Dyski zewnętrzne i wewnętrzne HDD/SSD 

Dyski twarde HDD i SSD stanowią podstawowe wyposażenie każdego komputera, laptopa, czy ultrabooka. W zależności od wyboru pomogą nam zwiększyć pojemność naszego urządzenia lub zwiększyć szybkość zapisu i odczytu danych.

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

Dysk twardy do Twojego komputera i laptopa

Dyski twarde stanowią niezbędne narzędzie dla każdego komputera laptopa, czy notebooka. W sklepie internetowym zarowka-led.com znajdą Państwo różne dyski różniące się rodzajem, pojemnością, czy prędkością. Dyski twarde zostały również podzielone ze względu na rodzaj zastosowania. Inny dysk zamontujemy w naszym laptopie i inny w komputerze stacjonarny. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo:

  • Dysk zewnętrzny HDD
  • Dysk wewnętrzny HDD
  • Dysk zewnętrzny SSD
  • Dysk wewnętrzny SSD

Dysk HDD, czyli klasyczna odmiana dysku o optymalnej prędkości odczytu i zapisu danych

Dyski twarde HDD to jeszcze kilka lat temu standard we wszystkich komputerach czy laptopach. Są to dyski talerzowe, magnetyczne, które w bardzo atrakcyjnej cenie oferują dużą pojemność, ale znacznie mniejszą prędkość zapisu od tych wykonanych w technologii SSD. Ponadto dyski HDD zostały stworzone z wielu części mechanicznych, dlatego są bardziej podatne na czynniki zewnętrzne, które mogą przyczynić się do ich uszkodzenia.

Dysk SSD jako nowoczesna i szybka alternatywa dla klasycznych dysków magnetycznych

Dyski twarde SSD to nowoczesne urządzenia, wykonane zgodnie z technologią pamięci Flash. Charakteryzują się znacznie szybszą prędkością zapisu i odczytu danych od tych tradycyjnych dysków magnetycznych. Wraz ze wzrostem szybkości rośnie również cena tego rodzaju dysku. Dyski SSD w zależności od wybranej wielkości lub szybkości mogą być nawet dwa razy droższe od dysków SSD.