Jeszcze kilkanaście lat temu zastanawialiśmy się jakie żarówki żarowe wybrać, dzisiaj natomiast z biegiem rozwoju technologii, stawiamy sobie pytanie, jakie żarówki LED wybrać? Technologia LED zaskakująco szybko rozwinęła się w zaledwie kilka lat, a dzisiaj jest już standardem w prawie każdym domu czy firmie. Wciąż jednak padają pytania, jakie żarówki do domu wybrać i nie ma w tym nic dziwnego, rynek w ostatnich latach zasypała lawina nowych produktów z tej kategorii i wybór może być nie taki oczywisty. W tym wpisie przedstawię Wam, czym charakteryzują się dobre żarówki LED, na co warto zwracać uwagę oraz jakie firmy żarówki LED polecamy.

Spis treści:

  1. Jakie żarówki do domu będą najlepsze
  2. Które żarówki są najbardziej energooszczędne
  3. Dobre żarówki LED, czyli jakie?
  4. Jak wybrać żarówkę LED?
  5. Jakiej firmy żarówki LED polecamy?
  6. Żarówki LED do pokoju, kuchni i salonu

Jakie żarówki LED wybrać

Jakie żarówki do domu będą najlepsze


Jakie żarówki LED do domu? To jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez naszych Klientów. Niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od miejsca zastosowania oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Na rynku istnieją żarówki LED służące jako oświetlenie podstawowe lub punktowe oraz żarówki dekoracyjne, które mają wprowadzić niepowtarzalny Klimat do pomieszczenia, zachowując przy tym wysoką energooszczędność. Najczęściej spotykanymi żarówkami w domu są żarówki LED E27, jest to najbardziej popularny gwint żarówki, który swoje zastosowanie znajduje najczęściej w żyrandolach, lampkach biurkowych, kinkietach oraz innych oprawach oświetleniowych. Pamiętać trzeba, że żarówki LED mogą być wykorzystywane też do oświetlenia podstawowego podwieszanych sufitów. W takim przypadku należy zastosować żarówki halogenowe LED, które przystosowane są do takich rozwiązań. Jaką żarówkę LED kupić? Jeżeli już wiemy jakiej formy żarówki szukamy, to przede wszystkim musimy zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Żarówki charakteryzują się różnymi barwami światła, przez co możemy uzyskać różne rodzaje klimatu w pomieszczeniu.

Jakie żarówki do domu będą najlepsze

Które żarówki są najbardziej energooszczędne


Podstawowym pytaniem, które pada podczas zakupu żarówki LED to które żarówki są najbardziej energooszczędne? Wykorzystanie nowoczesnej technologii LED sprawia, że żarówki LED stosują nowoczesną elektronikę, która jest znacznie bardziej wytrzymała względem standardowych żarówek żarnikowych. Żarówki LED charakteryzują się zdecydowanie większą oszczędnością energii względem jej staromodnych zamienników. Nowoczesne energooszczędne żarówki potrafią zaoszczędzić nawet do 50% energii elektrycznej, co przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki za prąd. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki zakres wyboru żarówek LED, które oferują wysoką energooszczędność. Jakie żarówki energooszczędne wybrać? Jednym z najważniejszych aspektów, który trzeba brać pod uwagę to moc żarówki, im mniejsza tym pobór prądu jest mniejszy, co za tym idzie, płacimy mniejsze rachunki. Pamiętać jednak trzeba, że warto zwracać uwagę też na jakość świetlną żarówki.

Które żarówki są najbardziej energooszczędne

Dobre żarówki LED, czyli jakie?


