Filtry

Czujnik ruchu
Kolor ramki
Stopień szczelności
Możliwość ściemniania
Średnica żarówki
Napięcie zasilające
Montaż oprawy
Gwarancja
Możliwość ściemniania lampki
Regulowane ramię

Informacje

Oświetlenie wewnętrzne 

Nawet najpiękniejszy i najlepiej wykończony i wyposażony dom będzie mało przyjazny bez funkcjonalnego, przytulnego oświetlenia. Każde pomieszczenie wymaga dopełnienia w postaci lamp i światła. Dobrze dobrane lampy wewnętrzne dodają uroku swoim wyglądem i wpływają na poprawę funkcjonowania mieszkańców domu. Światło rozjaśnia pomieszczenia, ale także zapewnia właściwe warunki oświetleniowe dla czynności w nim wykonywanych. Ułatwia orientację w pomieszczeniach, dzieli je na strefy, zapewnia miła i relaksującą atmosferę. W osiągnięciu tych wszystkich rzeczy przy aranżacji oświetlenia wnętrza należy pamiętać, aby znajdowały się w nim różne źródła światła. Przy odrobinie pomysłowości i przemyślanego planowania zapewnić można wewnątrz domu niebanalne, nowoczesne, atrakcyjne i funkcjonalne oświetlenie, które cieszyć będzie przez długie lata.

  1. Lampy wewnętrzne
  2. Lampy oświetleniowe wewnętrzne
  3. Oświetlenie wewnętrzne domu
  4. Oprawy wewnętrzne

Podkategorie

  • Oprawy Sufitowe

    To jedne z najmniejszych źródeł światła, jednak o ogromnych możliwościach wykorzystania. Większość z nas ma je w swoim domu, szczególnie dobrze sprawdzają się w korytarzach i łazienkach. Oprawy sufitowe LED mają niewielkie rozmiary, idealnie komponują się z każdą stylistyką wnętrz, można je ze sobą łączyć, tworząc oświetleniową konstelację na małej i dużej powierzchni.

  • Oprawy LED
  • Plafony LED

    Oświetlenie spełnia we wnętrzu bardzo istotną rolę. Coraz częściej dostrzega się w nim ogromny potencjał dekoracji, przez co dużą uwagę zwraca się na ich wygląd. Nowoczesne wnętrza wyróżniają się prostotą i minimalizmem, na próżno jest w nich szukać bogatych zdobień i ozdób. W tę konwencję idealnie wpisują się plafony LED, czyli oświetlenie przylegające do powierzchni sufitu. Jest dyskretne, nienachalne, zapewniają przyjemne i rozproszone światło. To alternatywa dla żyrandoli i lamp wiszących, które nie zawsze pasują do wnętrza, w których pierwszoplanową role odgrywa prostota.

  • Panele LED

    Panele LED to rodzaj oświetlenia, które doskonale sprawdza się w domu, biurze oraz sklepie. Jest to forma energooszczędna, co pozwala zmniejszyć nasze wydatki na rachunki za prąd. Gwarantujemy wysoką jakość wykonana oraz nowoczesny wygląd. 

  • Lampy sufitowe i ścienne
  • Lampy stojące
  • Akcesoria do oświetlenia

    Akcesoria do oświetlenia jest kategorią, w której nasi klienci zakupią kompletny osprzęt do instalacji swojego oświetlenia. W naszej ofercie znajdą Państwo akcesoria elektroinstalacyjne, przedłużacze czy listwy zasilające.

na stronę
Pokazuje 1 - 32 z 3375 elementów
Pokazuje 1 - 32 z 3375 elementów

Lampy wewnętrzne

Oświetlenie wewnętrzne jest nieodzownym elementem wyposażenia. Przez tysiące lat ludzie oświetlali swoje jaskinie blaskiem ogniska, Później pojawiły się kaganki i pochodnie, a następie wszelkiej postaci lampy naftowe. Przełom przyniosło pojawienie się elektryczności i żarówki. W mieszkaniach stało się przyjemniej i bezpieczniej. Lampy wewnątrz domostw zaczęły przybierać różne, coraz atrakcyjniejsze formy. Obecnie żyjemy w czasach kolejnego przełomu i tradycyjną żarówkę zastępują ledowe źródła światła. Pozwalają one na nowo odkrywać możliwości, jakie niesie ze sobą oświetlenie wewnętrzne mieszkania i uatrakcyjniać nasze wnętrza. Oświetlenie wewnętrzne LED umożliwia tworzenie nowych form lamp oraz korzystać ze światła sztucznego w domu na sposoby, jakie dotychczas nie były możliwe. Ledy to najlepsza obecnie technologia oświetlenia do lamp pokojowych. Jest to najbardziej oszczędny, trwały i uniwersalny sposób zapewnienia światła. Dają one praktycznie nieograniczone możliwości oświetleniowe. Tylko wyobraźnia ograniczyć może ich zastosowanie.

