Oświetlenie garażowe pełni bardzo ważną funkcję w każdym pomieszczeniu tego typu. Odpowiednio wybrane lampy LED do garażu pozwolą nam w pełni wykorzystać rolę tego pomieszczenia, ale także zapewnią wymaganą jasność danej przestrzeni. Garaż to miejsce, które służy nie tylko przetrzymywania naszych pojazdów, ale także wykonujemy w nim różne podstawowe zadania takie jak wymiana żarówki w samochodzie, czy inne drobne naprawy. Ważne jest więc, aby nasze oświetlenie garażu doskonale sprawdziło się zarówno do parkowania w nim pojazdów, jak i wykonywania podstawowych w nim prac. Zapoznaj się z naszym wpisem i sprawdź jakie lampy do garażu najlepiej wybrać i czym kierować się podczas ich zakupu.

Poszukujesz sprawdzone oświetlenie garażu? zadzwoń!

Spis treści:

  1. Lampa LED do garażu
  2. Oświetlenie do garażu
  3. Oświetlenie garażu LED
  4. Lampy sufitowe LED do garażu
  5. Jaka barwa światła garażu?

Lampa LED do garażu

Oświetlenie w garażu jest równie ważne zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Obecnie jako lampy LED do garażu możemy wykorzystać przeróżne oprawy świetlne, a najczęściej decydujemy się na te energooszczędne, czyli wykonane w technologii LED. Jako lampy sufitowe LED do garażu najchętniej wybierane są oprawy świetlówkowe, czy oświetlenie liniowe. Coraz większą popularność zyskują także lampy hermetyczne, czyli oprawy ze zintegrowanym źródłem światła, zamkniętym w obudowie o wysokiej szczelności jak na przykład oprawy kanałowe. Pozostaje nam więc tylko oświetlenie zewnętrzne, w którym prym wiodą halogeny LED. Obecnie są one stosowane najczęściej na naszych domach, czy garażach. Wyposażone w źródło światła LED pobierają znacznie mniej energii od tradycyjnych lamp żarnikowych. Spotkać możemy także przenośne lampy halogenowe, w pełni mobilne, które możemy dowolnie przenosić. Są one wyposażone w długi przewód lub wbudowany akumulator. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy potrzebujemy doświetlać różne przestrzenie i potrzebuje jak najbardziej mobilnego oświetlenia.

Oświetlenie do garażu LED

Oświetlenie do garażu

Lampa LED do garażu powinna być zawsze wybierana odpowiednio do jego zastosowania, jak i samej wielkości. Jeśli nasz garaż służy wyłącznie do parkowania w nim pojazdów, to nie będziemy potrzebowali bardzo mocnego oświetlenia. Przydadzą się wtedy nam dodatkowe lampy przenośne, które posłużą jako światło dopełniające, kiedy będziemy dolewać oleju do auta, czy wymieniać w nim żarówkę.

Oświetlenie do garażu
Oświetlenie LED garażu nie musi wyglądać idealnie, lecz powinno spełniać wszystkie zadania świetlne przez nas wymagane. Oczywiście dostępne są bardzo eleganckie lampy, których jednak głównym celem, są klienci, którzy w garażu, widzą coś więcej niż miejsce przechowywania wyłącznie pojazdów i narzędzi.
Jeśli nasz przydomowy garaż będzie również pełnił funkcję warsztatu, warto wybrać tam nieco mocniejsze oświetlenie. Światło do garażu w takich przypadkach powinno być jak najbardziej równomierne na całej jego powierzchni, a przy tym na tyle mocne, abyśmy bez możliwości dodatkowego oświetlenia, mogli swobodnie dokręcić nawet małą śrubkę.

