Informacje

Producenci

Barwy światła w technologii LED

Nowoczesna technologia LED daje użytkownikowi możliwość wyboru barwy światła. Wyróżniamy trzy podstawowe barwy:

  • białą ciepłą,
  • białą dzienną (neutralną)
  • białą zimną

Barwa światła LED

Każda z tych barw pozwala nam na wybór najbardziej pasującego oświetlenia do naszych preferencji. Kolor barwy światła określamy w Kelwinach. Im wyższa ilość K tym światło będzie zimniejsze. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem każdej z barw światła.

Biała ciepła barwa 2700-3500k

Barwa biała ciepła jest barwą najbardziej zbliżoną do tradycyjnej żarówki żarowej.  Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach o charakterze wypoczynkowym i relaksacyjnym. Wybierając białą ciepłą barwę światła sprawimy, że pomieszczenia staną się jeszcze bardziej przytulne, co sprzyja przyjemniejszej atmosferze.

Biała neutralna barwa 4000-4500k

Biała neutralna barwa światła słynie ze swojej uniwersalności, dzięki czemu posiada szerokie spektrum zastosowań. Biała dzienna barwa daje wrażenie najczystrzej bieli. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach, kontrastując z innymi kolorami. Jedna z najchętniej wybieranych barw wśród klientów.

Biała zimna barwa 4600-11000k

Barwa biała zimna to najchłodniejsza z barw światła. Ta barwa wpływa bardzo pobudzająco na organizm człowieka i pobudza nas do pracy i działania. Przestrzenie oświetlane białym zimnym światłem są lepiej wyeksponowane i szybciej zauważalne przez ludzkie oko. Najlepiej oddaje kolory ze wszystkich barw światła. Czym wyższy poziom Kelwinów tym barwa bardziej wpada w odcienie niebieskiego.

Przykładowe zastosowanie barw światła

  • Barwa biała ciepła - salon, sypialnia, przedpokój, korytarz
  • Barwa biała neutralna - biuro, łazienka, kuchnia, sklep, galeria
  • Barwa zimna - centra handlowe, hale produkcyjne i magazyny

Mieszanie barw

Podczas wyboru oświetlenia wnętrza możemy również pokusić się o mieszanie barw światła. Pozwoli nam, to osiągnąć jeszcze bardziej innowacyjne i nowoczesne stylowo oświetlenie. W jednym pomieszczeniu możemy pozwolić sobie na wybór dowolnej liczby różnych barw światła. Każda z barw znajdzie swoje niezależne zastosowanie w każdej codziennej sytuacji.

Wybierz to co dla Ciebie najlepsze

Należy pamiętać, że są to jedynie przykłady użycia barw światła, których nie należy się sztywno trzymać. Wybór odpowiedniej barwy światła LED powinno się uwarunkować przede wszystkim indywidualnymi preferencjami użytkownika.