Oświetlenie do garderoby powinno być odpowiednio zaprojektowane tak, aby zwiększyć nasz komfort, funkcjonalność, a przede wszystkim nadać temu pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu. Oświetlenie garderoby nie musi być wcale kosztowne, aby było eleganckie, stylowe, czy praktyczne. Wybierając oświetlenie LED do garderoby, decydujemy się nie tylko na nowoczesne i energooszczędne światło, ale obecnie także ze względu na ogromną popularność - niezbyt kosztowne i drogie. Jeśli masz problem z odnalezieniem odpowiedniej kreacji na wieczorny bankiet, czy spotkanie, zapoznaj się z naszym wpisem i dowiedz się jakie oświetlenie garderoby wybrać w sypialni, przedpokoju, czy na poddaszu.

Spis treści:

   1. Oświetlenie do garderoby
   2. Oświetlenie garderoby LED - nasze propozycje
   3. Oświetlenie LED do garderoby

Lampa garderoba

Oświetlenie do garderoby

Lampa, w którą zostanie wyposażona nasza garderoba, musi odgrywać rolę nie tylko oświetleniową, ale także wyglądem i stylem, w pełni wpasowywać się do wyglądu naszego wnętrza. Oświetlenie do garderoby może być ogólne lub przeznaczone do oświetlenia wybranych przez nas obiektów, dlatego wykorzystać w niej możemy nie tylko lampy sufitowe, ale także dodatkowe kinkiety ścienne, czy innego rodzaju oprawy. Oświetlenie LED do garderoby może stanowić również część naszego inteligentnego systemu, w ramach którego będziemy mogli dowolnie zmieniać barwę jego świecenia, czy ustawiać różne, dekoracyjne tryby oświetleniowe.

Oświetlenie do garderoby
Oświetlenie punktowe garderoby jest równie ważne, jak to ogólne. Miejsca, w których układamy ubrania, czy we wnętrzach kluczowych naszych szaf, czy półek dodatkowe doświetlenie może okazać się niezbędne. We większych garderobach spotkamy również lustra, a dobrze wiemy, jak ważne jest, aby wszystko przy nim jak najdokładniej widzieć. Warto więc zainwestować w dodatkowe oświetlenie lustra, tak abyśmy mogli dokładnie ocenić nasz wygląd w nowej kreacji.

W garderobach rzadko spotkamy się z oknami, dlatego dokładne i równomierne oświetlenie w tego typu wnętrzach zapewni nam wygodę i zwiększy funkcjonalność. Mówimy tutaj oczywiście o oświetleniu ogólnym, które powinno jasno rozświetlić całe nasze wnętrze, a także idealnie wpasować się do jego stylu. Bardzo często spotykamy się także z elementami dekoracyjnego oświetlenia w garderobie. Pomimo że jest to pomieszczenie typowo przeznaczone do wykonywania w nim pewnych czynności, nasi klienci coraz bardziej zwracają uwagę także na ich wygląd.

Oświetlenie garderoby LED - nasze propozycje

Jako oświetlenie garderoby będziemy mogli wykorzystać przeróżne oprawy świetlne, a naszym jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę jedynie nasza wyobraźnia. Przygotowaliśmy dla Państwa, krótką listę propozycji, które w naszej opinii, najlepiej by się sprawdziły jako oświetlenie do garderoby.

   • Żyrandole zwieszane

Lampy sufitowe zwieszane już od dłuższego czasu królują w oświetleniu różnych pomieszczeń w naszych domach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć ich także do oświetlenia garderoby. Możliwość zwieszenia ich na różnych wysokościach sprawia, że będziemy mogli dopasować ich kąt, oraz wysokość do naszych własnych i indywidualnych preferencji. Żyrandole wiszące w większości przypadków zostały przystosowane do montażu żarówki, a możliwość dopasowania barwy i mocy ich światła, zdecydowanie zwiększa spektrum zastosowań tego typu lamp sufitowych.

Oświetlenie garderoby LED

   • Profile aluminiowe i taśmy LED

Czy wykorzystując same taśmy LED, będziemy w stanie zaprojektować takie oświetlenie do garderoby, które równomiernie oświetli nasze wnętrze? Kiedy byłoby to niemożliwe, ale obecnie dzięki profilom aluminiowym jesteśmy w stanie tworzyć przeróżne lampy, które w zależności od ilości użytych pasków LED, mogą nam służyć do różnego rodzaju oświetlenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o oświetlenie garderoby stanowi profil LED Cosmo. Jest to nowoczesny zamiennik drążka szafkowego, który z zamontowaną taśmą LED, pozwoli nam stworzyć wyjątkowego doświetlenie wewnątrz naszej szafy. Możemy wyposażyć go także w czujnik ruchu, dzięki czemu będzie on automatycznie uruchamiał oświetlenie w momencie otwarcia szafy, a wyłączał je, kiedy ją zamkniemy.

Oświetlenie wnętrza szafy

   • Panele LED i oczka sufitowe

Projektując oświetlenie do garderoby, możemy zdecydować się również na lampy typowe dla sufitów podwieszanych. Wyróżniamy tutaj największe panele ledowe, ale także znacznie mniejsze oprawy typu downlight, czy oczka sufitowe. W przypadku paneli LED nawet niewielka ilość dobrze rozmieszczonych lamp pozwoli nam na oświetlenie całego wnętrza. Decydując się jednak na nieco tańszą opcję, czyli oprawy downlight i oczka sufitowe, będziemy musieli zaopatrzyć się większą ilość źródeł światła. Ważne jest, aby wtedy równomiernie je rozmieścić po całym obszarze naszej garderoby.

Oświetlenie garderoby

Oświetlenie LED do garderoby - podsumowanie

Garderoba i jej oświetlenie stanowi bardzo ważne oraz istotne połączenie, które powinno ze sobą zawsze idealnie się zgrywać. Oświetlenie garderoby powinno być funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, a dzięki technologii LED może być ono również energooszczędne. Oświetlenie do garderoby możemy dzisiaj zaprojektować według własnego i indywidualnego pomysłu. Ilość lamp dostępnych obecnie na rynku oświetleniowym sprawiła, że jesteśmy w stanie wybrać wymarzone dla nas oświetlenie, które nie tylko będzie doskonale wyglądać, ale także w pełni spełni nasze indywidualne wymagania oświetleniowe.

Garderoba oświetlenie