Jakie lampy do garażu

Oświetlenie garażu LED

Najwyższy czas przejść do produktów, które najlepiej sprawdzą się jako lampy do garażu LED. Zacznijmy od tych, które będziemy montować na ścianie. Ze względu na wysokość montażu, muszą być to lampy o szerokim kącie świecenia, które nie będą nas zbytnio oślepiać. Oczywiście możemy zdecydować się również na oprawy o kierunkowym świetle, które odpowiednio nakierujemy. Tutaj polecanym przez nas wyborem są lampy garażowe. Są to typowe oprawy kanałowe, które nie imponują swoim wyglądem, ale zaskakują niską ceną i wysoką trwałością. Są to bardzo odporne lampy, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Jakie oświetlenie do garażu

Jako oświetlenie do garażu, które zamontujemy na ścianie, doskonale sprawdzą się także halogeny LED. Tutaj powinniśmy wybierać oprawy o niezbyt dużej mocy i o wąskim kącie świecenia. Taka lampa LED do garażu, dzięki specjalnemu uchwytowi jest w pełni ruchoma i mobilna. Halogeny LED warto mocować na wysokości ręki, a później w zależności od zastosowania nakierowywać ich światło na wyznaczone punkty.

Oświetlenie garażowe

Lampy sufitowe LED do garażu

Oświetlenie w garażu to również lampy sufitowe, które obecnie spotkamy w prawie każdym tego rodzaju wnętrzu. Pełnią one przede wszystkim rolę głównego oświetlenia, które równomiernie oświetli cały nasz garaż. W tym przypadku warto również zwrócić uwagę na ich klasę szczelności. Jeśli nasze lampy nie będą narażone na wysoką wilgotność, kurz i zapylenie, możemy wybierać nawet te o niskiej klasie szczelności. W przypadku kiedy nasza lampa LED do garażu będzie musiała pracować w bardzo trudnych warunkach, wtedy zalecamy wybór opraw o klasie szczelności minimum IP65.

Klasa szczelności IP

Świetlówki LED do garażu są obecnie najchętniej wybierane jako lampy sufitowe. Pobierają nawet 50% energii mniej od swoich tradycyjnych zamienników, a ponadto dostępne są w bardzo atrakcyjnej i niskiej cenie. Za jedną świetlówkę o długości 120cm zapłacimy już około 10zł brutto, a cały zestaw z dwiema tubami LED i oprawą hermetyczną kupimy za jedyne 49zł.

Lampy sufitowe LED do garażu

Jako lampy sufitowe LED do garażu możemy wykorzystać także oprawy ze zintegrowanym źródłem światła. Są to lampy liniowe i hermetyczne, które wystarczy podłączyć do prądu 230V, aby zaczęły swoją pracę. Jest to bardzo proste w montażu i samej instalacji rozwiązanie. Taka lampa sufitowa do garażu odrazu po zakupie jest gotowa do pracy, a będziemy mogli ją zamontować zarówno natynkowo, jak i zwiesić na dedykowanych linkach.

Lampa LED do garażu

Jaka barwa światła do garażu?

Od tego, jakie oświetlenie do garażu wybierzemy, będzie miała ogromny wpływ również barwa światła. W nowoczesnej technologii LED możemy wybierać lampy LED do garażu świecące w temperaturze barwowej od 2200K do 12000K. Do dyspozycji będziemy mieli więc aż 3 barwy światła, czyli ciepłą, dzienną i neutralną. Więcej na temat kolorów światła, dowiedzą się Państwo z naszego wpisu pod tytułem „BARWA ŚWIATŁA - OD CZEGO ZALEŻY I JAK DOBRAĆ DO OTOCZENIA?”

Jaka barwa światła do garażu

Oświetlenie do garażu powinniśmy wybierać jednak między jedynie dwoma barwami, czyli neutralną i zimną. Ciepła jest bardzo rzadko wykorzystywana do tego rodzaju pomieszczeń, a głównie spotkać będziemy ją mogli w miejscach, w których relaksujemy się i odpoczywamy. Barwa neutralna jest to pośredni kolor światła, który obecnie jest najczęściej wykorzystywany. Idealnie sprawdza się nie tylko w miejscach pracy biurowej, ale także w warsztatch, czy garażach. Barwa zimna natomiast jest jedną z najjaśniejszych, ale także najchłodniejszych. Ze względu na jej specyficzną barwę sprzyja jednak koncentracji i znacznie pobudza do działania.

Oświetlenie garażu