Informacje

Oświetlenie LED

Plafony LED

Oświetlenie spełnia we wnętrzu bardzo istotną rolę. Coraz częściej dostrzega się w nim ogromny potencjał dekoracji, przez co dużą uwagę zwraca się na ich wygląd. Nowoczesne wnętrza wyróżniają się prostotą i minimalizmem, na próżno jest w nich szukać bogatych zdobień i ozdób. W tę konwencję idealnie wpisują się plafony LED, czyli oświetlenie przy...

Oświetlenie spełnia we wnętrzu bardzo istotną rolę. Coraz częściej dostrzega się w nim ogromny potencjał dekoracji, przez co dużą uwagę zwraca się na ich wygląd. Nowoczesne wnętrza wyróżniają się prostotą i minimalizmem, na próżno jest w nich szukać bogatych zdobień i ozdób. W tę konwencję idealnie wpisują się plafony LED, czyli oświetlenie przylegające do powierzchni sufitu. Jest dyskretne, nienachalne, zapewniają przyjemne i rozproszone światło. To alternatywa dla żyrandoli i lamp wiszących, które nie zawsze pasują do wnętrza, w których pierwszoplanową role odgrywa prostota.

Więcej

Plafony LED Jest 721 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 64 z 721 elementów
Pokazuje 1 - 64 z 721 elementów

Plafony LED – minimalistyczne oświetlenie do nowoczesnych wnętrz

Plafony LED to rodzaj oświetlenia sufitowego. Zazwyczaj występuje ono w kształcie równobocznych płyt. Geometryczne kształty perfekcyjnie odpowiadają trendom modernistycznych stylizacji. Mamy pewność, że sufitowa dekoracja nie przytłoczy całej aranżacji, a jedynie podkreśli jej prostą i czystą formę. Plafon LED przeżywa aktualnie swój renesans. Możemy je spotkać w zabytkowych wnętrzach, w których były jednym z często wybieranych źródeł światła. W nowoczesnych wnętrzach występują jako plafony LED, czyli energooszczędne oświetlenie, przyjazne środowisku, wydajne i pozwalające zaoszczędzić na energii i zmniejszyć koszty eksploatacji budynku.

Praktyczne zalety plafonu LED

Plafony LED mają znacznie więcej zalet. Doskonale sprawdzają się w niskich pomieszczeniach, w których na wagę złota jest każdy metr kwadratowy powierzchni. Są łatwe w montażu, szybko je przykręcimy, a w razie potrzeby zdemontujemy. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich zdolności kreowania nastroju. Tworzą na suficie delikatną poświatę, odbijają od jego powierzchni światło i jednocześnie doskonale oświetlają każde pomieszczenie. Plafon LED jest ponadto uniwersalny, ponadczasowy i doskonale prezentuje się w każdego rodzaju pomieszczeniach, takich jak salon, korytarz, sypialnia, kuchnia, jadalnia i biuro. Możemy spotkać różne modele tego rodzaju oświetlenia, między innymi plafon LED natynkowy, sufitowy, podtynkowy czy okrągły.