Oprawa świetlówkowa LED T8 2x60cm IP65 hermetyczna EcoEnergy Zobacz większe

Oprawa świetlówkowa LED T8 2x60cm IP65 hermetyczna EcoEnergy

EE-15-012

Nowy produkt

Oprawa do tub LED dla 2 świetlówek LED 60cm z podwójnym zasilaniem. Oprawa z wysoką klasą szczelności - jest wodoodporna, dzięki czemu możemy ją montować w miejscach narażonych na dużą wilgoć.

Więcej szczegółów

 • Zadaj pytanie o produkt
 • Zadaj pytanie o produkt

  Oprawa świetlówkowa LED T8 2x60cm IP65 hermetyczna EcoEnergy

  Oprawa świetlówkowa LED T8 2x60cm IP65 hermetyczna EcoEnergy

  Oprawa do tub LED dla 2 świetlówek LED 60cm z podwójnym zasilaniem. Oprawa z wysoką klasą szczelności - jest wodoodporna, dzięki czemu możemy ją montować w miejscach narażonych na dużą wilgoć.

  *

  *

  * Pola wymagane

  Anuluj Wyślij

 • Zamów telefonicznie
 • Koszty transportu
 • Złóż zapytanie ofertowe
 • Złóż zapytanie ofertowe

  Oprawa świetlówkowa LED T8 2x60cm IP65 hermetyczna EcoEnergy

  Oprawa świetlówkowa LED T8 2x60cm IP65 hermetyczna EcoEnergy

  Oprawa do tub LED dla 2 świetlówek LED 60cm z podwójnym zasilaniem. Oprawa z wysoką klasą szczelności - jest wodoodporna, dzięki czemu możemy ją montować w miejscach narażonych na dużą wilgoć.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

41,00 zł brutto

Oprawa świetlówkowa LED IP65 2x60cm

Hermetyczna oprawa świetlówkowa LED przystosowana do montażu dwóch świetlówek LED o długości 60cm, jest specjalistycznym rozwiązaniem oświetleniowym, pozwalającym wykorzystać świetlówki LED w miejscach o podwyższonym stopniu zapylenia, bądź wilgotności. Wszystko dzięki klasie szczelności IP65. Zapewnia ona ochronę przed zagrożeniami płynącymi właśnie ze strony warunków atmosferycznych.  Oprawa posiada 4 gniazda T8 (G13), dzięki którym zamontować można w niej 2 świetlówki LED o długości 60cm. Jako taka, oprawa ta idealna jest w miejscach niewymagających silnego światła, takich jak garaże, czy magazyny. Przedni panel oprawy wykonany jest z przezroczystego, ryflowanego tworzywa, które nie tylko nie zatrzymuje emitowanego światła, ale też rozbija je zwiększając równomierność i redukując efekt olśnienia.

Hermetyczna oprawa do świetlówek IP65

Podstawową zaletą opraw powyższej serii, jest klasa szczelności IP65. Czym jednak jest ta klasa? Skrót ten rozbić można na 3 podstawowe grupy:

 • IP - w skrócie "International Protection"
 • pierwsza cyfra - oznaczenie określające ochronę oprawy przed ciałami stałymi (określana w zakresie 0-6)
 • druga cyfra - oznaczenie określające ochronę oprawy przed wnikaniem wody (określana w zakresie 0-8)

Im wyższa liczba podana przy IP, tym bardziej szczelny produkt. Oprawy wykonane są w klasie IP65. Oznacza to że:

 • oprawa posiada najwyższy stopień ochrony przed ciałami stałymi. Znaczy to, że jest pyłoszczelna. Dzięki temu świetlówki pracować moga w warunkach dużego zapylenia, takich jak różnego rodzaju hale produkcyjne.
 • oprawa posiada wysoki stopień ochrony przed wnikaniem wody (5 na 8 w skali IP). Oznacza to, że oprawa chroniona jest przed średnimi strugami wody lejącymi się na oprawę (ok. 12 l na min). Pozwala to na montaż opraw tego typu w warunkach zewnętrznych, pod zadaszeniami (np. wiaty, czy garaże).

Hermetyczność oprawy do świetlówek tego typu czyni z niej produkt uniwersalny, pozwalający zamontować świetlówki LED wszędzie tam, gdzie wymagane jest dobre światło i niski pobór mocy.

Zalety opraw do świetlówek IP65

Główna zaleta świetlówek LED wykonanych w klasie szczelności IP65 została dokładnie opisana powyżej. Jednak posiadają one także inne zalety:

 • wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne - obudowa hermetycznych opraw do świetlówek LED jest wytrzymała na uderzenia, co jest bardzo przydatne, gdy funkcjonują one w magazynach i korytarzach (wózki widłowe),
 • pryzmatyczny klosz o wysokiej przezroczystości - klosz wykonany z wysokiej jakości tworzywa, ma wysoką przezroczystość, dzięki czemu w dużym stopniu nie zatrzymuje emitowanego przez świetlówki światła,
 • uniwersalność - konstrukcja opraw hermetycznych do świetlówek oparta jest o zasadę uniwersalności, począwszy od wymiarów,a kończąc na sposobie montażu. Dzięki temu wykorzystać je można praktycznie wszędzie i z większością dostępnych na rynku świetlówek LED.
Kolor kloszaprzezroczysty
Innedla 2 tub T8 60cm
Napięcie zasilające230V AC
Stopień ochrony szczelnościIP65
Czas gwarancji2 lata
Rodzaj GwintuMocowanie G13

