Halogen LED 50W LEDIKO - biała dzienna Zobacz większe

Halogen LED 50W LEDIKO - biała dzienna

245787

Nowy produkt

Naświetlacz Halogenowy LED 50W z serii LEDIKO. Lampa LED wyposażona w nowoczesne diody typu SMD2835, które zapewniają strumień świetlny 3600 lumenów.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

 • Zadaj pytanie o produkt
 • Zadaj pytanie o produkt

  Halogen LED 50W LEDIKO - biała dzienna

  Halogen LED 50W LEDIKO - biała dzienna

  Naświetlacz Halogenowy LED 50W z serii LEDIKO. Lampa LED wyposażona w nowoczesne diody typu SMD2835, które zapewniają strumień świetlny 3600 lumenów.

  *

  *

  * Pola wymagane

  Anuluj Wyślij

 • Zamów telefonicznie
 • Koszty transportu
 • Złóż zapytanie ofertowe
 • Złóż zapytanie ofertowe

  Halogen LED 50W LEDIKO - biała dzienna

  Halogen LED 50W LEDIKO - biała dzienna

  Naświetlacz Halogenowy LED 50W z serii LEDIKO. Lampa LED wyposażona w nowoczesne diody typu SMD2835, które zapewniają strumień świetlny 3600 lumenów.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

176,73 zł brutto

Halogen LED 50W z serii LEDIKO

Halogen LED 50W LEDIKO to naświetlacz LED stworzony z najwyższej klasy podzespołów, zachwyca nie tylko jakością wykonania ale także unikalnym designem. Nowoczesny typ ultra-cienkiej obudowy w całości wykonanej z aluminium, pokryta wyjątkowo estetyczną i trwałą powłoką która ochrania i zabezpiecza lampę przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych na wiele lat. Doskonale dopasowana silikonowa uszczelka ochrania lampę przed wilgocią na wysokim poziomie IP65, co sprawia że naświetlacz może być stosowany w ciężkich warunkach atmosferycznych. Naświetlacze z serii LEDIKO zostały wyposażone w mocne diody SMD 2835 o wydajności świetlnej 80lm/W, dzięki czemu została uzyskana maksymalna ilość światła z zachowaniem optymalnej temperatury podczas pracy diody. Aluminiowa płytka PCB i użebrowaną obudową wraz z wysoko wydajnościową pastą przewodzącą doskonale odprowadzają nagromadzone ciepło chroniąc jednocześnie naświetlacz przed przegrzaniem. Maksymalna temperatura obudowy nie przekracza 70 stopni Celsjusza, co przyczynia się do wydłużenia żywotności lampy. Dzienna barwa światła o zakresie temperatury barwowej 4000-4500K idealnie sprawdza się praktycznie wszędzie. Halogen został wyposażony również w stało prądowy, zintegrowany zasilacz oraz jest zgodny z normami CE i RoHS.

Halogen LED 50W LEDIKO

Zalety halogenów LED LEDIKO 50W

Halogeny LED 50W LEDIKO posiadają szereg zalet, wyróżniających je wśród konkurencji. W przeciwieństwie do innych modeli, każdy z komponentów (obudowa, dioda, przetwornica) dobrany został aby zmaksymalizować potencjalną moc świetlną i wytrzymałość LEDIKO.

 • obudowa - wykonana jest z grubego aluminium dobrze odprowadzającego ciepło. Konstrukcja oprawy przypomina jeden, duży radiator, o gęsto rozmieszczonych żebrach, co pozwala na odbieranie ciepła większą powierzchnią. Jednolita konstrukcja i wytrzymały stop aluminium, nie tylko minimalizują wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne, ale też zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi (klasa szczelności IP65).
 • dioda - najważniejsza rzecz w każdym naświetlaczu LED, nie tylko halogenie LED LEDIKO. W przeciwieństwie do wielu innych halogenów LED, naświetlacze LED LEDIKO wykorzystują PCB z diodami SMD 2835 o wysokiej skuteczności 80lm/W. Połączenie odpowiedniej grubości PCB i pasty termoprzewodzącej zapewnia odpowiednie odprowadzenie ciepła na obudowę. Co ważne, nawet uszkodzenie jednej z diod, nie powoduje zakłócenia działania lampy LED. Reszta diod SMD będzie świecić nadal bez wpływu na skuteczność oprawy.
 • przetwornica - mimo zabezpieczeń stosowanych w oprawie, przetwornice wykorzystywane w halogenach LED LEDIKO 50W są zasilaczami o pełnej szczelności. Dlatego też, nawet jeśli do hermetycznej puszki z zasilaczem dostałaby się woda, przetwornica jest bezpieczna. Przetwornice spełniają standard EMC.

