Czujnik ruchu 

Czujnik ruchu jest idealnym sposobem na całkowite zautomatyzowania oświetlenia Twojego mieszkania. W naszej ofercie czujnik ruchu do LED 12V, jak i czujnik ruchu 230V. Możemy je zamontować nasufitowo, naściennie lub schować w dyskretnym miejscu wyprowadzając jedynie czujkę ruchu.

na stronę
Pokazuje 1 - 32 z 35 elementów
Pokazuje 1 - 32 z 35 elementów

Czujka ruchu

Czujnik ruchu to proste w montażu i bardzo przydatne urządzenie, które z łatwością zainstalujemy do naszego oświetlenia. Czujka ruchu doskonale wykrywa poruszające się obiekty i automatycznie uruchamia dane urządzenie. Jest to również bardzo uniwersalny produkty, które zamontujemy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Wyposażony w dedykowane potencjometry pozwali nam dostosować czasu świecenia, tryb pracy i czułość do naszych indywidualnych potrzeb oraz wymagań. Lampa z czujnikiem ruchu, będzie zdecydowanie bardziej wygodna w użytkowaniu, ale także energooszczędna. Jej światło, będzie zapalać się jedynie w wymaganych do tego warunkach, dzięki czemu całkowicie zapomnimy o istnieniu dobrze już nam znanych włączników światła.

Czujnik ruchu zewnętrzny i wewnętrzny

Zewnętrzny wykrywacz ruchu to specjalne urządzenie, które poradzi sobie doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach. Czujnik ruchu zewnętrzny został wyposażony w specjalną obudowę, która chroni jego elektronikę przed wnikaniem szkodliwego pyłu, czy kurzu. Czujka ruchu zewnętrzna będzie bardzo interesującym dodatkiem do naszego zewnętrznego oświetlenia. Możemy wyposażyć ją w lampy ogrodowe, czy halogeny LED, które wcześniej musieliśmy uruchamiać za pomocą zwykłego włącznika. Czujnik ruchu i zmierzchu oraz jego podłączenie nie stanowi wielkiego wyzwania, a więcej na temat jego instalacji, znajdą Państwo w naszym wpisie blogowym „Jak podłączyć lampę z czujnikiem ruchu?

Lampa wewnętrzna z czujnikiem ruchu to również bardzo interesujący wybór, jeżeli chodzi o oświetlenie w naszym domu, mieszkaniu, czy garażu. Czujka ruchu wewnętrzna jest przystosowana wyłącznie do pracy wewnątrz pomieszczeń i w zależności od wybranej wersji będziemy mogli podłączyć ją do ledów zasilanych obniżonym napięciem 12V lub standardowym 230V. Czujnik ruchu wewnętrzny, podobnie jak inne rodzaje wykrywaczy, będziemy mogli schować w puszce, zamontować sposób podtynkowy, lub ukryć w jak najmniej widocznym miejscu.

Detektor ruchu - rodzaje

Włącznik światła z czujnikiem ruchu to bardzo popularne urządzenie, dlatego w naszym sklepie dostępne są jego różne rodzaje. Wykrywacz ruchu i czujnik zmierzchu możemy podzielić przede wszystkim ze względu na sposób montażu. Występuje:

  • Czujnik ruchu podtynkowy
  • Czujnik ruchu do puszki
  • Ścienny czujnik ruchu
  • Miniaturowy czujnik ruchu

Jego czujka ruchowa może występować zarówno w wersji na podczerwień, jak i mikrofalowej. Czujnik ruchu na podczerwień to bardzo popularny i atrakcyjny cenowo detektor, który doskonale sprawdzi się w prostych instalacjach. Czujnik ruchu mikrofalowy zewnętrzny, czy wewnętrzny to już bardziej skomplikowane urządzenie, działające na zasadzie emisji i odbioru fal mikrofalowych. Wyróżnia się on wysoką czułością, którą zdecydowanie przewyższa, czujki wykonane w innej technologii. Występują również czujniki alarmowe, które ze względu na rodzaj wykonywanych zadań są w pełni profesjonalnymi, najdokładniejszymi urządzeniami.

Czujnik ruchu do LED w zależności od wybranej wersji może być idealny do produktów zasilanych prądem o obniżonym napięciu lub standardowym 230V. Czujnik ruchu do LED 12V będzie doskonałym wyborem w przypadku opraw schodowych, modułów, czy taśmy LED. Standardowy sensor ruchu LED, użyjemy w przypadku lamp przystosowanych do zasilania prądem, który obowiązuje w naszym kraju, czyli 230V.

Czujnik ruchu schodowy

Czujka ruchu schodowa to specjalny rodzaj sensora, przystosowany do pracy z oświetleniem klatki schodowej. Czujnik schodowy to małe urządzenie, które w prosty sposób ukryjemy, a pozwoli nam na stworzenie całkowicie zautomatyzowanego oświetlenia. Możemy zdecydować się na czujnik ruchu schodowy, który uruchomi nasze oświetlenie na całej klatce, a także wybrać czujkę, która schematycznie będzie rozświetlać każdy stopień.

Tego rodzaju produkt, to najczęściej miniaturowy czujnik ruchu, stworzony w ten sposób, aby nie ingerować w zbyt dużym stopniu do naszej ogólnej aranżacji wnętrza. Tego typu czujnik ruchu nie został wyposażony także w szczelną obudowę, ponieważ w żadnym stopniu takiej nie będzie potrzebował. Zastosowany wewnątrz budynku nie musi być on przecież odporny na działanie nadmiernego pyłu lub wilgoci.

Czujnik ruchu do puszki

Światło na czujnik ruchu stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla zwykłych włączników. Czujnik ruchu do puszki to specjalna wersja urządzenia, którą będziemy mogli ukryć w najpopularniejszej puszce o średnicy 60 mm. Jest to dyskretny, miniaturowy czujnik ruchu, który jest najczęściej wykorzystywany wewnątrz pomieszczeń.

Czujnik ruchu 360, jak i większość pozostałych modeli, został wyposażony w potencjometry umożliwiające dostosowanie jego pracy, do wymagań naszych klientów. Będziemy mogli swobodnie regulować jego zasięg, czas pracy, jak i jasność, przy której urządzenie ma uruchamiać nasze oświetlenie. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo także typowy czujnik zmierzchu i zmroku. Będzie on odpowiedzialny za włączenie światła, jedynie w ustalonej przez nas jasności. Jest to doskonałe urządzenie, w które możemy wyposażyć lampy ogrodowe. Od tej pory mogą być one automatycznie włączane, każdej nocy, a wyłączane o poranku.