Montaż Paneli Led zwieszany na linkach

Montaż panelu Led na zawiesiach linkowych to jeden z wielu sposobów montażu paneli ledowych, jaki mamy Państwu do zaprezentowania w naszym poradniku. Ten sposób instalacji dedykowany jest wszędzie tam, gdzie:

  • Mamy bardzo wysokie pomieszczenia i potrzebujemy optymalnie nisko zwiesić naszą lampę.
  • Nie możemy robić wielu otworów montażowych na suficie a chcielibyśmy zamontować panel LED.
  • Będziemy potrzebować regulacji wysokości lampy.
  • Cenimy sobie nowoczesny i elegancki wygląd.
  • W razie awarii mamy możliwość szybkiego demontażu.

Montaż panelu LED na linkach

Pokażemy Państwu jeden ze sposobów montażu paneli Led na linkach. Oczywiście samych linek montażowych jest kilka rodzajów, ale idea montażu zawsze jest bardzo zbliżona. Nam zależy na pokazaniu i przedstawieniu Państwu, jak w najprostszy sposób zamontować tego typu lampę.

W skład naszego zestawu montażowego o symbolu 004070 wchodzą:

  • Stalowe linki w ilości 4szt.  o długości 1 m każda.
  • 4x Uchwyty stropowe składające się z dwóch składniowych elementów Nypla i podstawka uchwytu stropowego
  • Kołki montażowe w ilości 4szt 
  • 4x Kątowniki 
  • 4x śrubki do montażu kątownika

Stalowe linki do paneli LED

Montaż panelu Led na linkach rozpoczynamy od demontażu skrajnych śrub zamontowanych w naszej lampie. Postaraj się, aby wybrane miejsce do montażu kątownika było symetryczne względem jego drugiego boku. W zestawie montażowym do linek są dołączone śrubki montażowe do kątowników, których możesz użyć lub wykorzystać śrubki, które uprzednio odkręciłeś.Montaż Paneli Led na Linkach

Podczas demontażu możesz wykorzystać wkrętarkę lub śrubokręt z końcówką gwiazdkową.

Panel LED - montaż zwieszany

Przykręć kątowniki w czterech miejscach. Pamiętaj, by były to otwory położone na skrajnych miejscach. Postaraj się, aby śruby były dobrze dokręcone tak, aby stabilnie utrzymywały lampę Led.

Panel LED zamontowany na linkach

Do prawidłowego montażu powinieneś użyć czterech kątowników, tak aby było możliwe optymalne wypoziomowanie lampy po całym okresie instalacji.

Panel LED - uchwyty do stalowych linek

Po zamocowaniu uchwytów możemy swobodnie przeciągnąć przez nie linki, która same zablokują się na końcowej blokadzie. Blokada jest w kształcie małego walca, dzięki czemu idealnie wpasuję się w kątownik.

Panel LED - montaż stalowych linek

Teraz możemy włożyć na linki również nyple, które później dokręcimy do uchwytów stropowych. Nypel na końcu ma ruchomą końcówkę, dzięki której po wciśnięciu jej delikatnie do środka istnieje możliwość regulacji samej linki.

Panel ledowy - montaż na linkach

Po zamocowaniu wszystkich uchwytów i linek do panelu możemy przejść do jego montażu. Rozpocząć instalację powinniśmy oczywiście od wykonania dokładnych pomiarów, tak, aby sam panel LED wisiał prosto i równolegle względem miejsca jego montażu.

Montaż zwieszany Panelu LED - zaznaczanie otworów

Po zaznaczeniu otworów możemy przejść do ich wywiercenia. W naszym przypadku wykorzystamy do tego wiertarkę i wiertła. Proszę o dobranie odpowiednich kołków do Państwa rodzaju stropu.Otwory do montażu zwieszanego panelu LED

Następnie w otwór, przykręcamy uchwyt stropowy

Montaż linek stalowych do Panelu LED

Oczywiście wybór narzędzi jest dowolny. Mogą Państwo przykręcić je za pomocą wkrętarki lub śrubokręta.

Uchwyt stropowy - Panel LED

Po wykonaniu wszystkich czterech otworów możemy przejść do zawieszenia panelu. Przez nypel przeciągamy stalową linkę, a następnie wkładamy ją w otwór znajdujący się na samym uchwycie. Po wszystkim przykręcamy nyple do uchwytów i zwis jest już gotowy. Nadmiar linki możemy bez problemu przyciąć, za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi.

Montaż Paneli LED na linkach zwieszanych

Montaż zwieszany Panelu LED

W celu odpowiedniej regulacji wysokości panelu możemy wcisnąć wystający czpień z nypla i regulować długość linki do wymiaru nam odpowiadającego.

Docięcie linki stalowej do zwieszania Paneli LED

Po zwieszeniu panelu jest on gotowy do podłączenia do sieci. Pamiętaj jednak aby nie podłączać samego zasilacza bez wpięcia go najpierw w panel. Takie działanie może skutkować uszkodzeniem urządzenia. W zależności od typu panelu Led zasilacz zewnętrzny możemy umieścić na tylnej obudowie lampy. Urządzenia elektryczne takie jak panele Led zasilane są energią elektryczną, tak więc wymagają odpowiedniego podłączenia. Można to zrobić samodzielnie, jednak jeżeli nie masz pewności jak podłączyć urządzenie, to lepiej skorzystaj z pomocy uprawnionego elektryka.

Panel LED zwieszany

Tak wygląda już zamontowany Panel Led u nas w biurze. W przypadku tego zestawu zawiesi regulacja, jaką możemy uzyskać, waha się od 3,5 cm do 95 cm odległości od sufitu.

Zapraszamy na krótki film