Plafoniera LED BARI 13W IP54 Zobacz większe

Plafon LED 13W Bari IP54

LED-PF-BARI-13W-NW

Nowy produkt

Plafoniera LED 13W Bari to okrągły plafon LED emtujący białe dzienne światło o strumieniu świetlnym w wysokości 1040 lumenów. Posiada wysokiej jakości obudowę z klasą szczelności IP54. 24 miesiące gwarancji.

Więcej szczegółów

 • Zadaj pytanie o produkt
 • Zadaj pytanie o produkt

  Plafon LED 13W Bari IP54

  Plafon LED 13W Bari IP54

  Plafoniera LED 13W Bari to okrągły plafon LED emtujący białe dzienne światło o strumieniu świetlnym w wysokości 1040 lumenów. Posiada wysokiej jakości obudowę z klasą szczelności IP54. 24 miesiące gwarancji.

  *

  *

  * Pola wymagane

  Anuluj Wyślij

 • Zamów telefonicznie
 • Koszty transportu
 • Złóż zapytanie ofertowe
 • Złóż zapytanie ofertowe

  Plafon LED 13W Bari IP54

  Plafon LED 13W Bari IP54

  Plafoniera LED 13W Bari to okrągły plafon LED emtujący białe dzienne światło o strumieniu świetlnym w wysokości 1040 lumenów. Posiada wysokiej jakości obudowę z klasą szczelności IP54. 24 miesiące gwarancji.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

64,00 zł brutto

Plafon LED 13W Bari IP54

Plafon natynkowy LED to lampa o nowoczesnym wyglądzie do stosowania natynkowego. Jej okrągła obudowa sprawia, iż jest prosta w montażu, a przy tym bardzo dobrze wygląda. Plafon zaopatrzony jest w mocne 13W źródło światła emitujące, strumień świetlny w wysokości 1040 lumenów. Plafon zawsze jest w zestawie z zasilaczem, który umożliwia podłączenie go bezpośrednio do sieci 230V (50mhz). Trwała obudowana wykonana z poliwęglanu i PC sprawia, iż jest to produkt wysokiej jakości. Plafony natynkowe posiadają wysoką klasę szczelności sięgająca IP54. Świetnie sprawdzają się do montażu w klatkach schodowych, korytarzach, sklepach, łazienkach, czy w domowych kuchniach. Ich wszechstronność jest naprawdę nieograniczona. Do plafonu dołączony jest uchwyt montażowy który montujemy do ściany lub sufitu, a do niego później swobodnie możemy przykręcić plafon LED. Lampa jest tak zaprojektowana, aby zasilacz dołączony w zestawie swobodnie chował się w jej wnętrzu. Diody zamontowane są pod specjalnie zaprojektowanym kloszem, dzięki czemu światło nie oślepia i sprawia, że jest ono równomiernie rozprowadzane po całym plafonie.

Plafon LED 13W Bari IP54

Klasa szczelności IP54

Plafon LED 18 Bari posiada specjalną obudowę (PC-poliwęglan) z klasą szczelności IP54Zapewnia mu to nie tylko ochronę przed wilgocią, ale także przed szkodliwymi czynnikami takimi jak zanieczyszczenia czy kurz. Pozwala nam to na bardzo uniwersalne wybranie miejsca oświetlenia bez względu na warunki w nim panujące.

Przykłady zastosowania Plafonów natynkowych LED

 • jako zewnętrzne oświetlenie podwórza, czy podjazdu,
 • wewnętrzne oświetlenie dodatkowe w warsztatach, garażach etc.,
 • doświetlenie stanowisk pracy, czy maszyn produkcyjnych,

Białe dzienne światło

Plafon LED ze światłem białym dziennym jest idealny dla tych którzy nie lubią przesadnio ciepłego ani zimnego koloru. Plafon ten emituje naturalne białe światło. Sprawia wrażenie idealnej czystości i niezmąconej bieli.

Barwa światła-plafony LED

Obudowa Plafonu jest w kolorze białym. Jest to kolor bardzo uniwersalny, dzięki temu pozwala nam go uplasować w kategorii produktów wszechstronnych. Produkt posiada certyfikat CE, który dopuszcza go do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Plafon LED posiada też 24-miesięczną gwarancję. W lampiezastosowano nowoczesną technologię LED co pozwala na osiągnięcie dużej energooszczędności w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. 

