Oprawa IP65 ART dla1xTUBA LED T8, 60cm, AC-230V,zasil.jednostronne,transp. Zobacz większe

Oprawa IP65 ART dla1xTUBA LED T8, 60cm, AC-230V,zasil.jednostronne,transp.

L4451065

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

33,01 zł brutto

ProducentART
Symbol producenta4451065
Rodzaj produktuOprawa IP65
Przeznaczeniedla tub T8 60cm
WodoodpornośćTak
Długość lampy (mm)670
Szerokość lampy (mm)90
Wysokość lampy (mm)90
Mocowanie do sufituTak
Mocowanie do ścianyTak
Inne cechyStopień ochrony IP65
NapięcieAC 230V
Wymiary opakowania (mm)670 x 85 x 65
Gwarancja24 miesiące
Znak bezpieczeństwa/zgodnościCE
Dopuszczenie do obrotu w RPTak
Kraj pochodzeniaChiny

Montaż świetlówek LED

Świetlowki LED to świetny zamiennik tradycyjnych źródeł gazowych, jednak podczas ich wymiany należy zwrócić uwagę na 3 ważne aspekty związane z ich wymianą:

  • Napięcie zasilające -  świetlówki LED zasilane są przy pomocy napięcia 230V, w przeciwieństwie do świetlówek gazowych, które wymagały odpowiednich zapłonników i dławików do działania. Dlatego też, przy montażu w tradycyjne oprawy (nieprzystosowane wczesniej do zasilanaia świetlowek LED), należy usunąć obecne w nich startery i dławiki i puścic na gniazda T8 czyste napięcie 230V. jest to najbezpieczniejszy sposób, gwarantujący bezproblemową prace świetlówek LED.

  • Sposób zasilania - świetlówki LED zasilane mogą byc na dwa sposoby (w zależności od modelu). Pierszym i bardziej popularnym jest zasilanie dwustronne (obustronne). Występuje wówczas, gdy faza zasila jedną strone świetlowki, a zero - drugą (lewo - prawo). Jest to rozwiązanie stosowane w większości opraw tradycyjnych. Drugi typ zasilania to zasilanie jednostronne  (faza i zero z jednej strony). Stosowane było głównie ladach chłodniczych itp.. Coraz częściej spotyka sie właśnie ten typ opraw i świetlowek LED. Dlatego też, przy montażu i zakupie opraw i źródeł, należy zwrócić uwagę na to jaki typ zasilania w nich wystepuje. Pomoże to uniknąć problemów i uszkodzeń związanych z niewłasciwym podłączeniem.

  • Położenie gniazd zasilających - wiele świetlówek LED nie świeci całą powierzchnią, a jedynie jej częścią. Dlatego też, czasem podczas montażu pojawia się ciekawy problem (głównie przy montażu w oprawach rastrowych). Otóż po wkręceniu świetlowki w gniazdo okazuje się, że świeci ona pod kątem, wzgledem powierzchni ziemi, przez co traci się dużą część światła. W przypadku podejrzenia wystąpienia takiego problemu, należy zaopatrzeć się w świetlowki posiadające możliwość regulacji końcówek, dzięki czemu dostosować możemy kąt ich nachylenia w oprawie.
Oprawa Świetlówkowa - Etap 1 montażu

Oprawa do świetlówek LED, w przeciwieństwie do jej odpowiedniczki -oprawy przystosowanej do tradycyjnych świetlówek - nie jest wyposażona w żaden układ zapłonowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, staje sie bardziej bezawaryjna i beproblematyczna. Montaż zaczynamy od zdjęcia góej pokrywy poprzez lekkie odchylenie uchwytów zatrzaskowych ku sobie. Po otworzeniu góej pokrywy, zamontować należy gniazda T8 po obu stronach oprawy. Na koniec, zamontować trzeba końcówkę służącą do późniejszego wprowadzenia przewodu. Użyć należy opowieniej grubości kabla w celu zapewnienia szczelności i bezpieczeństwa. 

Oprawa Świetlówkowa oprawa do świetlówek LED Oprawa do świetlówek sposób montażu Oprawa hermetyczna do świetlówek LED

Oprawa  Świetlówkowa  - Etap 2 montażu

Dokręć dokładnie nakrętkę końcówki. Następnie, ostroznie załóż zatrzaski trzymające klosz. Uważaj, aby dokładnie powpinać zapinki. Niedokladne ich zapięcie może spowodować odpadnięcie i uszkodzenie klosza.

Oprawa hermetyczna Oprawa dwustronnie zasilana  Oprawa Montaż  oprawa do świetlówek LED

Montaż Oprawy - Etap 3

Rozmieść równo w poziomie i pionie uchwyty mocujące do oprawy. Sprawdż wymiar z oprawą tak, aby rostaw pasował idealnie. Nanieś go na sufit lub ścianę i przytwierdż solidnie uchwyty. Po zamontowaniu uchwytów weź oprawę i mocno "wstrzel" oprawę w zaczepy. Kolejnym krokiem jest przeciągnięcie przewodu z zasilaniem do oprawy i zamontowanie go zgodnie z opisem na oprawie. Przewód niebieski (N), żółto-zielony (uziemienie), brązowy (L) 

Oprawa LED świetlówkowa Montaż oprawy hermetycznej Oprawa Montaż Podłączenie opraw hermetycznej 

Montaż Oprawy - Etap 4

Sprawdź czy podłączyłeś wszystko prawidłowo. Zamknij pokrywę z gniazdami w oprawie i włóż świetlówki w oprawę. Na koniec zamontuj klosz za pomocą wpiętych wcześniej zatrzasków. Pozostaje się cieszyć dobrym światłem i mniejszymi rachunkami za prąd.  

Oprawa świetlówkowa LED  Montaż oprawy Oprawa hermetyczna do świetlówek LED Oprawa z świetlówką led 

Oprawa świetlówkowa 

Oprawa na świetlówki LED oprawa hermetyczna Oprawa na świetlówki oprawa świetlówkowa  

Oprawa hermetyczna