Oprawa BELKA do świetlówek LED T8 1 x 150cm Zobacz większe

Oprawa BELKA do świetlówek LED T8 1 x 150cm

BEL150T8DW

Nowy produkt

Oprawa typ belka świetlówkowa z dwustronnym zasilaniem o długości 150cm. Ekonomiczne rozwiązanie do oświetlenia dużych powierzchni, w których nie panuje podwyższona wilgotność.

Więcej szczegółów

 • Zadaj pytanie o produkt
 • Zadaj pytanie o produkt

  Oprawa BELKA do świetlówek LED T8 1 x 150cm

  Oprawa BELKA do świetlówek LED T8 1 x 150cm

  Oprawa typ belka świetlówkowa z dwustronnym zasilaniem o długości 150cm. Ekonomiczne rozwiązanie do oświetlenia dużych powierzchni, w których nie panuje podwyższona wilgotność.

  *

  *

  * Pola wymagane

  Anuluj Wyślij

 • Zamów telefonicznie
 • Koszty transportu
 • Złóż zapytanie ofertowe
 • Złóż zapytanie ofertowe

  Oprawa BELKA do świetlówek LED T8 1 x 150cm

  Oprawa BELKA do świetlówek LED T8 1 x 150cm

  Oprawa typ belka świetlówkowa z dwustronnym zasilaniem o długości 150cm. Ekonomiczne rozwiązanie do oświetlenia dużych powierzchni, w których nie panuje podwyższona wilgotność.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

16,00 zł brutto

Oprawa do świetlówek LED Belka 1x150cm

Oprawy do świetlówek LED typu belka to ekonomiczne rozwiązanie przystosowane do zasilania jednej świetlówki LED o długości 150cm. Oprawy dostosowane są do dwustronnie zasilanych świetlówek LED, dzięki czemu posiadając tuby LED tego typu nie musimy przerabiać okablowania wewnątrz oprawy. Oprawa wyposażona jest w gniazda T8 / G13, które pasują do większości dostępnych na rynku świetlówek LED. Oprawa do dwustronnie zasilanej świetlówki LED 150cm tego typu to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, jeśli nie potrzebujemy opraw o szczelności IP65.

Oprawa do świetlówek LED typu Belka

Oprawy do świetlówek LED w formie belki są optymalnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie nie wymaga się opraw przystosowanych do trudnych warunków pracy i w których nie ma silnego zapylenia czy wilgoci. Dzięki prostej konstrukcji i unikaniu zbędnych w tej klasie opraw rozwiązań, oprawy typu belka są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w swojej kategorii. Wykonane z malowanego na biało metalu, mimo swej niskiej ceny są odporne na długotrwałe użytkowanie. Oprawy typu belka przystosowane są do montażu natynkowego. Dzięki prostej konstrukcji oprawy do świetlówek tego typu, są one bardzo proste do złożenia i zamontowania. Klasa szczelności IP20 zapewnia podstawową ochronę przeciw pyłom, jednak w warunkach wymagających większego zabezpieczenia świetlówek, używać należy opraw IP65.

Gniazdo do łączenia opraw

Powyższa oprawa wyposażona jest w gniazdo, które pozwala na liniowe łączenie kilku opraw tego typu. Pozwala to na tworzenie linii świetlnych w oparciu o świetlówki LED. Jest to bardzo ekonomiczny sposób na stworzenie oświetlenia liniowego LED. Możliwość łączenia do 3 sztuk opraw.

