Wybierając ledy na ścianę musimy zwrócić szczególną uwagę na ich zastosowanie, a także kolor naszego wnętrza. Oświetlenie ściany LED musi w pełni dopełniać się z jego aranżacją, ale także w pełni spełniać funkcję oświetleniową. Najczęściej jako doświetlenie ściany wykorzystuje się taśmy LED. Wykorzystując do tego odpowiedni profil aluminiowy LED, jesteśmy w stanie odpowiednio nakierować nasze oświetlenie, ale także sprawić, żeby świeciło długo i bezawaryjne przez długi okres. Coraz rzadziej wybieramy natomiast ledy w ścianie zaprojektowane z gotowej lampy. Odnośnie do gotowych lamp, będziemy mieli ogromny wybór, który jednak nie zawsze spełni nasze indywidualne wymagania pod względem wyglądu, ale także swoich funkcji. Dlatego nasi klienci coraz częściej wybierają profile aluminiowe z taśmą LED. Taka konstrukcja pozwala im wybrać kolor lampy, ale także jej barwę światła, czy moc. Ponad 50 różnych rodzajów profili aluminiowym sprawia, że każdy z naszych klientów wybierze odpowiednie oświetlenie ściany LED spełniające swoje własne i indywidualne potrzeby.

Chcesz wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie? zadzwoń!

Spis treści:

  1. Ledy na ścianę
  2. Oświetlenie ściany LED
  3. Podświetlenie ściany LED
  4. Ledy w ścianie
  5. Oświetlenie LED na ścianie
  6. Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Ledy na ścianę

Ledy na ścianę

Podświetlenie ściany LED może stanowić bardzo trudny temat dla laików, którzy tak naprawdę nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tą nowoczesną technologią. Oświetlenie LED przyniosło nam wiele przydatnych zmian i nowych produktów, które będziemy mogli właśnie do tego celu wykorzystać. Pierwsze i chyba najpopularniejsze to oczywiście taśmy ledowe. Są one obecnie używane nie tylko jako element dekoracyjny, ale spotkać możemy także mieszkania, w którym te niepozorne paski LED służą jako główne źródła światła. Mogę powiedzieć nawet więcej, dają one sobie tam doskonale radę. Obecnie najmocniejsza taśma LED SMD 5630 pobiera 19,2W/m, a emitowany przez nią strumień świetlny to aż około 35-40 lumenów z jednej diody. Taka taśma LED ma tych diod aż 60 na metrze bieżącym, przez co jej światło jest już odpowiednio jasne. Tutaj oczywiście jedna taśma byłaby zbyt słaba, ale zamontowane w profilu aluminiowym, aż 3 równoległe położone paski, doskonale sprawdzą się jako gotowa lampa świetlna. Kolejnym bardzo chętnie wybieranym produktem do podświetlenia ściany są oczywiście moduły LED. Są to w pełni hermetyczne diody, które są odporne na działanie przeróżnych szkodliwych dla elektroniki warunków zewnętrznych. Światło z jednej diody LED modułu jest mocniejsze od tego w taśmie, ale ze względu na ich budowę są one najczęściej stosowane jako oświetlenie punktowe lub dekoracyjne. W ich przypadku nie jest wskazany montaż w profilu aluminiowym, gdyż ich specjalna konstrukcja zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła.

Oświetlenie ściany LED

Oświetlenie ściany LED

Ściany w naszych domach i mieszkaniach to miejsca, w którym bardzo często mamy umieszczone różne elementy dekoracyjne. Są to np. obrazy, plakaty, czy zdjęcia, które w dzień, kiedy mamy odpowiednio jasne wnętrze, będą doskonale się prezentować, natomiast w przypadku zmierzchu ich blask bez odpowiednio oświetlenia znacznie się zmniejszy Jako oświetlenie LED na ścianę w tym przypadku doskonale sprawdza się profile aluminiowe LED.

Podświetlenie ściany diodami LED

Są to dedykowane do taśm LED okrągłe profile aluminiowe, które dzięki akcesoriom konstrukcyjnym, doskonale sprawdzają się do oświetlenia takich elementów aranżacyjnych. Nasza taśma LED w profilu może zostać odpowiednio wyregulowana i ułożona w ten sposób, aby równomiernie oświetlić nasz obraz, czy zdjęcie.

Oświetlenie LED na ścianę

Podświetlenie ściany Led

Oświetlenie LED na ścianie może pełnić funkcje również typowo dekoracyjną i aranżacyjną. Tego typu elementy oświetleniowe najczęściej spotkamy w holach hotelowych, czy długich korytarzach.

Jak oświetlić ścianę taśmą LED

Powyżej zaprezentowany profil aluminiowy Dopio to doskonały wybór do dekoracyjnego podświetlenia ściany taśmą LED. W przypadku długich korytarzy nie jesteśmy w stanie odpowiednio ich oświetlić przy pomocy zwykłych lamp, a i nie zawsze damy radę wykorzystać do tego tak dużej liczby okien w dzień. Takie podświetlana ściana LED nie tylko doskonale się prezentuje, ale także zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa podróżującym wieczorem lub w nocy klientom. Wszystko, dzięki odpowiedniej konstrukcji naszego profilu. Jest on dwustronny, dzięki czemu zamontujemy w nim, aż 4 taśmy LED. Ich światło będzie równomiernie rozświetlać ścianę z aż dwóch stron, a do tego wyśmienicie wyglądać.

