Oprawy rastrowe do świetlówek Jest 10 produktów.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Oprawy rastrowe do świetlówek

oprawy rastrowe do świetlówek LED, oprawa rastrowa podtynkowa, oprawa rastrowa natynkowa, oprawa rastrowa 60x60, oprawa rastrowa 120

 

Oprawy rastrowe natynkowe i podtynkowesą jednymi z najczęściej stosowanych w biurach, warsztatach, sklepach oraz w innych obiektach wielkopowierzchniowych. W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroką gamę opraw tego rodzaju przeznaczonych do profesjonalnego oświetlania wnętrz – mamy nadzieję, że będą mogły spełnić one wszystkie Państwa wymagania. W naszym sklepie gwarantujemy zawsze atrakcyjne ceny oraz szybko realizujemy zamówienia!

Z oprawami rastrowymi możemy spotkać się w wielu przestrzeniach. Jest to oświetlenie przeznaczone do montażu w pomieszczeniach większych, gdzie ważne jest uzyskanie równomiernego oświetlenia przestrzeni oraz wysokiej ochrony przed olśnieniem.

Najczęściej oprawy tego rodzaju mają kształt kwadratowy – jedna z najpopularniejszych to oprawa rastrowa 60x60, ale również stosowane są oprawy podłużne. Mogą być one wykonane z elementów odbijających światło i dających efekt kratki, ale również możemy kupić oprawy wykończone kloszami, które rozpraszają światło. W oprawach rastrowych rastry są właśnie poprzeczkami, które przesłaniają widok znajdujących się w oprawie świetlówek, a jednocześnie dobrze rozpraszają światło. Szeroka gama różnych wariantów wzorniczych powoduje, że możemy dopasować je indywidualnie w zależności do tego, jakiego efektu oczekujemy.

W oprawach oświetleniowych tego rodzaju stosujemy najczęściej dwie lub cztery świetlówki wyposażone w gniazda T8 o średnicy 26 mm lub T5 o średnicy 16 mm. W przeszłości najczęściej stosowało się do tego celu świetlówki gazowe, które wypełnione były luminoforem. Obecnie coraz częściej zamiast nich wybierane są nowoczesne świetlówki ledowe, w których montowane są diody LED.

Główne zalety zastosowania technologii LED:

  •        energooszczędność – poprzez zastosowanie źródeł światła LED możemy oszczędzić nawet do 80-90 procent mocy, co od razu przekłada się na zmniejszenie kosztów związanych z korzystaniem z oświetlenia
  •        długa żywotność – diody ledowe potrafią pracować przez kilkadziesiąt tysięcy godzin, dlatego też te źródła światła nie wymagają wymiany nawet przez kilka lat
  •        brak wysokiej emisji ciepła – diody nie nagrzewają się do wysokich temperatur, wobec tego mogą być stosowane bezpiecznie w miejscach, gdzie ciepło nie są wskazane
  •        natychmiastowa praca w pełnej mocy – w przeciwieństwie do zwykłych świetlówek, które na początku świecą słabo, aby potem się rozgrzać, diody ledowe natychmiast świecą pełną mocą
  •        ekologia – świetlówki tego rodzaju są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie są wypełniane szkodliwymi gazami
  •        możliwość wyboru odpowiedniej barwy światła – do opraw możemy zastosować świetlówki o różnych temperaturach barwowych, na przykład ciepłej, neutralnej czy zimnej bieli

Te wszystkie zalety powodują, że zastosowanie diod LED jest znacznie lepszym wyborem od świetlówek. Są one kupowane coraz częściej i możemy spotkać je w wielu nowoczesnych biurach oraz innych przestrzeniach. Chociaż kosztują one więcej od zwykłych świetlówek, to jednak jest to przyszłościowy zakup. 

W naszym sklepie internetowym wychodzimy naprzeciwko oczekiwaniom klientów, dlatego można u nas zakupić oprawy rastrowe do świetlówek LED w wielu różnych wariantach do wyboru. Prowadzimy sprzedaż wysokiej klasy opraw uznanych producentów i na wszystkie z nich udzielamy gwarancji.

W naszym asortymencie dostępne są:

  •        oprawa rastrowa podtynkowa – oprawa tego rodzaju jest wpuszczana w nawierzchnię, dlatego pozwala na uzyskanie efektu gładkiego sufitu
  •        oprawa rastrowa natynkowa – może być zamontowana bezpośrednio na suficie

Powyższe oprawy można zakupić u nas w wielu różnych wersjach, między innymi w popularnym wymiarze 60x60 czy też jako oprawa rastrowa 120. Oprawy sprzedawane w naszym sklepie internetowym są przystosowane do współpracy ze świetlówkami ledowymi o różnych długościach, między innymi 60, 120 oraz 150, dlatego mogą Państwo dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb w zależności od miejsca montażu oraz oczekiwanego efektu.

Oprawy oferujemy przede wszystkim w wersji 230V, dlatego mogą być one od razu podłączone do sieci – nie na potrzeby stosowania żadnych dodatkowych komponentów. Oprawy przystosowane są do montażu świetlówek ledowych, które mogą Państwo zakupić również w naszym sklepie w wielu wersjach do wyboru. Oferujemy świetlówki LED we wszystkich długościach oraz barwach światła do wyboru.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie technologii ledowej i będziemy mogli doradzić Państwu w doborze odpowiednich produktów w zależności od oczekiwań. Oprawy rastrowe oraz pasujące do nich świetlówki ledowe to także nasza specjalność. Gdy zastanawiają się Państwo nad ich zastosowaniem, prosimy o skontaktowanie się z nami. Nasi pracownicy wskażą, jakie modele oraz akcesoria będą najlepsze.

Gdy mają Państwo dodatkowe pytania związane z oprawami dostępnymi w naszym sklepie internetowym, prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny. Będziemy mogli odpowiedzieć wyczerpująco.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą pełną ofertą zaprezentowaną na stronie internetowej i życzymy udanych zakupów!