Uniwersalność halogenu LED 50W LEDIKO

Naświetlacz LED 50W LEDIKO jest uniwersalnym produktem, który dzięki kilku cechom idealnie doświetli powierzchnię twojego obiektu,czy posesji:

 • ramie montażowe halogenu pozwala na instalację zarówno bezpośrednio do elewacji, jak i bezpośrednio do sufitu. Co więcej, ramię ma możliwość regulacji nachylenia w kącie 180 stopni, dzięki czemu halogen ustawić można odpowiednio w zależności od wymaganych warunków pracy.
 • konstrukcja oprawy halogenu LED 50W LEDIKO pozwala na użycie diod SMD 2835 o szerokim kącie świecenia i dużej niezawodności. Pozwala to na oświetlenie dużego obszaru przy pomocy jednej lampy (przy odpowiedniej wysokości zwieszenia).

Przykład barwy światła 

Barwa światła określana jest w kelwinach. Średnio przyjmuje się barwy światła w przedziale od 1000k do 10 000k czym mniejsza wartość podana w kelwinach tym temperatura barwy światła jest cieplejsza, a czym większa liczba podawana w kelwinach tym barwa światła się nam oziębia i staje się barwą tzw. zimną. W obrazku poniżej mogą państwo zobaczyć prosty przykład jak miej więcej możemy zaprezentować podział kolorystyczny w kelwinach. Oczywiście rysunek nie odda rzeczywistego odczucia barwy ale przybliży mniej więcej jej zakres. Przyjęło się też określać zakres temperatur barwowych:


Barwa światła w kelwinach

 • 1000K do 3800K barwa biała ciepła 
 • 3800K do 6000K barwa światła biała dzienna 
 • 6000K do 10000K barwa światła biała zimna

Halogen LED barwa światła

Barwa światła biała ciepła – popularna barwa światła w szczególności w oświetleniu domów, pokojów salonów, wszędzie tam gdzie chcemy wypocząć, Możemy śmiało montować ją na zewnątrz na tarasach w miejscach naszego odpoczynku i relaksu. Ciepła barwa działa na nas relaksująco i może troszkę sennie dlatego warto zastanowić czy aby taka barwa będzie nam odpowiadać.

Barwa światła biała dzienna – Coraz bardziej popularna barwa zwłaszcza w miejscach pracy, barwa nie jest zbyt zimna i nie jest ciepła. Daje nam poczucie komfortu pracy dzięki takiej barwie nie czujemy się senni i zmęczeni. Idealnie nadaje się do oświetlenia korytarzy, oświetlenia podwórek, wjazdów, biur, wszędzie tam gdzie jest duże natężenie ruchu, i skupiska ludzkie.

Barwa światła biała zimna – ta barwa skierowana jest wszędzie tam gdzie wykonywana jest intensywna praca, Kolor światła biały zimny działa ożywczo, jeżeli praca wymaga wysiłku wzrokowego taka barwa będzie najbardziej odpowiednia. Zimna barwa sprawdza się też w oświetleniu banerów reklam.

