Plafon LED 12W RUBI IP65 z czujnikiem ruchu PIR Zobacz większe

Plafon LED 12W RUBI IP65 z czujnikiem ruchu PIR

LED-PF-RUBI-S-12W-NW

Nowy produkt

Plafoniera LED 12W z serii RUBI z czujnikiem ruchu PIR posiada owalny kształt. Jej wymiary to 240mm długości oraz 170mm szerokości. Nominalny okres trwałości produktu to aż 30000h. 24 miesiące gwarancji.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

 • Zadaj pytanie o produkt
 • Zadaj pytanie o produkt

  Plafon LED 12W RUBI IP65 z czujnikiem ruchu PIR

  Plafon LED 12W RUBI IP65 z czujnikiem ruchu PIR

  Plafoniera LED 12W z serii RUBI z czujnikiem ruchu PIR posiada owalny kształt. Jej wymiary to 240mm długości oraz 170mm szerokości. Nominalny okres trwałości produktu to aż 30000h. 24 miesiące gwarancji.

  *

  *

  * Pola wymagane

  Anuluj Wyślij

 • Zamów telefonicznie
 • Koszty transportu
 • Złóż zapytanie ofertowe
 • Złóż zapytanie ofertowe

  Plafon LED 12W RUBI IP65 z czujnikiem ruchu PIR

  Plafon LED 12W RUBI IP65 z czujnikiem ruchu PIR

  Plafoniera LED 12W z serii RUBI z czujnikiem ruchu PIR posiada owalny kształt. Jej wymiary to 240mm długości oraz 170mm szerokości. Nominalny okres trwałości produktu to aż 30000h. 24 miesiące gwarancji.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

59,99 zł brutto

Plafon LED 12W Rubi IP65

Plafon natynkowy LED to lampa o nowoczesnym wyglądzie do stosowania natynkowego. Jej owalna obudowa sprawia, iż jest prosta w montażu, a przy tym bardzo dobrze wygląda. Plafon zaopatrzony jest w mocne 12W źródło światła emitujące, strumień świetlny w wysokości 840 lumenów. Plafon zawsze jest w zestawie z zasilaczem, który umożliwia podłączenie go bezpośrednio do sieci 230V (50mhz). Trwała obudowana wykonana z poliwęglanu i PC sprawia, iż jest to produkt wysokiej jakości. Plafony natynkowe posiadają wysoką klasę szczelności sięgająca IP65. Świetnie sprawdzają się do montażu w klatkach schodowych, korytarzach, sklepach, łazienkach, czy w domowych kuchniach. Ich wszechstronność jest naprawdę nieograniczona. Do plafonu dołączony jest uchwyt montażowy który montujemy do ściany lub sufitu, a do niego później swobodnie możemy przykręcić plafon LED. Lampa jest tak zaprojektowana, aby zasilacz dołączony w zestawie swobodnie chował się w jej wnętrzu. Diody zamontowane są pod specjalnie zaprojektowanym kloszem, dzięki czemu światło nie oślepia i sprawia, że jest ono równomiernie rozprowadzane po całym plafonie.

Czujnik ruchu PIR

Czujnik użyty w Plafonerii LED 12W funkcjonuje na zasadzie emisji wiązki podczerwieni. Zintegrowany czujnik ruchu to czułe urządzenie, które wykryje każdy nawet najdelikatniejszy ruch zapalając lampe.

Plafon LED 12W Rubi z czujnikiem PIR

Parametry czujnika PIR:

Czujnik ruchu działający na zasadzie emisji oraz odbioru wiązki podczerwieni
Czas załączenia oprawy: ok 1min
Kąt detekcji: 120/360st
Zasięg detekcji max 10m (ok 7m przy montażu na wysokości ok 2.80m)
Pobór prądu w trybie uśpienia <0.9W
Temperatura pracy -20°C - +40°C
Wilgotność pracy: <93%

Uwaga: czujnik ruchu PIR w oprawach RUBI oraz CESI posiada stałe parametry pracy.

Klasa szczelności IP65

Plafon LED 12W Rubi posiada specjalną obudowę (ABS) z klasą szczelności IP65. Sprawia to, żę plafon LED Rubi jest w pełni odporny na wnikanie pyłu oraz strumień wodny z dowolnego kierunku. Pozwala nam to na bardzo uniwersalne wybranie miejsca oświetlenia bez względu na warunki w nim panujące.

Przykłady zastosowania Plafonów natynkowych LED

 • jako zewnętrzne oświetlenie podwórza, czy podjazdu,
 • wewnętrzne oświetlenie dodatkowe w warsztatach, garażach etc.,
 • doświetlenie stanowisk pracy, czy maszyn produkcyjnych,

Białe dzienne światło

Plafon LED ze światłem białym dziennym jest idealny dla tych którzy nie lubią przesadnio ciepłego ani zimnego koloru. Plafon ten emituje naturalne białe światło. Sprawia wrażenie idealnej czystości i niezmąconej bieli.