Dobre żarówki LED charakteryzują się przede wszystkim trzema istotnymi cechami. Pierwsza z nich to jak najniższy pobór mocy. Dzięki temu żarówka jest znacznie bardziej energooszczędna, o czym wspomniałem powyżej. Drugą najważniejszą sprawą jest przede wszystkim ich moc świetlna. Żarówka LED, której pobór mocy jest bardzo niski, ale posiada kiepską moc świetlną, jest tak naprawdę mniej energooszczędna od jej standardowych zamienników. Spowodowane jest to tym, że będzie wymagana większa ilość żarówek, aby uzyskać efekt jednej dobrej żarówki LED. A więc jaką żarówkę LED wybrać? Warto szukać takiej, która oferuję moc świetlną wynosząca minimum 80lm/W. Oznacza to, że żarówka LED emituje wtedy intensywny strumień świetlny w wysokości 80 lumenów na 1 Wat. Ostatnią ważną cechą jest cena, oczywiste jest to, że podczas wyboru żarówki kierujemy się też ceną. Warto jednak pamiętać, że czasem niewielka inwestycja, potrafi się bardzo szybko zwrócić przy rachunkach za prąd oraz praktycznie żadnej eksploatacji produktu.

Dobre żarówki LED, czyli jakie?

Jak wybrać żarówkę LED


Jak wybrać żarówkę LED? W ofercie naszego sklepu znajdziecie szeroki wybór żarówek LED dostosowanych do każdego rodzaju pomieszczenia oraz chęci uzyskania klimatu. Żarówki LED, jakie wybrać? Oprócz spełnienia ważnych parametrów, o których wspominałem wyżej, warto zastanowić się, do jakiego przeznaczenia ma być dane pomieszczenie. Jeżeli szukamy oświetlenia do miejsca pracy, to warto poszukać żarówki LED, która emituje światło barwy białej zimnej lub dziennej. Taki wybór barwy światła sprawi, że klimat w pomieszczeniu będzie rześki i pobudzający dla naszego organizmu, przez co zwiększymy swoją wydajność i efektywność. Natomiast jeżeli szukamy oświetlenia do miejsca relaksu, to warto wybrać żarówkę LED, która emituje światło barwy białej ciepłej. Dzięki temu wprowadzimy przytulny i przyjemny klimat do pomieszczenia, który pozwoli nam się zrelaksować. Do oświetlenia podwieszanych sufitów dobrym rozwiązaniem będą żarówki LED GU10, które są idealnie przystosowane do tego typu rozwiązań.

Jak wybrać żarówkę LED

Jakiej firmy żarówki LED polecamy?


Jakie firmy żarówki LED kupić? Nasz sklep oferuję żarówki LED kilku znanych producentów w Polsce i na świecie. Żarówka LED jest na tyle prostym urządzeniem, że każdy z bardziej znanych producentów ma jedną ważną rzecz, którą mogą zaoferować. To przede wszystkim zaufanie, firmy takie jak Samsung, LEDLine, V-Tac, to przedsiębiorstwa, które działają na rynku oraz zajmują się oświetleniem od wielu lat. Każda firma oraz producent, która jest zawarta na naszej stronie, jest godna zaufania. Kierujemy się przede wszystkim jakością oraz doświadczeniem danego producenta. Wiemy, że produkty przedstawione przez owych producentów, świadczą wysoką jakość wykonania oraz przede wszystkim specyfikacje techniczne produktów nie są oszukane. Dobra żarówka LED charakteryzuje się wysokimi parametrami technicznymi.

Jakiej firmy żarówki LED polecamy?

Żarówki LED do pokoju, kuchni i salonu


Tak jak wspominałem wcześniej, każda żarówka LED ma swoje zastosowanie. Żarówki LED do pokoju będą najczęściej o gwincie E27 lub ewentualnie E14. Jest to gwint zazwyczaj spotykany we wszelkiego rodzaju oprawach świetlnych, takich jak lampy biurkowe, żyrandole, kinkiety itp. Jaka żarówka LED do kuchni czy łazienki? Zazwyczaj stosowane są żarówki LED MR16, przez swój niewielki rozmiar, mogą być montowane w oświetleniu lustra, czy oprawach meblowych. Do tego typu pomieszczeń, idealnie nada się biała dzienna barwa światła, aby kolor był jak najbardziej zbliżony ku naturalnemu. W pokoju czy salonie dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie żarówek LED o ciepłej barwie światła, aby wprowadzić przyjemną atmosferę do pomieszczenia.

Żarówki LED do pokoju, kuchni i salonu