Halogen do quada-lampa off road

Jednym z popularniejszych i często wybieranych do quada halogenów są tak zwane lampy off road. Lampa tego typu to specjalna listwa o wzmocnionej konstrukcji dedykowana właśnie wszystkim pojazdom do jazdy ekstremalnej w tym quadom.

Jaki halogen Led do Quada

Zasilane są one napięciem od 9V do 60V dlatego są dość uniwersalne. Bardzo mocne diody power Led dają nam dużo światła przy niski poborze mocy. Specjalna konstrukcja lampy daje nam mały kąt świecenia na poziomie ok. 30 stopni, dzięki czemu świeci ona na wprost bez rozpraszania światła na boki. Dużym plusem tego typu halogenów do quada jest również regulowany uchwyt pozwalający na precyzyjne pokierowanie światła. Lampy sprawdzą się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych gdyż ich klasa szczelności obudowy jest odporna na zalania. Lampy te posiadają różne moce i długości tak, aby idealnie można było dostosować je do swoich potrzeb.

Halogen do quada-reflektory

W ofercie znaleźć możemy również drugi typ halogenów do quada mianowicie reflektory Led, które tak jak wyżej opisane lampy off road świetnie znosi trudne warunki jazdy czy warunki atmosferyczne. Tak jak ww. posiadają klasę czelności w granicach IP68 więc bez obaw możemy montować je w swoim quadzie.

Reflektor led do quada

Reflektory zasilane są napięciem w zakresie 12 do 36V co również czyni je dość uniwersalnymi. Kąt świecenia reflektorów to ok. 60 stopni, czyli nieco więcej niż w przypadku listw off road. To, co różni je od swoich poprzedników to fakt, że występują one w różnych kształtach. Na rynku znajdziemy reflektory okrągłe, kwadratowe czy nieco większe prostokątne.

Reflektor do quada

Jaki halogen do quada wybrać?


Tak więc jaki ostatecznie halogen do quada wybrać? W wyborze halogenu do quada, o czym wcześniej nie wspomnieliśmy, dużą rolę pełnia również walory estetyczne. Lampe wybieramy zatem nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również z myślą o tym, jaki charakter chcemy nadać naszemu pojazdowi. I to w podjęciu ostatecznej decyzji te dwa czynniki będą odgrywały tutaj kluczową rolę.