Nowoczesne aranżacje wnętrz

Wnętrze urządzone w nowoczesny sposób to jedne z częściej wyszukiwanych zagadnień w internecie, w którym szukamy inspiracji do własnego domu. Planujemy kolory, formy, meble i rozmieszczenie sprzętów. W nowoczesnym stylu możemy urządzić kuchnię, salon, sypialnię czy nawet łazienkę.

Nowoczesne oświetlenie

Urządzając mieszkanie w nowoczesnym stylu, wybieramy proste formy i ograniczamy liczbę bibelotów do niezbędnego minimum. Stawiamy na nowoczesne materiały szkło i metal oraz podstawowe kolory. Jednym z czynników, które wpływają na nasze odczucia w danym wnętrzu, jest również oświetlenie. Odpowiednio dobrane lampy stojące, wiszące czy też kinkiety i ich forma nadają pomieszczeniu odpowiedniego charakteru lub stają się dopełnieniem stylu.

Nowoczesne aranżacje świetlne w mieszkaniu

Jak samemu stworzyć nowoczesną aranżację świetlną

Tworząc odpowiedni klimat wnętrz, możemy również sami wymyślić i rozplanować idealne aranżacje z użyciem światła, jest to coraz częściej wybierany sposób na nowoczesne rozwiązania świetlne. W tym celu najlepiej sprawdzają się taśmy Led będące bardzo plastycznym tworzywem, z którego stworzymy wymyśloną przez nas aranżację i uzyskamy nietuzinkowy i oryginalny efekt.

Taśmy led podświetlające dzieła sztuki

Używając taśm Led, podświetlimy blaty, szafki wnętrza szaf i szafek, sufity, półki z książkami, obrazy i inne dzieła sztuki, ale także ściany i wnęki, a nawet podłogi. Technologia Led staje się coraz tańsza, więc za niewielką kwotę możemy stworzyć wymarzony efekt.

Nowoczesne oświetlenie mieszkania

Czego potrzebujemny do stworzenia nowoczesnej aranżacji świetlnej

Aby stworzyć taki efekt prócz taśm ledowych czy RGB potrzebować będziemy dodatkowo zasilacza oraz aluminiowego profilu, który będzie radiatorem dla naszej taśmy oraz estetycznym i eleganckim wykończeniem wpisującym się w klimat. Profile dzielimy na kilka grup i występują one w różnych kolorach, tak więc łatwo dopasujesz je do swojej koncepcji.

nowoczesne aranżacje świetlne

Do nowoczesnych aranżacji posłużą nam zarówno profile meblowe, jak i te architektoniczne. Profile te jak sam nazwa wskazuje, dedykowane są montażom w meble, bądź w infrastrukturę mieszkania. Używając poszczególnych z nich, stworzymy unikatowe aranżacje świetlne. Jak zamontować tasmę led wspominaliśmy już tutaj.

nowoczene wnętrza oświetlenie

Do profilu warto dobrać również klosz, który zabezpiecza taśmę przed kurzem, ale również ładnie rozprasza światło, dzięki czemu punkty świetlne będą mniej widoczne. Profile pozwalają na montaż zarówno na powierzchni, jak i wewnątrz ścian, schodów parkietów czy sufitów.

Nowoczesne lampy z profili i taśm led

Z taśm i profili stworzyć możemy również oryginalne i nowoczesne lampy wiszące doskonale wpisujące się w nowoczesny klimat wnętrz. Jeśli więc chcesz unikatowego efektu, który zaskoczy twoich znajomy i będzie oryginalną ozdobą twojego domu warto zastanowić się nad takim rozwiązanie.