Oprawy rastrowe do świetlówek LED to eleganckie lampy, przystosowane do oświetlenia biur, szkół i innych pomieszczeń. W naszym sklepie zakupią Państwo oprawy rastrowe natynkowe, jak i podtynkowe, w kształcie kwadratu 60x60 i te do świetlówek o długości 120cm lub 150cm. 

Oprawa rastrowa 

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Oprawa rastrowa LED

Lampa rastrowa to oprawa najczęściej stosowana w biurach, warsztatach, sklepach oraz w innych obiektach wielkopowierzchniowych. Oprawy kasetonowe świetnie sprawdzą się do profesjonalnego oświetlania wnętrz, spełnią one wszystkie indywidualne wymagania naszych klientów. Rastry sufitowe możemy spotkać w bardzo wielu przestrzeniach. Są to oprawy przeznaczone do montażu w większych pomieszczeniach, gdzie ważne jest uzyskanie równomiernego oświetlenia przestrzeni oraz wysokiej ochrony przed olśnieniem. W oprawach tego typu najczęściej stosujemy dwie lub cztery świetlówki wyposażone w gniazda T8 o średnicy 26 mm, lub T5 o średnicy 16 mm. W przeszłości najczęściej stosowało się do tego celu świetlówki gazowe. Obecnie coraz częściej zamiast nich wybierane są nowoczesne świetlówki LED, w których źródłem światła są nowoczesne diody fluorescencyjne.

Oprawa rastrowa natynkowa

Oświetlenie rastrowe może występować w różnych wersjach, ale nadal dużą popularnością cieszą się lampy natynkowe. Są to oprawy, które możemy zamontować bezpośrednio na suficie i nie będziemy musieli przygotowywać do tego specjalnego otworu montażowego. Oprawa rastrowa 2x36, czy 4x18 w zestawie posiada komplet akcesoriów montażowych, dzięki czemu w prosty i szybki sposób je zamontujemy. Oprawy oświetleniowe rastrowe nie posiadają wysokiej klasy szczelności, dlatego zalecamy ich stosowanie wyłącznie wewnątrz pomieszczeń. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów (np. stal), dzięki czemu posłużą nam przez bardzo długi okres i z czasem nie stracą swoich walorów estetycznych. Wybierając lampy sufitowe rastrowe i świetlówki wykonane w technologii LED, liczymy się z oszczędnością na poziomie nawet 50%.

Oprawa rastrowa podtynkowa

Lampa rastrowa podtynkowa jest bardzo popularna w miejscach, w których nie mamy zbyt wiele miejsca, a oprawa rastrowa wpuszczana nie dość, że nie będzie zajmować nam dodatkowej przestrzeni, to równomiernie oświetli całe wnętrze. Oprawa rastrowa podtynkowa bardzo często wyposażona jest również w specjalny odbłyśnik, który odbija światło świetlówek, dzięki czemu wzmacnia strumień światła całej lampy. Oprawa rastrowa podtynkowa 4x18w to produkt, który bardzo często możemy spotkać na korytarzach biurowców, czy w firmach, które niezdecydowały się na energooszczędne lampy wykonane w technologii LED. Oprawa rastrowa do sufitów podwieszanych wyposażona w tradycyjne świetlówki pobiera nawet dwa razy więcej energii od ledów, a poza tym jej światło nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Kiedy już zdecydujemy się na wymiane oświetlenia, wybierzmy tuby LED i oprawy świetlówkowe rastrowe przystosowane do tej technologii. Nie posiadają one stateczników ani dławików i idealnie sprawdzą się wraz z nowoczesną instalacją. W czasach, kiedy oprawa rastrowa jest w bardzo atrakcyjnej i niskiej cenie, przerabianie starych opraw jest całkowicie nieopłacalne.

Lampa rastrowa wymiary

Oprawy kasetonowe i lampy rastrowe mają najczęściej kształt kwadratu. Jest to jeden najpopularniejszych kształtów, a tradycyjna oprawa rastrowa 4x18W była dosyć niedawno, bardzo często używaną lampą w oświetleniu komercyjnym. Lampy rastrowe 60x60 to cały czas najpopularniejsze modele, ale coraz częściej nasi klienci decydują się także na podłużne lampy. Oprawa rastrowa 2x36W (2x18W LED) występuje w bardzo atrakcyjnej cenie, a wygląda zdecydowanie lepiej niż dobrze już znane zwykłe belki świetlówkowe. Właśnie ze względu na swój atrakcyjny wygląd (i oczywiście energooszczędność LED) jest to bardzo dobry wybór do oświetlenia długich korytarzy, holów, czy poczekalni, w których zależy nam na dobrym oświetleniu, ale także na eleganckim wyglądzie naszych lamp.

Oprawa rastrowa z kloszem

Lampa rastrowa może być wykonana z elementów odbijających światło i dających efekt kratki, ale wybrać możemy także oprawy świetlówkowe rastrowe wykończone kloszami, które rozpraszają światło. W tego typu lampach rastry są właśnie poprzeczkami, które przesłaniają widok znajdujących się w oprawie świetlówek, a jednocześnie dobrze rozpraszają światło. Szeroka gama różnych wariantów wzorniczych powoduje, że możemy dopasować je indywidualnie w zależności do tego, jakiego efektu wizualnego i świetlnego oczekujemy.

Oprawa rastrowa LED to nie tylko energooszczędność, ale także długa żywotność, brak emisji ciepła, a także natychmiastowa praca o pełnej mocy. Decydując się na oprawy rastrowe ze świetlówkami LED, wybieramy lampy przyjazne dla środowiska, w których, w których barwę światła dostosujemy do naszych indywidualnych preferencji.