Panel LED możemy zamontować natynkowo, wykorzystując do tego dedykowane ramki natynkowe. Są one dostępne w kolorze białym i srebrnym oraz w wymiarach: 30x120 i 60x60.

Ramka natynkowa do Panelu LED

W zestawie z ramką otrzymujemy:

  • Ramkę do złożenia
  • Śrubki do skręcenia ramki
  • Kołki montażowe

Przed rozpoczęciem montażu powinniśmy odpowiednio spasować każdą część ramki, tak aby później za pomocą śrubek, które otrzymamy w zestawie, moglibyśmy każdą z tych części odpowiednio przykręcić i zamocować.

Montaż ramki natynkowej

Ramki natynkowe do paneli LED

Po odpowiednim spasowaniu każdej strony ramki możemy przejść do jej skręcenia. Zrobimy to za pomocą najpopularniejszego śrubokręta gwiazdkowego. Ważne jest, aby nie przesadzić z siłą i dokręcić każdą stronę z odpowiednim wyczuciem, tak aby nie zniszczyć samej ramki.

Skręcenie ramki natynkowej Panelu LED

Jak złożyć ramkę natynkową do panelu LED

Po złożeniu ramki możemy przejść do jej montażu na suficie. Zacząć musimy oczywiście od przymierzenia jej i zaznaczenia miejsc, w którym zamocujemy wkręty.

Ramka natynkowa Panel LED

Otwory do ramki natynkowej

Po zaznaczeniu otworów możemy przejść do wywiercenia otworów. Zrobimy to wiertłem do betonu o średnicy 5 mm. Powinniśmy przygotować 6 otworów.

Wiercenie otworów do Panelu LED

Otwory do ramki natynkowej Panel LED

Teraz odkręcamy jeden bok ramki i przykręcamy ją do sufitu. 

Przykręcanie ramki natynkowej Panelu LED

Montaż ramki natynkowej do Panelu LED

Ramka natynkowa z Panelem LED

Po upewnieniu się, że ramka jest już stabilnie zamocowana, możemy podłączyć zasilacz do Panelu. Najpierw podłączamy go do prądu 230V, a następnie do naszej lampy (Pamiętajmy, że prąd do zasilacza nie może dochodzić w momencie, kiedy nie jest on podłączony do panelu. Może to grozić jego uszkodzeniem lub przepaleniem). Zasilacz po podłączeniu kładziemy pod panelem, a następnie wsuwamy lampę w ramkę.

Podłączenie zasilacza do Panelu LED

Zasilacz Panel LED

Panel natynkowy i zasilacz LED

Panel LED i ramka natynkowa

Wsuwanie panelu LED w ramkę natynkową

Panel LED w ramce natynkowej

Po stabilnym zawieszeniu panela przystępujemy do przykręcenia ostatniej części ramki. Podobnie jak to robiliśmy wcześniej, przykręcamy ją za pomocą dwóch śrubek po obu stronach ostatniej części.

Montaż ramki natynkowej

Skręcanie ramki natynkowej panelu LED

Składanie ramki natynkowej panelu LED

Po dokręceniu ostatniej śrubki panel LED jest gotowy do pierwszego uruchomienia i pracy. Pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie włączać go przed zakończeniem prac instalacyjnych.

Panel LED natynkowy

Panel natynkowy LED