Barwa światła-plafony LED

Obudowa Plafonu jest w kolorze białym. Jest to kolor bardzo uniwersalny, dzięki temu pozwala nam go uplasować w kategorii produktów wszechstronnych. Produkt posiada certyfikat CE, który dopuszcza go do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Plafon LED posiada też 24-miesięczną gwarancję. W lampiezastosowano nowoczesną technologię LED co pozwala na osiągnięcie dużej energooszczędności w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. 

Dane techniczne Plafonu LED

Producent: Anlux

Rodzaj produktu: Hermetyczny plafon LED z czujnikiem PIR

Moc: 12W

Klasa szczelności: IP65

Moc strumienia świetlnego (lm): 840

Zastosowanie w instalacjach: Wewnętrznych/Zewnętrznych

Wymiary: 170x240mm

Znak bezpieczeństwa/zgodności: CE

Napięcie zasilające ~220-240V/50Hz
Pobór mocy 12W
Wymiary 240x170mm
Strumień świetlny 840lm
Barwa Światła Biała dzienna
Temperatura Barwowa 4000k
Kąt Świecenia 120st
Stopień ochrony szczelności IP65
Trwałość 30000h
Czas gwarancji 2 lata

Montaż Plafonu natynkowego - krok po kroku


Przed montażem plafonu natynkowego warto się dobrze zastanowić nad rozmieszczeniem każdego plafonu z osobna, tak aby optymalnie wykorzystać jego moc i zapewnić równomierne natężenie światła w oświetlanym pomieszczeniu. Przed przystąpieniem do montażu należy wyłączyć bezpieczniki odpowiedzialne za dany przewód i upewnić się, że w przewodach nie płynie prąd - w tym celu należy posłużyć się sprawdzonym miernikiem. Zabronione jest dotykanie nieizolowanych przewodów przy włączonym bezpieczniku – grozi to porażeniem prądem co zagraża zdrowiu i życiu!

Do Montażu plafonu będą nam potrzebne:

 - Wkrętarka i wiertła
 - Wkręty
 - Probówka 
 - Plafon wyposażony w zasilacz
 - Miarka
 - Ołówek kreślarski
 - Kostka elektryczna


Jak widać, montaż plafonów nie jest przesadnie wymagający. Wystarczą podstawowe narzędzia i odrpobina dobrej woli, a bez problemu zamontujemy plafon samodzielnie. Należy pamiętać jednak o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, aby możliwych uniknąć problemów.Kolejne etapy montażu plafonu natynkowego:

Montaż plafonów natynkowych nie jest wymagający i opisać go można w kilku prostych etapach, które może wykonać każdy posiadający narzędzia podane powyżej. Montaż z podziałem na etapy znajdziecie poniżej:


Pierwszy etap montażu plafonów natynkowych

ETAP 1 - Pierwsze, co należy zrobić to wyłączyć prąd. Po upewnieniu się, że prąd został odcięty od kabli na których będziemy prowadzić instalację plafonu, możemy przejść do kolejnego etapu.

ETAP 2 - Kolejnym krokiem jest zmierzenie odległości między wkrętami montażowymi plafonu. Przykładamy lampę do sufitu/ściany i zaznaczamy za pomocą ołówka miejsca w których zostaną wwiercone wkręty montażowe. Należy upewnić się wcześniej, że w danym miejscu nie jest poprowadzony przewód, aby nie uszkodzić dopływu prądu do plafonu. Zaznaczamy również miejsce przez które poprowadzić należy kabel zasilający nasz plafon.Montaż plafonu natynkowego drugi etap

ETAP 3 - Po wywierceniu otworu na przewód i przeciągnięciu kabla na zewnątrz, mocujemy Plafon natynkowy za pomocą wkrętarki i wkrętów do ściany/sufitu. Na tym etapie warto sprawdzić, czy plafon zamontowany jest tak, jak pierwotnie zakładaliśmy i czy wkręty zapewniają odpowiednie mocowanie.


Montaż plafonu natynkowego LED

ETAP 4 - Podłączamy kabel zasilający do zasilacza palfonu, za pomocą kostki elektrycznej. W tym celu należy poluzować małą śrubkę, która jest w kostce, włożyć pod nią końcówki przewodów i dokręcić. Należy uważać, by nie pomylić żyły ochronnej (masa) i nie połączyć jej z przewodem zera bądź fazy, gdyż doprowadzić to może do uszkodzenia plafonu. Po zakończemiu łączenia warto przywrócić na chwilę dopływ prądu i sprawdzić,czy podłączenie jest prawidłowe (tj. czy plafon świeci). Gdy już wszystko będzie dobrze zamocowane i plafon zaświeci, wyłączamy ponownie prąd i nakładamy klosz na podstawę plafonu.

Łatwy montaż plafonu LED natynkowegoTeraz możemy przywrócić dopływ prądu i cieszyć się nowym, wydajnym oświetleniem w formie plafonu natynkowego.