Oprawa do tub LED EE-15-012

Oprawa świetlówkowa LED T8 2x60cm IP65 hermetyczna EcoEnergy

Pliki do pobrania (68.76k)

Montaż świetlówek LED

Świetlowki LED to świetny zamiennik tradycyjnych źródeł gazowych, jednak podczas ich wymiany należy zwrócić uwagę na 3 ważne aspekty związane z ich wymianą:

 • Napięcie zasilające -  świetlówki LED zasilane są przy pomocy napięcia 230V, w przeciwieństwie do świetlówek gazowych, które wymagały odpowiednich zapłonników i dławików do działania. Dlatego też, przy montażu w tradycyjne oprawy (nieprzystosowane wczesniej do zasilanaia świetlowek LED), należy usunąć obecne w nich startery i dławiki i puścic na gniazda T8 czyste napięcie 230V. jest to najbezpieczniejszy sposób, gwarantujący bezproblemową prace świetlówek LED.

 • Sposób zasilania - świetlówki LED zasilane mogą byc na dwa sposoby (w zależności od modelu). Pierszym i bardziej popularnym jest zasilanie dwustronne (obustronne). Występuje wówczas, gdy faza zasila jedną strone świetlowki, a zero - drugą (lewo - prawo). Jest to rozwiązanie stosowane w większości opraw tradycyjnych. Drugi typ zasilania to zasilanie jednostronne  (faza i zero z jednej strony). Stosowane było głównie ladach chłodniczych itp.. Coraz częściej spotyka sie właśnie ten typ opraw i świetlowek LED. Dlatego też, przy montażu i zakupie opraw i źródeł, należy zwrócić uwagę na to jaki typ zasilania w nich wystepuje. Pomoże to uniknąć problemów i uszkodzeń związanych z niewłasciwym podłączeniem.

 • Położenie gniazd zasilających - wiele świetlówek LED nie świeci całą powierzchnią, a jedynie jej częścią. Dlatego też, czasem podczas montażu pojawia się ciekawy problem (głównie przy montażu w oprawach rastrowych). Otóż po wkręceniu świetlowki w gniazdo okazuje się, że świeci ona pod kątem, wzgledem powierzchni ziemi, przez co traci się dużą część światła. W przypadku podejrzenia wystąpienia takiego problemu, należy zaopatrzeć się w świetlowki posiadające możliwość regulacji końcówek, dzięki czemu dostosować możemy kąt ich nachylenia w oprawie.
Oprawa Świetlówkowa - Etap 1 montażu

Oprawa do świetlówek LED, w przeciwieństwie do jej odpowiedniczki -oprawy przystosowanej do tradycyjnych świetlówek - nie jest wyposażona w żaden układ zapłonowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, staje sie bardziej bezawaryjna i beproblematyczna. Montaż zaczynamy od zdjęcia góej pokrywy poprzez lekkie odchylenie uchwytów zatrzaskowych ku sobie. Po otworzeniu góej pokrywy, zamontować należy gniazda T8 po obu stronach oprawy. Na koniec, zamontować trzeba końcówkę służącą do późniejszego wprowadzenia przewodu. Użyć należy opowieniej grubości kabla w celu zapewnienia szczelności i bezpieczeństwa. 

Oprawa Świetlówkowa oprawa do świetlówek LED Oprawa do świetlówek sposób montażu Oprawa hermetyczna do świetlówek LED

Oprawa  Świetlówkowa  - Etap 2 montażu

Dokręć dokładnie nakrętkę końcówki. Następnie, ostroznie załóż zatrzaski trzymające klosz. Uważaj, aby dokładnie powpinać zapinki. Niedokladne ich zapięcie może spowodować odpadnięcie i uszkodzenie klosza.

Oprawa hermetyczna Oprawa dwustronnie zasilana  Oprawa Montaż  oprawa do świetlówek LED

Montaż Oprawy - Etap 3

Rozmieść równo w poziomie i pionie uchwyty mocujące do oprawy. Sprawdż wymiar z oprawą tak, aby rostaw pasował idealnie. Nanieś go na sufit lub ścianę i przytwierdż solidnie uchwyty. Po zamontowaniu uchwytów weź oprawę i mocno "wstrzel" oprawę w zaczepy. Kolejnym krokiem jest przeciągnięcie przewodu z zasilaniem do oprawy i zamontowanie go zgodnie z opisem na oprawie. Przewód niebieski (N), żółto-zielony (uziemienie), brązowy (L) 

Oprawa LED świetlówkowa Montaż oprawy hermetycznej Oprawa Montaż Podłączenie opraw hermetycznej 

Montaż Oprawy - Etap 4

Sprawdź czy podłączyłeś wszystko prawidłowo. Zamknij pokrywę z gniazdami w oprawie i włóż świetlówki w oprawę. Na koniec zamontuj klosz za pomocą wpiętych wcześniej zatrzasków. Pozostaje się cieszyć dobrym światłem i mniejszymi rachunkami za prąd.  

Oprawa świetlówkowa LED  Montaż oprawy Oprawa hermetyczna do świetlówek LED Oprawa z świetlówką led 

Oprawa świetlówkowa 

Oprawa na świetlówki LED oprawa hermetyczna Oprawa na świetlówki oprawa świetlówkowa  

Oprawa hermetyczna