Pokoje to miejsca, w których spędzamy bardzo dużo czasu podczas nauki, czy odpoczywając po pracy. Wybierając Ledy do pokoju powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich barwę światła, moc świetlną, ale także rodzaj zastosowania pomieszczenia. Ledy w pokoju, w którym odpoczywamy, powinny mieć jak najcieplejsze barwy, natomiast w miejscach, w których pracujemy i czytamy, powinniśmy decydować się na neutralne światło. Oświetlenie LED pokoju może również zawierać różne kontrasty. Światło główne może być ciepłe, natomiast to dekoracyjne zimne. Odpowiednie zmieszanie barw światła może stworzyć w naszym wnętrzu wyjątkowy klimat i nastrój.

Ledy do pokoju

Spis treści:

  1. Ledy do pokoju
  2. Oświetlenie LED pokoju
  3. Jak oświetlić pokój ledami
  4. Lampki LED w pokoju

Ledy do pokoju

Lampki LED w pokoju mogą stworzyć niesamowitą aranżację, a dzięki nowoczesnej technologii LED możemy wybierać pośród wielu różnych opraw świetlnych. Zacznijmy może od tego, co oferuje nam dekoracyjne oświetlenie LED w pokoju. Tutaj bardzo chętnie wybierane są taśmy LED, które oferują znacznie odświeżony wygląd pod względem tradycyjnego oświetlenia. Takie paski LED możemy zobaczyć nie tylko na ścianach i suficie, ale także pod biurkiem, czy na innych meblach. Ich zastosowanie jest praktycznie niczym nieograniczone, ale zawsze powinniśmy pamiętać o ich właściwej instalacji. Taśmy LED powinniśmy kleić wyłącznie na powierzchnie odprowadzające ciepło. Doskonale sprawdzają się tutaj profile aluminiowe do taśm LED, które nie tylko zwiększają nasze możliwości instalacyjne, ale także dodatkowo chronią nasz pasek LED.

Ledy w pokoju

Oświetlenie LED pokoju

Kiedy zdecydujemy się już na właśnie taki LED do naszego pokoju, powinniśmy zaplanować jego odpowiednie rozmieszczenie. Jest ono niezwykle ważne i sprawia, że nawet bardzo słabą lampką, będziemy w stanie oświetlić całe wnętrze. Niezwykle ważne jest, aby nasze główne oświetlenie LED pokoju nie było zbyt blisko położone tego głównego. Jeśli będą to kontaktowe lampy, niestety nie będzie wyglądać to ani estetycznie, ani ładnie. Niezwykle ważne jest projektując ledowe oświetlenie pokoju zachować jego odpowiednie proporcje. Co to oznacza? Wszystkie lampki LED w naszym pokoju powinny spełniać wyznaczone role i zadania. Oświetlenie dekoracyjne buduje klimat naszego wnętrza, natomiast oświetlenie główne pełni wyłącznie rolę oświetleniową. Oczywiście, wybrany przez nas plafon LED, czy inna lampa sufitowa może również doskonale wyglądać, ale niezwykle ważne jest jego odpowiednia moc świetlna. Taka, która będzie wystarczająca do oświetlenia całego naszego wnętrza.

Oświetlenie LED do pokoju

Jak oświetlić pokój ledami?

Oświetlenie LED pokoju zawsze powinno być dobrane do konkretnych potrzeb jego użytkowników. Najwyższy czas przejść więc do oświetlenia głównego i pomocniczego. Najczęściej wybierane oświetlenie pokoju LED to oczywiście lampy sufitowe wiszące, czy żyrandole. Bogactwo różnych wzorów i stylów sprawia, że tego typu oprawy oświetleniowe doskonale pasują zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrz. Takie lampy wyposażone w żarówki LED pozwolą nam równomiernie oświetlić całe wnętrze, a przy tym będą jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań.

Oświetlenie LED pokoju

Kolejną bardzo ciekawą propozycją, jeżeli chodzi o oświetlenie pokoju LED, są lampy ze zintegrowanym źródłem światła. Najczęściej wybierane są tu oczywiście plafony LED. Są to typowo, natynkowe lampy w kształcie koła lub kwadratu, które w prosty i szybki sposób zamontujemy na wkrętach montażowych. Możemy zdecydować się na kilka mniejszych lamp, ale także wybrać jedną mocną o mocy 24W.

Plafon LED natynkowy


Dostępne są również plafony podtynkowe. Jeśli mamy w pokoju sufit podwieszany, to możemy ukryć w nim, eleganckie i stylowe lampki. Montujemy je podobnie jak oprawki halogenowe, a dzięki wbudowanym diodom LED, do pracy potrzebują wyłącznie prądu, bez potrzeby instalacji dodatkowych akcesoriów.

Plafon LED podtynkowy

Bardzo interesującym obecnie rozwiązaniem są także panele LED. Ich bardzo cienka obudowa i nowoczesny wygląd sprawiają, że doskonale wpasują się do nowoczesnych wnętrz. Będziemy mogli je zarówno wpuścić w sufit podwieszany, zamontować natynkowo na linkach, a także umieścić w dedykowanych ramkach natynkowych.

Panele LED

Została nam już tylko jedna propozycja, czyli oprawy halogenowe. Jest to chyba jedno z najtańszych rozwiązań, ale wcale nie znaczy to, że najgorsze. Odpowiednio wybrane oczka sufitowe mogą doskonale wkomponować się do stylu naszego wnętrza. Oczywiście tutaj ogromną zaletą jest ich wymienne źródło światła. Zawsze niewielkim kosztem będziemy mogli wymienić nasze żarówki, zmieniając przy tym całą aranżację świetlną naszego pokoju.

Lampki LED do pokoju

Lampki LED w pokoju

Ostatnim ważnym punktem oświetlenia, na które powinniśmy, zwrócić uwagę są Ledy do pokoju, służące jako pomocnicze doświetlenie. Są to najczęściej lampki LED w pokoju, które służą do doświetlenia tych miejsc, dla których główne oświetlenie okazuje się zbyt słabe i nieprzydatne. Tutaj najchętniej wybierane są oczywiście lampki biurkowe. W okolicach biurka, czyli w miejscu, w którym czytamy lub odrabiamy lekcję, są praktycznie niezastąpionym elementem wnętrza. Obecnie możemy wybierać lampki biurkowe ze wbudowanym źródłem światła, które emitować będą światło o mocy, barwie, czy kolorze, który sami sobie ustawimy, przy pomocy dotykowego sterownika. Jeśli nasze wnętrze będzie służyło wyłącznie do wypoczynku i relaksu, możemy zdecydować się na lampy stojące podłogowe. Wykonane w nowoczesnym, czy tradycyjnym stylu, doskonale zbudują klimat naszego wnętrza. Tutaj podobnie jak w przypadku tych biurkowych, będziemy mogli postawić na nowoczesne rozwiązania. Najpopularniejsze nadal okazują się jednak lampy wykonane w tradycyjnym stylu, do których wkręcimy, wzorowane na starodawnych, żarówki LED Filament.

Oświetlenie pokoju LED