Gniazdo GU10 Zobacz większe

Gniazdo - oprawka GU10

Nowy produkt

Oprawka ceramiczna GU10 z przewodami w silikonowej izolacji. Gniazdo MR16 przyłączeniowe pozwala na szybki i prosty montaż żarówki LED lub halogenowej GU10 12V.

Więcej szczegółów

 • Zadaj pytanie o produkt
 • Zadaj pytanie o produkt

  Gniazdo - oprawka GU10

  Gniazdo - oprawka GU10

  Oprawka ceramiczna GU10  z przewodami w silikonowej izolacji. Gniazdo MR16 przyłączeniowe pozwala na szybki i prosty montaż żarówki LED lub halogenowej GU10 12V.

  *

  *

  * Pola wymagane

  Anuluj Wyślij

 • Zamów telefonicznie
 • Koszty transportu
 • Złóż zapytanie ofertowe
 • Złóż zapytanie ofertowe

  Gniazdo - oprawka GU10

  Gniazdo - oprawka GU10

  Oprawka ceramiczna GU10 z przewodami w silikonowej izolacji. Gniazdo MR16 przyłączeniowe pozwala na szybki i prosty montaż żarówki LED lub halogenowej GU10 12V.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

1,60 zł brutto

Gniazdo - Oprawka ceramiczna GU10

Oprawka ceramiczna GU10 do żarówek halogenowych lub żarówek LED pozwalająca na wykorzystywanie źródeł światła standardu GU10.

Oprawka pozwala na zamontowanie wszystkich żarówek z trzonkiem typu GU10 powszechnie stosowanych w oprawach halogenowych.

Ile opraw halogenowych zastosować na 1m2?

Wszystko zależny od mocy żarówki jaką montujemy w oprawce. Żarówki LED oscylują od 0,5W do nawet 8W, w przypadku żarówek halogenowych. Czym słabsza żarówka i czym węższy kąt świecenia ma, tym więcej musimy ich użyć. Dlatego też przy wyborze oprawki halogenowej musimy zastanowić się już, jaki typ żarówki chcemy u siebie zamontować. Oczywiście proszę wziąć pod uwagę tzw. postęp technologiczny, a mianowicie, że na rynku coraz więcej mamy żarówek o niskim zużyciu prądu a dużej mocy świetlnej i z upływem czasu wartości te będą rosły. Dlatego coraz częściej polecamy, aby dane pomieszczenie podzielić na tzw. sekcje, a dokładniej wydzielić obszary które chcemy bardziej lub mniej doświetlić i tak zaprojektować instalację elektryczną, by była możliwość zapalania poszczególnych sekcji świetlnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo dużo zaoszczędzimy na energii elektrycznej w późniejszym użytkowaniu żarówek.

Planowanie rozmieszczenia opraw

Oświetlenie Główne Jeżeli używasz halogenów jako światła podstawowego staraj się wybierać żarówki o jak największym rozpraszaniu światła począwszy od kąta 120 stopni do 160, i jak największej mocy polecamy moce od 5W nawet do 8W w przypadku żarówek LED.
Oświetlenie Półek w tym przypadku nie wybieraj mocnych żarówek powinno być to światło wyłącznie akcentujące, czyli najbardziej odpowiednimi będą moce od 0,5W do 2W Maksymalnie.
Oświetlenie ścian – tutaj polecamy żarówki o jak największym skupieniu światła począwszy od 30stopni do max 60 stopni. Jeżeli chodzi o moc, to zależności od wysokości ściany im wyższa ściana tym mocniejsza żarówka.

