Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ - Biała dzienna Zobacz większe

Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ - Biała dzienna

4102025 HQ

Nowy produkt

Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ. Nowoczesny naświetlacz LED wyposażony w czujnik ruchu. Energooszczędne i inteligentne źródło światła z 10W poborem mocy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

 • Zadaj pytanie o produkt
 • Zadaj pytanie o produkt

  Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ - Biała dzienna

  Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ - Biała dzienna

  Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ . Nowoczesny naświetlacz LED wyposażony w czujnik ruchu. Energooszczędne i inteligentne źródło światła z 10W poborem mocy.

  *

  *

  * Pola wymagane

  Anuluj Wyślij

 • Zamów telefonicznie
 • Koszty transportu
 • Złóż zapytanie ofertowe
 • Złóż zapytanie ofertowe

  Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ - Biała dzienna

  Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ - Biała dzienna

  Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ. Nowoczesny naświetlacz LED wyposażony w czujnik ruchu. Energooszczędne i inteligentne źródło światła z 10W poborem mocy.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

59,00 zł brutto

Halogen LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu 10W HQ - barwa biała neutralna

Halogen LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu HQ 10W to nowoczesna lampa oświetleniowa, łącząca w sobie oszczędności wynikłe z wykorzystania ekologicznej technologii LED, oraz sterowania za pomocą czujnika ruchowo - zmierzchowego. Dzięki temu, jest to produkt maksymalizujący oszczędności wynikłe z korzystania z zewnętrznego oświetlenia. Seria halogenów High Quality wykorzystuje tylko najwyższej jakości komponenty, co przekłada się na dużo wyższą wydajność w stosunku lm/W. W seri halogenów opatrzonych znakiem HQ mamy 90 lm przypadających na raptem 1W. Seria naświetlazy Ledowych HQ to optymalne wykorzystanie nowinek technologicznych w oświetleniu. Naświetlacz LED o mocy 10W HQ posiada wszystkie zalety halogenów nie wyposażonych w czujnik, czyli hermetyczną obudowę wykonaną z najwyższej klasy komponentów (aluminium, hartowane szkło), diodę wysokiej wydajności (matryca LED COB), oraz łatwość montażu (ramię montażowe, umozliwiające regulację zwieszenia na elewacji). Do tego, dołączyć należy płynnie regulowany czujnik ruchu i zmierzchu, który pozwala ustawić naświetlacz LED tak, aby załączał się tylko wtedy, gdy jest ciemno i ktoś przebywa na danym obszarze. Obudowa samego halogenu wyposażona jest w klasę szczelności IP65 co oznacza, że jest on całkowicie odporny na przedostawanie się do jego wnętrza pyłów oraz strumienie wody padające na obudowę z każdej strony. Sensor posiada klasę szczelności IP44 dającą ochronę przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 1 mm i większej (małe owady, pyły) oraz ochronę przed wodą bryzgającą z dowolnego kierunku (deszcz). 

Halogen LED z czujnikiem ruchu 10W HQ

Dane techniczne Halogenu LED 10W HQ z czunjnikiem zmierzchu i ruchu

Moc: 10W
Napięcie zasilające: 230V AC
Rodzaj LED: COB
Barwa światła: Biała Neutralna
Barwa światła: 4000K
Moc strumienia świetlnego: 900 lm
Kąt świecenia (st): 120
Wodoodporność: TAK
Czas nagrzewania: <1s
Czas zapłonu: <1s
Współczynnik mocy: 0,6
LLMF: 0,65
Wymiary opakowania (mm): 155 x 120 x 100
Inne cechy: Brak promieniowania UV i IR
Inne cechy: Niska emisja ciepła. Niskie zużycie energii

przekrój halogenu EKOZalety halogenów LED serii HQ

Halogeny LED serii HQ są rozwiązaniem, które posiada szereg zalet cenionych przez większość użytkowników oświetlenia LED. Są to m.in.:

 • aluminiowa oprawa - odporna na uderzenia, warunki atmosferyczne, oraz odprowadzająca ciepło z diody,
 • matryca LED COB - tzw. dioda Integrated LED, czyli pojedyncza dioda dużej mocy (dokładniej kilka diod zalanych jedną powierzchnią emitującego światło luminoforu), niezawodna i sprawdzona przez lata doświadczeń,
 • stabilne przetwornice, zapewniające długą i trwałą pracę diody,
 • regulowany uchwyt montażowy pozwalający na instalację bezpośrednio na budynkach, przy jednoczesnej możliwości regulacji kąta nachylenia względem montowanej powierzchni.
 • skuteczność świetlna  halogenów LED z serii HQ to aż 90 lm/W. 

Wszystkie powyższe rozwiązania wykorzystują najowsze technologie które pozwalają nam na oszczędności wynikające z niskiego zużycia energi elektrycznej a także optymalizują możliwości wykorzystania gotowego produktu. Halogeny seri HQ z czujnikiem ruchu stworzono w oparciu o nowinki technologiczne, ekologicze i ekonomiczne. Inżynierskie rozwiązania mają za zadanie zapewnić długą żywotność lamp zewnętrznych LED a także dać niejmniejszy możliwy pobór mocy, dbając w ten sposób o środowisko naturalne i nasze portfele. 