Jak podświetlić ścianę taśmą LED

Bardzo ciekawym roziązaniem, jeżeli chodzi o ledy na ścianę są również profile Unico. Jest to typowy, jednostronny profil, w którym zamontujemy dwie taśmy LED równolegle. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chodzi o oświetlenie ściany, czy różnych elementów ją zdobiących takich jak obrazy, lustra, czy

Ledy w ścianie

Kiedy już zdecydujemy się na oświetlenie LED w ścianie to nasz wybór, powinien paść również na profile aluminiowe z taśmami LED. Podświetlana ściana LED powinna idealnie wpasowywać się designem, ale także kolorem, do wybranej przez nas listwy aluminiowej. Tu nie powinno być żadnego problemu, ponieważ profile aluminiowe do taśm LED dostępne ogólnie w 5 podstawowych kolorach. Wybór innej barwy nie będzie również większym problemem, ponieważ znajdująca się w naszym kraju lakiernia profili, może pokolorować go w dowolny wybrany przez nas kolor.

LED w ścianie

Ledy w ścianie będziemy mogli zamontować przy użyciu najpopularniejszych profili meblowych, wpuszczanych. Są to wersje B, Z i G, które różnią się jedynie swoją głębokością.

Profile LED wpuszczane

Jeśli zależy nam na nieco mocniejszym oświetleniu powinniśmy wybrać jako oświetlenie ściany profile LED z serii Insileda, indileda, czy Iledo. Te listwy aluminiowe pozwolą nam na stworzenie jednolitej linii świetlnej przy wykorzystaniu do tego dwóch, a nawet 3 równolegle zamontowanych taśm LED.

Profil LED szeroki

Ostatnio bardzo często nasi klienci decydują się na typowe profile podtynkowe. Jest to seria Zati i Subli, czyli listwy do taśm LED, które będziemy mogli zagipsować. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno jako LED w ścianie, jak i na suficie. Widoczny wyłącznie klosz, doskonale wpasowuje się do stylu naszego wnętrza, a świecąc, sprawia wrażenie świecącej linii światła.

Podświetlana ściana LED

Oświetlenie LED na ścianie

Wybierając oświetlenie LED na ścianie, decydujemy się na dużo łatwiejszą formę instalacji naszego podświetlenia. Wiemy już to nie od dzisiaj, że dużo łatwiej będzie nam zamontować lampę na ścianie, przy użyciu wkrętów montażowych, niż w ścianie, kiedy będziemy musieli dopasowywać do niej odpowiednio otwór montażowy.

Montaż profili na ścianie
Jako oświetlenie ściany LED zamontowane natynkowo podobnie jak to było w przypadku podtynkowych instalacji, najlepiej wybrać listwy aluminiowe. Tutaj polecamy w szczególności profil LED kątowy typu C i H, który pozwoli nam odpowiednio ukierunkować nasze oświetlenie.

Profil LED kątowy

Do dyspozycji będziemy mieli również znacznie prostsze profile natynkowe typu A, D, X. Są to wąskie listwy, do których, będziemy mogli zamontować jeden pasek LED. Zamontujemy je przy pomocy wkrętów montażowych lub wykorzystując do tego dedykowane uchwyty.
Do wyboru mamy również profile LED szerokie. Tutaj możemy wybierać takie, przystosowane do dwóch taśm LED (Sileda, Dileda, Talia) lub takie, w których zamontujemy aż trzy paski równolegle - Iledo.

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Projektując podświetlenie ściany taśmą LED, nie możemy zapomnieć o zewnętrznym zasilaczu. Czemu tutaj wykorzystujemy najczęściej taśmy LED zasilane 12/24V? Odpowiedź jest bardzo prosta. Tego typu instalacje LED są znacznie trwalsze, a do tego bezpieczne w użytkowaniu i eksploatacji.

Podświetlenie ściany taśmą LED

Mając już wybrane odpowiednie Ledy na ścianę, przejdźmy więc do zakupu zasilacza. Zasilacz do taśmy LED może być zwykły lub hermetyczny. Tutaj w zależności od warunków użytkowania, powinniśmy wybrać taki o podwyższonej szczelności lub podstawowy - zasilacz modułowy.

zasilacz do taśmy LED

W przypadku instalacji oświetlenia LED na ścianie bardzo chętnie wykorzystuje się zasilacze dopuszkowe. Ukryte w puszce o średnicy 60mm, nie będą rzucały się w oczy, a doskonale sprawdzą się do zasilenia naszej instalacji.

zasilacz dopuszkowy

Możemy wybrać tutaj również wersję najbardziej ekonomiczną, czyli zasilacz wtyczkowy. Nie jest on wyposażony w specjalne zabezpieczenia, ale spokojnie wystarczy nam w przypadku instalacji oświetleniowych o mniejszej mocy.

Zasilacz wtyczkowy