Lampy oświetleniowe wewnętrzne

Lampy do domu mające zastosowanie wewnętrzne mogą mieć przeróżną formę i różne są ich typy. Lampy oświetleniowe wewnętrzne możemy podzielić na:

  • oprawy sufitowe – stanowią oświetlenie główne i oświetlają całe wnętrze
  • oprawy LED – wszelkie oprawy służące jako oświetlenie wspomagające. Mają zastosowanie przy projektowaniu oświetlenia schodów, mebli, mogą być oświetleniem sufitowy i ściennym
  • plafony LED – lampy wewnętrzne sufitowe wyróżniające się prostotą minimalizmem. Mogą pełnić funkcje oświetlenia głównego.
  • panele LED – lampy podobne do paneli LED. Często wykorzystywane w obiektach komercyjnych
  • lampy sufitowe- lampy poznaczone do montażu na suficie. Stanowią atrakcyjną i przyciągającą wzrok formę oświetlenia. Żyrandole zwracają uwagę atrakcyjnym wzornictwem i wspaniale uatrakcyjniają wnętrza
  • lampy ścienne – doświetlają pomieszczenia, stanowiąc jednocześnie element atrakcyjnej aranżacji wnętrza. Kinkiety oraz
  • lampy dekoracyjne wprowadzają do wnętrz powiew świeżości, spójnie łącząc się z resztą oświetlenia oraz wystrojem wnętrza.
  • lampy stojące – dodatkowe oświetlenie, służące poprawie warunków oświetleniowych na potrzeby wszelkiego rodzaju zajęć. Dzięki nim czytanie, drobne prace ręczne wykonywane w fotelu czy zwykły odpoczynek na kanapie przebiegają w bezpiecznych i komfortowych warunkach oświetleniowych
  • lampy stołowe – oświetlenie dodatkowe w postaci lampek do umieszczenia na wszelkich blatach. Wspomagają oświetlenie główne, będąc jednocześnie atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza.
  • reflektory – oświetlenie wspomagające, służące głównie do wyeksponowania określonych miejsc we wnętrzu

Oświetlenie wewnętrzne domu

Oświetlenie domu wewnętrzne ma głównie za zadanie zapewnienie odpowiedniej ilości światła, niezbędnej do wykonywania wszelkich czynności odbywających się w danym pomieszczeniu. Ponieważ w każdym pomieszczeniu wykonujemy inne zadania, również i oświetlenie w nim się znajdujące powinno być różne. Oświetlenie poszczególnych pomieszczeń powinno wyglądać następująco:

  • kuchnia – oświetlenie ogólne należy wspomagać oświetleniem miejscowym, szczególnie nad blatami roboczymi.
  • jadalnia – główne miejsce powinna zajmować lampa umieszczona nad stołem. Dodatkowym oświetleniem mogą być kinkiety lub taśmy LED
  • sypialnia – nie wymaga dużej ilości światła. Dyskretne i przyjemne światło mogą dać eleganckie lampy wiszące, ukryte taśmy LED lub neony świetlne na ścianach. Obowiązkowo na stoliku nocnym obok łóżka powinna znaleźć swoje miejsce lampka nocna
  • salon – dość dużą ilość, niezbędnego w salonie światła zapewnią oprawy sufitowe lub żyrandole. Dodatkowym źródłem światła mogą być kinkiety umieszczone na ścianach oraz taśmy LED. Często salon jest pomieszczeniem, w którym jest miejsce dla lamp stojących, służących do czytania i umieszonych przy fotelu.
  • łazienka – tu swoje miejsce znajdą wszelkie oprawy o zwiększonym stopniu szczelności IP. Jako źródło światła możemy tu instalować wszelkie oprawy wpuszczane i taśmy LED. Przy lustrze jest miejsce dla kinkietów łazienkowych, wspomagających wszystkie czynności pielęgnacyjne odbywające się w łazience
  • przedpokój, korytarz – miejsce do instalacji dyskretnego oświetlenia. Sprawdzą się tu więc wbudowane oprawy i taśmy LED. Jako oświetlenie ozdobne można umieścić kinkiety pasujące do wystroju. Przy lustrze w przedpokoju znajdzie się miejsce dla reflektorków, wspomagających dobór garderoby przed wyjściem z domu. W korytarzach i na klatkach schodowych jest idealne miejsce dla stosowania opraw z czujnikiem ruchu.

Bez względu na rodzaj pomieszczenia, jaki chcemy wyposażyć w oprawy wewnętrzne, musimy pamiętać, że oświetlenie możemy podzielić na trzy rodzaje:

  • oświetlenie ogólne – oświetla całe wnętrze, zapewniając ogólne dobre warunki oświetleniowe w pomieszczeniu
  • oświetlenie miejscowe – wspomagające, doświetlające dane strefy, w których wykonuje się określone czynności
  • oświetlenie dekoracyjne – jak sama nazwa wskazuje oświetlenie służące poprawie atrakcyjności wizualnej pomieszczenia, podkreśleniu jego walorów i zbudowaniu odpowiedniego nastroju i klimatu w nim panujących.

Oprawy wewnętrzne

Nowoczesne oświetlenie wewnętrzne służy nam poprawą warunków oświetleniowych panujących w domu. Oprawy oświetleniowe wewnętrzne cechują się obecnie wszystkim, czego wymagamy od źródeł światła. Emitują światło o żądanych, wymaganych przez nas parametrach światła, są trwałe, energooszczędne i przyjazne środowisku. Obok parametrów typowo użytkowych, są oprawami atrakcyjnymi wizualnie, przystosowanymi do każdego rodzaju wnętrza oraz stylu, w jakim mieszkanie jest wykończone. Każdy producent oświetlenia wewnętrznego dba o to, aby podążać za aktualnymi trendami i oferować lampy wykonane w modnych i atrakcyjnych wzorach. Jednocześnie oprawy wykonywane są z materiałów coraz lepszych gatunkowo. Zapewnia to ich trwałość oraz wizualną atrakcyjność. Oprawy wewnętrzne LED wspomagane dziś mogą być wszelkimi możliwymi rozwiązaniami współczesnego świata. Pełnię swoich możliwości ukazują dzięki sterownikom i możliwości pełnej regulacji oświetlenia. Regulacja jasności świecenia, włączniki czasowe czy zabawa kolorami światła to tylko nieliczne z możliwości, jakie daje nam nowoczesna technika. Stały rozwój branży oświetleniowej i ogólny postęp techniki umożliwiają dostosowanie oświetlenia wewnętrznego do oczekiwań, upodobań i wymogów każdego użytkownika.