Czas gwarancji12 miesięcy
Rodzaj GwintuGU10

Przykładowe Aranżacje z użyciem opraw halogenowych

Aranżacja opraw halogenowych i taśm LED
Przykładowe zastosowanie opraw halogenowych, taśm LED oraz paneli ledowych

Oprawki po montażu aranżacja
Przykładowe oświetlenie salonu przy użyciu opraw sufitowych

Nowoczesne oświetlenie LED oprawy halogenowe aranżacja
Oświetlenie sufitowe - aranżacja z użyciem oprawek halogenowych LED

Oświetlenie przedpokoju oprawki halogenowe LED w aranżacji
Przykładowe oświetlenie domowe z zastosowaniem oprawek sufitowych okrągłych

Oprawa halogenowa aranżacja
Oświetlenie korytarza - aranżacja z użyciem oprawek halogenowych

Montaż oprawy halogenowej


Oprawa halogenowa led narzdziaPrzed każdym montażem oprawy halogenowej trzeba dobrze zastanowić się nad rozmieszczeniem każdego halogenu z osobna, tak aby wykorzystać jego moc optymalnie. Oprócz prawidłowego rozstawienia trzeba pamiętać o zostawieniu odpowiedniej przestrzeni między sufitem pierwotnym, a sufitem podwieszanym tak aby halogen swobodnie się mieścił. Wysokość standardowa halogenu to ok 6cm ale zdarzają się i wyższe np. ok 8cm, gniazdo GU10 to kolejne 1,6cm czyli optymalna przestrzeń między sufitem pierwotnym, a sufitem podwieszanym powinna być nie mniejsza niż 10cm.

Do Montażu oprawy będą nam potrzebne:

 - Wkrętarka 
 - Nóż tapicerski
 - Probówka 
 - Gniazdo GU10, MR16, bądź MR11
 - Oprawka Halogenowa
 - Otwornica

Jak widać, montaż oprawek nie jest przesadnie wymagający i wystarczą podstawowe narzędzia do ich zainstalowania i trochę wiedzy technicznej.


Kolejne etapy montażu oprawek:

Montaż oprawek nie jest wymagający i opisać go można w kilku prostych etapach, które może wykonać każdy posiadający narzędzia podane powyżej. Montaż z podziałem na etapy znajdziecie poniżej:

pierwszy
Wyznacz punkty montażowe oprawek i nanieś je na sufit, sprawdz czy są równomiernie rozmieszczone i za pomocą otwornicy wytnij na nie otwory. Pamiętaj aby uważać na instalację elektryczną by podczas nawiercania otworu nie uszkodzić kabli. Ważne jest też, aby odpowiednio dobrać średnicę otworu. Należy ją dopasować wg. średnicy oprawki (dokładne dane odnośnie prawidłowej średnicy wycięcia znajdują się w instrukcji oprawek)


montaż oprawek drugi etap
Po wycięciu otworów wykonaj połączenia elektryczne, czyli połącz przeprowadzone wcześniej przewody zasilające z gniazdem GU10, MR16, bądź MR11


Montaż
Kolejnym etapem jest montaż oprawki oświetleniowej. Jest to bardzo proste. Wszystko co nalezy zrobić to wygięcie ramion montażowych oprawki maksymalnie w górę (optymalnie w kącie 90 stopni względem oprawki). Wsuwamy ramiona sprężynek w otwór w suficie, dzięki czemu rozszerzają się one i trzymają oprawkę w suficie


Łatwy montaż oprawki halogenowej
Teraz jedyne co pozostaje to zamontowanie żarówki w oprawkę co zrobimy przy pomocy sprężynki dołączonej do zestawu, lub za pomocą ringu mocującego (w zależności od montowanej oprawki). Wkręcamy żarówkę, mocujemy i gotowe! Można podziwiać efekt końcowy.
Rozmieszczenie i ilość oprawek halogenowych w jadalni o powierzchni 3m x 4m 

Rozmieszczenie halogenów w pomieszczeniu 3mx4m
Wizualizacja 


Wizualizacja rozmieszczenia oprawek w jadalni o powierzchni 12m2

Sposób rozkładu światła w przypadku jadalni 3m x 4m

Jak rozkłada się światło w przypadku oświetlenia jadani z użyciem 6 halogenów

Podsumowanie 

Podsumowanie projektowego rozmieszczenia i ilości halogenów sufitowych