MateriałBlacha
InneZasilanie dwustronne
Napięcie zasilające230V AC
Stopień ochrony szczelnościIP20
Czas gwarancji2 lata
Długość (mm)1500
Rodzaj GwintuG13
Zastosowaniedo montażu świetlówki LED T8
Oprawa świetlówkowa montaż 

 • Otwórz pokrywe górną z oprawy 
 • Wyjmnij z wnętrza oprawy gniazda i zamontuj je na krańcach oprawy
 • Kostkę elektryczną przymocuj do oprawy 
 • Podłacz przewody do kostki według schematu dołoczonego na oprawie.
 • Przykręc oprawę do sufitu, lub ściany 
 • Wprowadź przewody zasilającę do oprawy
 • Przykręć przewody zasilające do kostki zgodnie z instrukcją 
 • Zamknij opkrywe górną oprawy 
 • Na koniec zostaje nam zamontować świetlówki LED 

UWAGA !!!

Przed montażem zapoznaj się z informacjami poniższymi.

1 Stosowań wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.
2 Przed instalacją należy upwenić się że napięcie jest wyłączone.
3 Instalacja powinna zostac wykonana przez wykwalifikowany personel posadający odpowiednie wykształcenie. Nalezy uzyć własciwych przewodów, a podłączenia muszą być zgodne z normami. Przeciążenie sieci elektrycznej może spowodowac pożar.
4 W przypadku uszkodzeń proszę nie naprawiać lampy samodzielnie, istnieje ryzyko porazenia prądem lub pożaru.

Oprawa Belka na świetlówki LED Oprawa świetlówkowa LED Oprawa belka na świetlówki T8 LED Oprawa pod jarzeniówki led 

Oprawa pod świetlówkę led zasilana obustronnie Montaż oprawy LED Oprawa świetlówkowa LED Montaz oprawy LED 

odłaczenie oprawy LED belki Oprawa na świetlówki LED T8 120cm  Orawa pod świetlówkę ledową Oprawa LED montaż  


Oprawa belka podwójna  Oprawa świetlówkowa  Oprawa sufitowa LED Oprawa LED świetlówkowa

Montaż świetlówek LED

Świetlowki LED to świetny zamiennik tradycyjnych źródeł gazowych, jednak podczas ich wymiany należy zwrócić uwagę na 3 ważne aspekty związane z ich wymianą:

 • Napięcie zasilające -  świetlówki LED zasilane są przy pomocy napięcia 230V, w przeciwieństwie do świetlówek gazowych, które wymagały odpowiednich zapłonników i dławików do działania. Dlatego też, przy montażu w tradycyjne oprawy (nieprzystosowane wczesniej do zasilanaia świetlowek LED), należy usunąć obecne w nich startery i dławiki i puścic na gniazda T8 czyste napięcie 230V. jest to najbezpieczniejszy sposób, gwarantujący bezproblemową prace świetlówek LED.

 • Sposób zasilania - świetlówki LED zasilane mogą byc na dwa sposoby (w zależności od modelu). Pierszym i bardziej popularnym jest zasilanie dwustronne (obustronne). Występuje wówczas, gdy faza zasila jedną strone świetlowki, a zero - drugą (lewo - prawo). Jest to rozwiązanie stosowane w większości opraw tradycyjnych. Drugi typ zasilania to zasilanie jednostronne  (faza i zero z jednej strony). Stosowane było głównie ladach chłodniczych itp.. Coraz częściej spotyka sie właśnie ten typ opraw i świetlowek LED. Dlatego też, przy montażu i zakupie opraw i źródeł, należy zwrócić uwagę na to jaki typ zasilania w nich wystepuje. Pomoże to uniknąć problemów i uszkodzeń związanych z niewłasciwym podłączeniem.

 • Położenie gniazd zasilających - wiele świetlówek LED nie świeci całą powierzchnią, a jedynie jej częścią. Dlatego też, czasem podczas montażu pojawia się ciekawy problem (głównie przy montażu w oprawach rastrowych). Otóż po wkręceniu świetlowki w gniazdo okazuje się, że świeci ona pod kątem, wzgledem powierzchni ziemi, przez co traci się dużą część światła. W przypadku podejrzenia wystąpienia takiego problemu, należy zaopatrzeć się w świetlowki posiadające możliwość regulacji końcówek, dzięki czemu dostosować możemy kąt ich nachylenia w oprawie.