Lampa hermetyczna LED 

Lampa hermetyczna to specjalny rodzaj oprawy LED, która została wyposażona we wbudowane źródło światła i szczelną obudowę. Będzie to doskonały wybór, jeżeli chodzi o oświetlenie przydomowych garaży, ale także powierzchni przemysłowej. Jest prosta w montażu i stanowi interesujący zamiennik dla znanych już od dawna opraw świetlówkowych.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Lampa hermetyczna

Oprawa hermetyczna LED to specjalny rodzaj lampy, który będziemy mogli wykorzystać zarówno na zewnątrz budynku, jak i w miejscach, w których panują trudne warunki. Lampa LED IP65 została wykonana z wysokiej jakości materiałów, wyposażona w szczelną obudowę, doskonale chroni swoje diody LED przed uszkodzeniem. Tego typu oprawa jest wyposażona we wbudowane źródło światła, dlatego, aby zaczęła swoją pracę, wystarczy podłączyć ją do prądu 230V. Tego typu hermetyk, czy oprawa świetlówkowa LED są bardzo często wykorzystywane jako lampy przemysłowe, w większych halach, czy magazynach. Dzięki wysokiej odporności doskonale sprawdzą się do oświetlenia holów, czy długich korytarzy, gdzie równomiernie oświetlą powierzchnię, ale także będą odporne na wnikanie pyłu, czy wilgoci.

Oprawa hermetyczna LED

Halogeny hermetyczne ze względu na rodzaj swoich zastosowań są specjalistycznymi produktami, które poradzą sobie w praktycznie każdych warunkach. Oprawy oświetleniowe hermetyczne będziemy mogli wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Spotkamy je na powierzchniach przemysłowych, jak i w garażach oraz warsztatach. Lampa kanałowa LED posiada bardzo zbliżony zakres zastosowań do tego znanego z opraw świetlówkowych. W ich przypadku jednak nie musimy dokupywać żadnych dodatkowych źródeł światła, a wystarczy podłączyć je do prądu, aby były gotowe do pracy.

Lampa hermatyczna może mieć możliwość łączenia z innymi oprawami. Taka opcja pozwoli nam stworzyć bardzo funkcjonalne linie świetlne, odporne na trudne warunki zewnętrzne. Jej montaż nie powinien stworzyć nam również większego problemu. W zestawie zawsze znajdziemy komplet akcesoriów montażowych, które umożliwią nam ich montaż natynkowy lub zwieszany.

Lampa LED IP65

Lampy hermetyczne świetlówkowe są już standardem, który jest najczęściej wykorzystywany do oświetlenia różnych przestrzeni. Oprawa hermetyczna ze wbudowanym źródłem światła LED jest dla nich bardzo ciekawą i interesującą alternatywą. Jest nie tylko zdecydowanie łatwiejsza w instalacji, ale także nie będziemy musieli dokupywać do niej żadnych dodatkowych akcesoriów. Oprawa kanałowa IP65 została skonstruowana zgodnie z obecnymi standardami oświetleniowymi. Posiada szczelną obudowę, która może być wykonana z poliwęglanu lub aluminium. Są to materiały, które są odporne na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych, ale także doskonale współpracują z nowoczesnym oświetleniem. Pełnią one funkcję radiatora, który odprowadza ciepło z diod LED, znacznie wydłużając ich żywotność. Z przodu, lampa LED IP65 posiada klosz, który służy do odpowiedniego rozpraszania światła. W zależności od wybranej wersji może być on matowy, przydymiony lub całkiem przezroczysty. Od przesłony będzie głównie zależeć intensywność światła lampy, ale także jej kąt świecenia.

Hermetyk - kiedy go zastosować?

Lampa hermetyczna to oprawa z klasą szczelności IP65 lub wyższą. Oznacza to, że lampa LED IP65 jest odporna na wnikanie pyłu oraz niebezpiecznych części, a także zabezpieczona przed strugami wody, lanymi z dowolnego kierunku. W celu jak największej ochrony każda lampa hermetyczna LED posiada wyprowadzony przewód zasilający (odpowiednio zabezpieczony) lub wodoodporną puszkę, służącą do podłączenia zasilania. Specjalna konstrukcja, zgodnie z którą został zaprojektowany każdy hermetyk, znacząco wpływa na bezpieczeństwo użytkowania, oraz jego długą i bezawaryjną pracę. Lampa hermetyczna LED to także energooszczędność energii względem tradycyjnego oświetlenia. Wykorzystując oprawy ledowe, jesteśmy w stanie zmniejszyć zużycie energii o nawet 50%. Ze względu na tak wiele zalet i atutów, obecnie oprawa hermetyczna LED jest najchętniej wykorzystywana do oświetlenia garaży, warsztatów, hal przemysłowych, holów, piwnic, czy typowych przestrzeni magazynowych. Będziemy mogli wykorzystać ją wszędzie tam, gdzie zwykłe lampy ze względu na panujące warunki w danym obiekcie, nie dałyby sobie rady.