Oświetlenie LED robocze stosowane jest przede wszystkim w miejscach naszej pracy. Światła robocze są wykorzystywane najczęściej do dodatkowego doświetlenia, z którym nasze główne oświetlenie nie daje sobie rady. Lampy robocze LED mogą być przymocowane na stałe, jak i przystosowane do pracy na długim przewodzie. Występują również wersje akumulatorowe, które pozwolą nam używać naszego dodatkowego oświetlenia bez potrzeby stałego dostępu do prądu.

Spis treści:

  1. Lampy robocze LED - gdzie je spotkamy?
  2. Halogeny robocze LED - przenośne lampy halogenowe
  3. Oświetlenie LED robocze - liniowe
  4. Światła LED robocze - samochodowe

Lampy robocze LED

Lampy robocze LED - gdzie je spotkamy?

Światła LED robocze to lampy o szerokim wachlarzu zastosowań w branży motoryzacyjnej, w naszych domach, czy w ośrodkach przemysłowych. Jest to bardzo szerokie pojęcie oświetleniowe i uznać do nich możemy zarówno oprawy świetlne, służące do dodatkowego oświetlenia w naszych pojazdach, jak i przenośne lampy halogenowe, czy oprawy w postaci liniowej do dodatkowego oświetlenia blatu roboczego. Halogeny robocze LED możemy spotkać, więc zarówno w ciągnikach, czy pojazdach terenowych, gdzie będą służyły jako dodatkowe oświetlenie drogi. Spotkamy je także na budowie, gdzie nie mamy stałego dostępu do prądu, a lampy robocze LED mogą okazać się wtedy niezbędne do pracy w godzinach wieczornych. Światła LED robocze wykorzystamy także w naszych przydomowych warsztatach, czy przy blatach roboczych w ośrodkach przemysłowych. Praca wymagająca od nas skupienia oraz dbania o najdrobniejsze szczegóły, zawsze wymaga odpowiedniego doświetlenia.

Oświetlenie LED robocze

Halogeny robocze LED - przenośne lampy halogenowe

Przenośna lampa halogenowa to doskonały wybór w miejscach pracy, w warsztatach i garażach, ale także na kempingach. Halogeny robocze LED możemy podzielić na te zasilane akumulatorowo i te przystosowane do pracy na długim przewodzie zasilającym.

Halogeny robocze LED

Światła LED robocze w postaci akumulatorowej mają ogromną zaletę, jaką jest ich praca bez potrzeby stałego dostępu do prądu. Dzięki wyposażeniu w źródło światła LED mogą one pracować bez zasilania nawet do 8 godzin. Później naładujemy je przy pomocy ładowarki sieciowej lub samochodowej (najczęściej w zestawie).

LED lampy robocze
Halogeny robocze LED dostępne są również w wersji wyposażonej w przewód zasilający ze wtyczką. Jest to na pewno wersja o wiele tańsza, która pozwoli nam swobodnie operować naszą lampą w zakresie długości kabla.

Światła LED robocze


Wszystkie przenośne lampy halogenowe zostały wyposażone w wygodny uchwyt, dzięki czemu możemy w łatwy sposób je przenosić. Nie są też ciężkie ani nieporęczne, dzięki czemu nie będą przeszkadzać nam w wykonywaniu pracy.

Oświetlenie LED robocze - liniowe

Lampy robocze LED to także oświetlenie, które sprawdzi nam się do dodatkowego doświetlenia blatu roboczego. Doskonale sprawdzi się tutaj oświetlenie liniowe LED w postaci długich lamp o długości: 60, 90 lub 120 cm. Są to lampy wyposażone w zintegrowane źródło światła, które podłączamy bezpośrednio do prądu o napięciu 230V. Możemy je zamontować zarówno pod półką, jak i zwiesić na linkach. Każda z nich w zestawie posiada uchwyty, dzięki którym ich montaż jest szybki i stabilny.

Lampy liniowe LED

W przypadku kiedy nasze oświetlenie główne, znajdujące się wysoko na suficie nie oświetla odpowiednio miejsca naszej pracy, to lampy liniowe LED okażą się niezbędne. Dzięki nim w szybki, prosty, a przede wszystkim niezbyt drogi sposób zapewnimy sobie dodatkowe doświetlenie.

Światła LED robocze - samochodowe

Halogeny robocze LED, które zamontujemy na pojeździe, posłużą nam jako dodatkowe doświetlenie drogi. Lampy samochodowe dostępne są w wersji ze skupioną lub rozproszoną wiązką światła, przez co przy ich zakupie będziemy mogli wybrać, czy zależy nam bardziej na dalekosiężnym oświetleniu, czy na mocniejszym doświetleniu bliższych przestrzeni.

Lampy samochodowe

Światła LED robocze przeznaczone są zarówno do pojazdów terenowych, ciągników, kamperów, quadów, czy motocykli. Mają bardzo szeroki zakres napięcia wejściowego, przez co podłączymy je do zasilania w zakresie od 12V do nawet 48V. Taka wariacja sprawia, że ich instalacja jest możliwa zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych, jak i motocyklach.