Jednym z częstszych miejsc, w których zastosowanie mają naświetlacze, są miejsca pracy, w których pracuje się przez długie godziny również po zmroku. W tych przypadkach dobór odpowiedniego oświetlenia jest kluczową sprawą. Pod uwagę musimy więc nie tylko jaka moc naszego Halogenu, ale również ich rozstawieni, ułożenie na odpowiedniej wysokości i to jaki rodzaj światła emituje.

Jaki halogen Led na budowę?

Halogeny Led umieszczenie

Jeśli chcesz mieć dobrze oświetlony plac budowy, tak żeby móc swobodnie się po nim poruszać i wykonywać bez trudu wszystkie czynności doradzamy zamontowanie kilku naświetlaczy na wysokości, z różnych stron oświetlanego placu. Moc i ilość zastosowanych halogenów zależy oczywiście od powierzchni, którą zamierzamy doświetlić. Jeżeli praca na budowie wymaga ciągłego przemieszczanie, należy zadbać o oświetlenie całej trasy, którą przemierzamy. Do pracy potrzebujemy mocnego światła więc polecamy halogeny co najmniej 50W. Równomiernie rozchodzące się światło z kilku stron pozwoli na dokładniejsze wykonywanie pracy oraz pozwoli uniknąć ewentualnych wypadków.

jaki halogen led na budowę

Jaka barwa światła halogenu Led na budowę?

Optymalny w tym przypadku wydaje się mocny halogen z barwą światła neutralną, czyli taką, która najbardziej przypomina nam naturalne, dzienne światło. Jest to barwa plasująca się między 3300 a 5300 K. Barwa neutralna ma właściwości pobudzające nasz organizm do wzmożonej aktywności umysłowej, ale również sprawia, że nie męczymy się tak bardzo pomimo sztucznie generowanego światła.

jaki halogen na budowę
Przenośny halogen Led na budowę


Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku halogenów na budowę będą również przenośne halogeny Led. Są to bardzo komfortowe naświetlacze umocowane na specjalnych stojakach, które ustawić możemy w dowolnym miejscu. Halogeny te występują w 2 wersjach. Przenośne naświetlacze z przewodem i koniecznością podłączenia ich do źródła prądu i możliwością przemieszczania go w obrębie dostępnego kabla czy dodatkowego przedłużacza oraz z akumulatorem. Warto zaopatrzyć się w taki ze wbudowanym akumulatorem, rewelacyjnie spisze się nam w przypadku braku prądu lub do oświetlenia miejsc, gdzie nie mamy dostępu do stałego źródła prądu. Do tego typu halogenów dokupić możemy różnego typu akcesoria między innymi wysoki stojak, który umożliwia nam umiejscowienie go na odpowiedniej wysokości.

Jaki więc halogen na budowę? Wszystko zależy od powierzchni, jaką musimy doświetlić oraz tego, w jakich miejscach potrzebujemy najwięcej dodatkowego światła.