Napięcie zasilające230V AC
Pobór mocy10 W
Strumień świetlny900 lm
Barwa ŚwiatłaBiała Neutralna
Temperatura Barwowa4000K
Kąt Świecenia120 stopni
Typ diodyMatryca LED COB
Stopień ochrony szczelnościIP65 dla Lampy, IP44 dla czujnika
Zużycie energii10kWh/1000h
Klasa energetycznaA
Trwałość50 000h
Liczba cykli włącz/wyłącz15 000
Czas gwarancji24 miesiące
CRI/Ra75

Halogen LED ART EKO HQ Sensor

Karta katalogowa Halogenów LED ART EKO HQ + Sensor

Pliki do pobrania (191.28k)

Specyfikacja czujnika ruchu w halogenach LED

Czujnik ruchowo - zmierzchowy zastosowany w halogenach LED, jest czujnikiem opartym o skanowanie powierzchni wiązkami podczerwieni (zwanym PIR). Wiązki nie przenikają ścianek działowych i tym podobnych przeszkód, dzięki czemu lampa nie załączy się, gdy ktoś przechadzał się bedzie wewnętrznym korytarzem. W porównaniu do czujek mikrofalowych jest również mniej podatna na zmiany warunków atmosferycznych. Należy jednak pamiętać, że warunki użytkowania mają wpływ na czułość sensora. Dlatego też, podane poniżej dane mogą różnić się w zależności od pory działania. Przyjąć należy, iż poniższe dane najbliższe są prawdy w temperaturze ok. 20° Celsjusza i braku jakichkolwiek opadów atmosferycznych. 

Dane techniczne czujnika ruchu PIR:

Regulacja położenia czujnika: W pionie i poziomie
Czujnik światła: 3-100 LUX
Regulacja czasu świecenia: 10s - 8min
Regulacja czułości sensora: 2-12 m 
Kąt detekcji: 120 stopni
Optymalna wysokość zwieszenia: 2,5 m
Maksymalna wysokość zwieszenia: 8 m
Maksymalny zasięg czujnika: 12 m

Czujnik ruchu PIR w halogenie LED specyfikacja

Montaż halogenu LED
Montaż Halogenu LED narzędzia potrzebne do montażuDo Montażu halogenu LED będą nam potrzebne:

- Wkrętarka 
- Wiertła
- Nóż tapicerski
- Probówka 
- Miarka
- Ołówek
- Halogen LED
- Zaciskarka
- Puszka hermetyczna
- przewód trzy żyłowy
- wkręty lub kołki rozporowe (w zalezności od miejsca montażu)

Przed każdym montażem halogenu LED należy dobrze się zastanowić nad ich rozmieszczeniem. Halogeny należy rozmieścić tak, aby wykorzystać ich moc optymalnie, co pozwoli na redukcje ilości sztuk. Co ważne, halogen nie może wisieć za wysoko, ale też nie może być zwieszony zbyt nisko. Dlatego też, proponujemy najpierw dokonać odpowiedniej próby i ustalić najbardziej optymalne miejsce na jego montaż.

Montaż Halogenu LED Montaż oświetlenia LED Montaż Halogenu LED wiercenie Montaż Halogenów LED

Wymierz dokładnie gdzie chciał byś zamontować swój halogen LED. Zaznacz dokładnie to miejsce ołówkiem, potem zrób otór w ścianie na wprowadzenie przewodu. Wyprowadź przewód trzyżyłowy o przekroju nie mniejszym niż 3x1,5 YDY (pamiętaj aby robić to przy wyłączonym zasilaniu, aby uniknąć porażenia prądem!).

Montaż naświetlacza LED Montaż Halogenu Montaż Halogenu zaciskanie przewodów  Montaż kostki elektrycznej do halogenu LED

Oskóruj przewód i załóż końcówki na przewody tak, aby były możliwie jak najlepiej dopasowane, potem za pomocą zaciskarki zaciśnij je jak najmocnej. Jak widać, montaż Halogenu LED nie jest przesadnie wymagający i wystarczą podstawowe narzędzia, oraz odrobina wiedzy technicznej. 

Montaż Halogenu zakładanie kostki elektrycznej Montaż halogenu przykręcanie kostki Montaż uchwytu od halogenu na ścianie  Przykręcanie uchwytu do ściany


Następnie załóż kostkę elektryczną na przewody w kolejności: najpierw przewód niebieski, potem żółty/zielony i na końcu brązowy. Ważne jest, aby żyła żółto zielony przewod był po środu. W kolejnym etapie zamontuj uchwyt montażowy do ściany elewacji za pomocą kołków rozporowych. Postaraj się, aby montaż był wykonany jak najbardziej stabilnie. 

Montaż Halogenu LED na uchwycie Montaż halogenu podłączenie Halogen LED  Halogen LED montaż 

Przykręć stabilnie halogen do uchwytu montażowego, a następnie podłącz kable wg. schematu czyli: niebieski z niebieskim, żółto/zielony z żółto/zielonym i brązowy z brązowym tak jak na rysunku. Potem całość umieść w puszcze hermetycznej o klasie szczelności nie mniejszej niż IP65. Zamknij szczelnie. Teraz możesz się cieszyć z fachowo podłączonego halogenu LED.


Przykładowe Aranżacje HalogenówPrzykładowe użycie Lampy halogenowej LED
Halogen LED w zastosowaniu domowym

Lampa LED halogenowa w przykładowej aranżacji
Lampa halogenowa LED przykładowa aranżacja

Halogen LED energooszczędneoświetlenie przykład aranżacyjny
Przykładowa aranżacja z użyciem Halogenu LED

Aranżacja Halogenu LED
Halogen LED energooszczędne oświetlenie przykład aranżacyjny

Lampa halogenowa LED w aranżacji przykładowej
Halogen LED zewnętrzny przykładowy montaż