Napięcie zasilające 230V AC
Pobór mocy 50W
Strumień świetlny 3600lm
Barwa Światła Biała Neutralna
Temperatura Barwowa 4000-4500K
Kąt Świecenia 120°
Typ diody SMD 2835
Stopień ochrony szczelności IP65
Zużycie energii 50kWh/1000h
Klasa energetyczna A+
Trwałość 30 000h
Liczba cykli włącz/wyłącz 50000
Czas gwarancji 24 m-ce gwarancji
CRI/Ra 80
Szerokość lampy (mm) 276
Wysokość lampy (mm) 201
Głębokość lampy (mm) 35

Halogen LED 50W LEDIKO

Karta katologowa Halogen LED 50W LEDIKO

Pliki do pobrania (197.84k)
Montaż halogenu LED
Montaż Halogenu LED narzędzia potrzebne do montażu Do Montażu halogenu LED będą nam potrzebne:

- Wkrętarka 
- Wiertła
- Nóż tapicerski
- Probówka 
- Miarka
- Ołówek
- Halogen LED
- Zaciskarka
- Puszka hermetyczna
- przewód trzy żyłowy
- wkręty lub kołki rozporowe (w zalezności od miejsca montażu)

Przed każdym montażem halogenu LED należy dobrze się zastanowić nad ich rozmieszczeniem. Halogeny należy rozmieścić tak, aby wykorzystać ich moc optymalnie, co pozwoli na redukcje ilości sztuk. Co ważne, halogen nie może wisieć za wysoko, ale też nie może być zwieszony zbyt nisko. Dlatego też, proponujemy najpierw dokonać odpowiedniej próby i ustalić najbardziej optymalne miejsce na jego montaż.

Montaż Halogenu LED Montaż oświetlenia LED Montaż Halogenu LED wiercenie Montaż Halogenów LED

Wymierz dokładnie gdzie chciał byś zamontować swój halogen LED. Zaznacz dokładnie to miejsce ołówkiem, potem zrób otór w ścianie na wprowadzenie przewodu. Wyprowadź przewód trzyżyłowy o przekroju nie mniejszym niż 3x1,5 YDY (pamiętaj aby robić to przy wyłączonym zasilaniu, aby uniknąć porażenia prądem!).

Montaż naświetlacza LED Montaż Halogenu Montaż Halogenu zaciskanie przewodów  Montaż kostki elektrycznej do halogenu LED

Oskóruj przewód i załóż końcówki na przewody tak, aby były możliwie jak najlepiej dopasowane, potem za pomocą zaciskarki zaciśnij je jak najmocnej. Jak widać, montaż Halogenu LED nie jest przesadnie wymagający i wystarczą podstawowe narzędzia, oraz odrobina wiedzy technicznej. 

Montaż Halogenu zakładanie kostki elektrycznej Montaż halogenu przykręcanie kostki Montaż uchwytu od halogenu na ścianie  Przykręcanie uchwytu do ściany


Następnie załóż kostkę elektryczną na przewody w kolejności: najpierw przewód niebieski, potem żółty/zielony i na końcu brązowy. Ważne jest, aby żyła żółto zielony przewod był po środu. W kolejnym etapie zamontuj uchwyt montażowy do ściany elewacji za pomocą kołków rozporowych. Postaraj się, aby montaż był wykonany jak najbardziej stabilnie. 

Montaż Halogenu LED na uchwycie Montaż halogenu podłączenie Halogen LED  Halogen LED montaż 

Przykręć stabilnie halogen do uchwytu montażowego, a następnie podłącz kable wg. schematu czyli: niebieski z niebieskim, żółto/zielony z żółto/zielonym i brązowy z brązowym tak jak na rysunku. Potem całość umieść w puszcze hermetycznej o klasie szczelności nie mniejszej niż IP65. Zamknij szczelnie. Teraz możesz się cieszyć z fachowo podłączonego halogenu LED.


Przykładowe Aranżacje HalogenówPrzykładowe użycie Lampy halogenowej LED
Halogen LED w zastosowaniu domowym

Lampa LED halogenowa w przykładowej aranżacji
Lampa halogenowa LED przykładowa aranżacja

Halogen LED energooszczędneoświetlenie przykład aranżacyjny
Przykładowa aranżacja z użyciem Halogenu LED

Aranżacja Halogenu LED
Halogen LED energooszczędne oświetlenie przykład aranżacyjny

Lampa halogenowa LED w aranżacji przykładowej
Halogen LED zewnętrzny przykładowy montaż