Prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego powinno odpowiednio oświetlić miejsce pracy, jak i przyciągnąć uwagę klientów. Wnętrze salonu powinno być oświetlone zgodnie z panującym w nim stylu, a także spełniać obowiązujące normy PN-EN 12464-1. Nie możemy zapomnieć o doświetleniu naszego loga, czy reklamy. To właśnie ona dziś (razem z internetowym marketingiem) przyciąga największą ilość potencjalnych klientów.

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Oświetlenie salonu fryzjerskiego

Oświetlenie salonu fryzjerskiego musi być spójne, dokładne, a zarazem eleganckie i wpasowujące się w jego ogólny styl i design. Powinniśmy pamiętać o tym, aby było ono także przytulne dla klienta, ale również odpowiednio doświetlało miejsce naszej pracy. Wybierając lampy sufitowe do salonu fryzjerskiego, powinniśmy dobierać je odpowiednio do stylu wnętrza oraz miejsca ich montażu. W poczekalni możemy zastosować ciepłe światło, które odpowiednio zbuduje klimat miejsca, a także pozwoli zrelaksować się naszym klientom. Światło tam powinno być również odpowiednie do tego, aby nasi klienci mogli przeczytać gazetę, czy inne czasopismo. Do miejsca strzyżenia polecamy głównie światło neutralne, które doskonale oddaje naturalne kolory, a także odpowiednio oświetla miejsce pracy. Tam musimy wybrać oprawy świetlne, które pozwolą skupić się nam na wykonywanej pracy, ale także swoim światłem odpowiednio oświetlą fryzury naszych klientów. Oświetlenie salonu fryzjerskiego to bardzo ważny element, odpowiednie dobrane światło poprawia komfort pracy fryzjerom i tworzyklimat dla klienta.

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego

Oświetlenie w salonie kosmetycznym, czy w innym miejscu, w którym dbamy o wygląd naszych klientów, powinno posiadać natężenie w wysokości nie mniejszej niż 500 lx. Zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 12464-1 „Światło i oświetlenie - Oświetlenie miejsc pracy” oświetlenie salonu fryzjerskiego określa się jako formę pracy biurowej, w której właśnie wymagana jest takie natężenie oświetlenia. Dotyczy to oczywiście miejsca naszej pracy, czyli przestrzeni, w których dbamy o fryzury klientów. W poczekalni będziemy mieli większą dowolność odnośnie do oświetlenia, ale i tak nie możemy zapomnieć o tym, że tam dłuższą chwilę muszą spędzać nasi klienci i właśnie ze względu na nich powinniśmy odpowiednio zadbać o oświetlenie również tego pomieszczenia i sprawić, aby było przytulne i relaksujące.

prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego

Od tego, jakie oświetlenie do salonu fryzjerskiego wybierzemy, ogromny wpływ będzie miało zarówno ilość okien w jego wnętrzu, jak i sama jego wielkość. Jeśli nasz salon nie jest zbyt duży, może wystarczyć nam jedna lampa do głównego oświetlenia i mniejsze, przy fotelach, tak aby dodatkowo doświetliły naszych klientów podczas strzyżenia. W przypadku kiedy posiadamy już większy salon i kilka miejsc, w których strzyżemy klientów, nie obejdzie się bez większej ilości lamp sufitowych. Pamiętajmy o tym, aby równomiernie je rozmieścić, w ten sposób, aby całe nasze wnętrze było odpowiednio doświetlone.

Lampy do salonu fryzjerskiego

Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Chcąc zainwestować w nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego, powinniśmy zdecydować sięwyłącznie na produkty wykonane w energooszczędnej technologii LED. W tym momencie jest ona na tyle rozwinięta i posiada szeroką gamę produktów, że będziemy w stanie stworzyć takie światło, które jak najbardziej spełni nasze wymagania, jak i te przestrzegane przez normy oświetleniowe. Dziś jako oświetlenie LED do salonu fryzjerskiego możemy wybrać zarówno lampy natynkowe, oprawy wpuszczane, a także cieszące się coraz większą popularnością żarówki na przewodzie. Wśród lamp, które zamontujemy natynkowo możemy wybrać okrągłe, czy kwadratowe plafony, eleganckie i stylowe lampy sufitowe i wiszące, a także kinkiety, które posłużą jako punktowe oświetlenie. Wśród lamp wpuszczanych również mamy ogromny wybór. Tutaj możemy wybrać zarówno duże panele ledowe, jak i te mniejsze typu downlight. Bardzo ciekawym i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem są także oprawki sufitowe wraz z żarówkami. W tym przypadku dobrze rozmieszczone pozwolą nam na odpowiednio oświetlenie niezbyt dużym kosztem.

Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Oświetlenie naszego salonu fryzjerskiego powinno przyciągać również klientów, więc warto pokusić się również o lampy dekoracyjne. Tutaj polecamy w szczególności profile wraz z taśmami ledowymi, jak żarówki na przewodzie, o których wspominaliśmy wcześniej. W przypadku tego typu lamp wiszących, możemy pokusić się również o dekoracyjne żarówki żarnikowe. Wtedy decydujemy się jednak na nieco wyższy pobór energii, ale również na wyjątkowy design i niecodzienny styl. Oświetlenie dekoracyjne do salonu fryzjerskiego nie powinno być używane, jako jego główne źródło światła. Taśmy LED posiadają mocny, lecz krótki strumień światła, ciepłe światło żarówek dekoracyjnych nie jest najlepsze do pracy i nie pomaga w skupieniu, a bardziej relaksuje.

Jakie oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu reklamy, która jako pierwsza przyciągnie nowych klientów do naszego salonu. Tutaj idealnie sprawdzą się moduły LED, które dzięki wielu możliwością montażu, pozwolą nam na idealne doświetlenie reklamy. Tutaj możemy wybrać dowolny kolor światła białego, a także pokusić się o kolorowego oświetlenie, a także te wykonane w technologii RGB.

Oświetlenie w salonie kosmetycznym