Plafony hermetyczne LED to lampy o podwyższonej klasie szczelności. Doskonale sprawdzą się do montażu zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dostępne w wersji z czujnikiem lub bez.

Plafon hermetyczny 

na stronę
Pokazuje 1 - 32 z 33 elementów
Pokazuje 1 - 32 z 33 elementów

Plafon hermetyczny, czyli lampa o podwyższonej klasie szczelności

Plafon IP65, czyli plafon hermetyczny świetnie sprawdzi się zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wyposażony w szczelną obudowę najwyższej jakości, jest odporny na szkodliwe czynniki zewnętrzne, ale także świetnie poradzi sobie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo plafony hermetyczne zwykłe, jak i te wyposażone w różne czujniki zwiększające nie tylko wygodę, ale również energooszczędność. W ofercie posiadamy plafon hermetyczny LED z czujnikiem:

  • PIR - działający na zasadzie wykrywania ruchu poprzez detektor podczerwieni
  • MV (mikrofalowym) - wykrywający ruch na zasadzie emisji i odbioru fal elektromagnetycznych.

Plafon hermetyczny LED może posiadać różne klasy szczelności. Zaczynają się one już od IP43, a najszczelniejsze oprawy to oczywiście te o oznaczeniu IP68. Najczęściej wybieranym przez naszych klientów jest plafon IP65, który nazywamy wodoodpornym. Plafon hermetyczny z klasą szczelności IP43 ma podstawową ochronę i nie może być zamontowany na zewnątrz budynku, w momencie, kiedy będzie narażony na bezpośredni wpływ deszczu, czy kurzu. Plafon IP68 jest to natomiast w pełni hermetyczna lampa, która nawet w pełni zanurzona w wodzie, będzie mogła trwale i bezproblemowo pracować. Jeśli nasza lampa będzie mogła być narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne, zawsze warto wybrać plafon LED o podwyższonej klasie szczelności. Będziemy wtedy pewni nie tylko jego trwałości, ale również tego, że nie zaszkodzi mu pył ani podwyższona wilgotność, czy woda.

Plafon hermetyczny łazienkowy

Plafon hermetyczny to wszechstronne produkt, który świetnie sprawdzi się jako zewnętrzne oświetlenie podwórza, dodatkowe oświetlenie w warsztatach i garażach, czy jako doświetlenie stanowisk pracy. Pozwolą nam na uniwersalne wybranie miejsca montażowego naszej lampy, bez względu na warunki w nim panujące. Wszystkie plafony hermetyczne LED zostały wyposażone w wysokiej jakości źródło światła. W połączeniu ze szczelną obudową z poliwęglanu tworzą znakomitą i bardzo wytrzymałą całość. Plafon IP65 doskonale sprawdzi się również w łazienkach, w których istnieje możliwość uszkodzenia lampy, przez wysoki poziom wilgoci, czy po prostu oblanie jej wodą. Plafon hermetyczny łazienkowy będzie wtedy jedynym racjonalnym wyborem w tego typu miejscach. Jego specjalna, szczelna obudowa będzie odporna na szkodliwe działanie wilgoci, przez co nie zagrozi ona elektronice znajdującej się wewnątrz lampy.

Plafony hermetyczne to uniwersalne i kompleksowe oprawy świetlne, które sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków. Posiadają one odpowiednią ochronę przede wszystkim przed wodą, pyłem i kurzem. Plafon hermetyczny jest także odporny na wnikanie owadów do wnętrza jego obudowy. Jest to bardzo częsty problem zwykłych lamp zewnętrznych, które po pewnym okresie użytkowania, wewnątrz obudowy posiadają wiele ciał obcych, które psują ich ogólną kompozycję, ale także szkodzą parametrom świetlnym.