Dane techniczne Plafonu LED

Producent: Anlux

Rodzaj produktu: Hermetyczny plafon LED 

Moc: 13W

Klasa szczelności: IP54

Moc strumienia świetlnego (lm): 1040

Zastosowanie w instalacjach: Wewnętrznych/Zewnętrznych

Wymiary: 54x220mm

Znak bezpieczeństwa/zgodności: CE

Napięcie zasilające~220-240V/50Hz
Pobór mocy13W
Wymiary220x54mm
Strumień świetlny1040lm
Barwa ŚwiatłaBiała dzienna
Temperatura Barwowa4000k
Kąt Świecenia120 stopni
Stopień ochrony szczelnościIP54
Trwałość30000h
Czas gwarancji2 lata

Montaż Plafonu natynkowego - krok po kroku


Przed montażem plafonu natynkowego warto się dobrze zastanowić nad rozmieszczeniem każdego plafonu z osobna, tak aby optymalnie wykorzystać jego moc i zapewnić równomierne natężenie światła w oświetlanym pomieszczeniu. Przed przystąpieniem do montażu należy wyłączyć bezpieczniki odpowiedzialne za dany przewód i upewnić się, że w przewodach nie płynie prąd - w tym celu należy posłużyć się sprawdzonym miernikiem. Zabronione jest dotykanie nieizolowanych przewodów przy włączonym bezpieczniku – grozi to porażeniem prądem co zagraża zdrowiu i życiu!

Do Montażu plafonu będą nam potrzebne:

 - Wkrętarka i wiertła
 - Wkręty
 - Probówka 
 - Plafon wyposażony w zasilacz
 - Miarka
 - Ołówek kreślarski
 - Kostka elektryczna


Jak widać, montaż plafonów nie jest przesadnie wymagający. Wystarczą podstawowe narzędzia i odrpobina dobrej woli, a bez problemu zamontujemy plafon samodzielnie. Należy pamiętać jednak o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, aby możliwych uniknąć problemów.Kolejne etapy montażu plafonu natynkowego:

Montaż plafonów natynkowych nie jest wymagający i opisać go można w kilku prostych etapach, które może wykonać każdy posiadający narzędzia podane powyżej. Montaż z podziałem na etapy znajdziecie poniżej:


Pierwszy etap montażu plafonów natynkowych

ETAP 1 - Pierwsze, co należy zrobić to wyłączyć prąd. Po upewnieniu się, że prąd został odcięty od kabli na których będziemy prowadzić instalację plafonu, możemy przejść do kolejnego etapu.

ETAP 2 - Kolejnym krokiem jest zmierzenie odległości między wkrętami montażowymi plafonu. Przykładamy lampę do sufitu/ściany i zaznaczamy za pomocą ołówka miejsca w których zostaną wwiercone wkręty montażowe. Należy upewnić się wcześniej, że w danym miejscu nie jest poprowadzony przewód, aby nie uszkodzić dopływu prądu do plafonu. Zaznaczamy również miejsce przez które poprowadzić należy kabel zasilający nasz plafon.Montaż plafonu natynkowego drugi etap

ETAP 3 - Po wywierceniu otworu na przewód i przeciągnięciu kabla na zewnątrz, mocujemy Plafon natynkowy za pomocą wkrętarki i wkrętów do ściany/sufitu. Na tym etapie warto sprawdzić, czy plafon zamontowany jest tak, jak pierwotnie zakładaliśmy i czy wkręty zapewniają odpowiednie mocowanie.


Montaż plafonu natynkowego LED

ETAP 4 - Podłączamy kabel zasilający do zasilacza palfonu, za pomocą kostki elektrycznej. W tym celu należy poluzować małą śrubkę, która jest w kostce, włożyć pod nią końcówki przewodów i dokręcić. Należy uważać, by nie pomylić żyły ochronnej (masa) i nie połączyć jej z przewodem zera bądź fazy, gdyż doprowadzić to może do uszkodzenia plafonu. Po zakończemiu łączenia warto przywrócić na chwilę dopływ prądu i sprawdzić,czy podłączenie jest prawidłowe (tj. czy plafon świeci). Gdy już wszystko będzie dobrze zamocowane i plafon zaświeci, wyłączamy ponownie prąd i nakładamy klosz na podstawę plafonu.

Łatwy montaż plafonu LED natynkowegoTeraz możemy przywrócić dopływ prądu i cieszyć się nowym, wydajnym oświetleniem w formie plafonu natynkowego.