Lampy awaryjne LED 

Banner Lampy awaryjne

Lampy awaryjne stają się coraz ważniejszym elementem każdego obiektu publicznego. Są w stanie zapewnić nam bezpieczną drogę ewakuacyjną kiedy napięcie zanika i zwykłe lampy przestają działać. Dostępne na naszej stronie oświetlenie awaryjne posiada certyfikaty CNBOP wymagane przez straż pożarną, dzięki czemu spełnia wszystkie standardy tego typu ...

Lampy awaryjne stają się coraz ważniejszym elementem każdego obiektu publicznego. Są w stanie zapewnić nam bezpieczną drogę ewakuacyjną kiedy napięcie zanika i zwykłe lampy przestają działać. Dostępne na naszej stronie oświetlenie awaryjne posiada certyfikaty CNBOP wymagane przez straż pożarną, dzięki czemu spełnia wszystkie standardy tego typu produktów.

Więcej
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów

Oświetlenie awaryjne

Każdy budynek użytku publicznego musi spełniać zasady bezpieczeństwa i przestrzegać norm Unii Europejskiej. Jest to bardzo ważne już na etapie budowy i aranżacji wnętrza. Nigdy nie powinno zapomnieć się o zapewnieniu najlepszych warunków do ewakuacji i odpowiedniego doświetlenia wszystkich korytarzy. To gwarantuje bezpieczeństwo podczas poruszania się po budynku, a także ułatwia ewentualną ewakuację podczas zagrożenia. Przeznaczone są do tego lampy awaryjne zamontowane w ścianach bocznych i sufitach budynku. Oprawy awaryjne spotkamy najczęściej w centrach handlowych, korytarzach publicznych, a także na klatkach schodowych. Oprawa ewakuacyjna to również niezbędnym wyposażenie każdego zakładu pracy. Odpowiednie wybrane oświetlenie awaryjne bardzo często ma ogromny wpływ nawet na życie i zdrowie obecnych w budynku ludzi.

Lampa awaryjna LED powinna być wyposażona w elektroniczny układ zasilania źródła światła LED z diodą oraz moduł awaryjny. W naszej ofercie znajdziesz kompletne rozwiązania, które dodatkowo wyróżniają się estetycznym wyglądem, w związku z czym nie zaburzają zbytnio koncepcji aranżacji wnętrza budynku. Różnią się one wielkością, mocą i wzornictwem, oraz spełniają wszystkie rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.

Oprawy awaryjne

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą się również lampy awaryjne o podwyższonej klasie szczelności, które idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach o dużej wilgotności, jak łazienka czy kuchnia. Zadbaliśmy, aby w sprzedaży lampy oświetlenia awaryjnego, które wykonano z wysokiej jakości materiałów, jak stal szlachetna, aluminium i poliwęglan. Lampa awaryjna LED, czy oprawa ewakuacyjna z piktogramem może posiadać kilka trybów pracy jak awaryjny i sieciowo-awaryjny. Ponadto w sklepie dostępne są oprawy ewakuacyjne wykonane z poliwęglanu z klasą szczelności IP20. To niezbędne elementy wyposażenia korytarzy budynków użytku publicznego. Dzięki nim zapewnisz sobie, pracownikom i klientom bezpieczną drogę ewakuacyjną w momencie braku oświetlenia. Lampa ewakuacyjna LED przeznaczona jest do montażu ściennego i sufitowego, w zależności od wybranego modelu.

Oprawa ewakuacyjna

Oprawa z modułem awaryjnym to specjalistyczny sprzęt, który ze względu na zadania przed nim postawione, musi spełniać szereg standardów narzuconych przez Unię Europejską, oraz posiadać certyfikat CNBOP. Są to niezbędne elementy, które musi posiadać budynek publiczny, który jest wymagany przez straż pożarną, w momencie jego odbioru. Oprawy oświetlenia awaryjnego powinny znaleźć się w:

  • kinach
  • teatrach
  • muzeach
  • szkołach
  • szpitalach
  • hotelach i motelach
  • i w wielu innych pomieszczeniach rozrywkowych, czy salach sportowych, przeznaczonych dla ponad 200 osób.

Oczywiście wszystkie oprawy awaryjne powinny przestrzegać norm PN-N-01256/02 lub PN-ISO 7010, aby spełniać wszystkie wymagania Unii Europejskiej.

Lampy awaryjne dwufunkcyjne

Oprawy oświetlenia awaryjnego dostępne są również w wersji dwufunkcyjnej, czyli takiej, która pracuje przy podłączonym, jak i odłączonym zasilaniu. W momencie, kiedy nasza lampa awaryjna LED jest podłączona do prądu, jest ona zapalona i pracuje optymalnie. W chwili odłączenia energii automatycznie przechodzi ona w tryb pracy awaryjnej i zasilana jest poprzez wbudowany akumulator. W naszej ofercie są to między innymi oczka awaryjne natynkowe i podtynkowe, które dzięki swojej uniwersalności są bardzo często wybierane przez naszych klientów.

Lampa ewakuacyjna z akumulatorem

Zasilanie oświetlenia awaryjnego nie jest zbyt skomplikowane. Kiedy nasza lampa ewakuacyjna z akumulatorem jest podłączona do prądu, automatycznie ładuje swój akumulator, a kiedy dostęp do prądu zostanie ograniczony, pracuje właśnie na wcześniej pozyskanej energii. Dostępne w naszej ofercie lampy awaryjne zostały wyposażone w wysokiej jakości akumulatory litowo-jonowe, dzięki czemu ich praca bez podłączonego zasilania może sięgać nawet 3 godzin. Oprawy awaryjne tego typu zapewnią możliwość bezpiecznego opuszczenia budynku nawet późną nocą, a długi czas pracy sprawi, że zrobimy to bez paniki i liczenia każdej sekundy i minuty.