jak zamontować tasmę led
Ważnym aspektem przy wyborze taśmy będzie również to, gdzie chcemy ją zamontować. Jeśli będzie to miejsce, w którym mamy do czynienia z dużą ilością wilgoci wybierzmy taśmę w silikonowej otoczce, jeśli montaż planujemy w salonie wystarczy taśma z klasą szczelności IP20 lub IP40.

Jak zamotować tasmę Led

Taśmy Led najlepiej montować w profilach aluminiowych. Są one świetnym radiatorem, który odprowadza ciepło. Dzięki zastosowaniu profili znacznie przedłużymy żywotność naszej taśmy. Jeśli chodzi o ich dobór mamy naprawdę bardzo szeroką gamę, z której wybierzemy coś dla siebie. Do profili dobrać możemy również klosz w 3 różnych wersjach: transparentnej, mrozonej i mlecznej. Dzięki nim uzyskamy różnego rodzaju efekt świetlny, w zależności od jego przepuszczalności punkty świetlene będą mniej lub bardziej widoczne.
Jak zamontować tasmę led
Taśmę Led przyklejamy na oczyszczoną a przede wszystkim odtłuszczoną powierzchnię. Powierzchnia musi być również gładka, co zapewni nam idealne przyleganie do powierzchni.

Dobierając zasilacz do taśmy, starajmy się dodać do niego ok 30% zapasu, dzięki czemu nie będzie się on grzał.

W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z pracownikiem sklepu, który doradzi Ci, jaki rodzaj taśmy wybrać i dobierze do niego odpowiedni zasilacz.