Sterowniki do taśm LED RGB 

Sterownik LED RGB to podstawowe wyposażenie każdej instalacji LED opartej o technologii RGB. W naszej ofercie proste i dyskretne urządzenia, jak i te bezprzewodowe oraz dotykowe.

Pokazuje 1 - 32 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 32 z 32 elementów

Sterowniki do taśm RGB

sterownik do taśmy LED RGB, odbiornik RGB, sterownik RGB z pilotem, sterowanie taśmą LED RGB

 

Zachwycające kolory oświetlenia są łatwe do wyczarowania wraz z diodami LED RGB oraz współpracującymi z nimi sterownikami. Masz ochotę na kojący kolor niebieski lub na energetyczny pomarańcz? Przepadasz za zielenią lub zmysłową czerwienią albo fioletem? Wraz z oświetleniem LED RGB to naprawdę żaden problem. Teraz można zakupić je również w naszym sklepie internetowym w bardzo atrakcyjnych cenach!

 Stosowanie oświetlenia LED ma bardzo wiele zalet. To między innymi energooszczędność oraz wysoka żywotność, ekologia czy też generowanie niskich temperatur. Wraz z diodami LED możemy również tworzyć oświetlenie w różnych kolorach z palety RGB, czyli R – Red – czerwony, G – Green – zielony oraz B – Blue – niebieski. Oprócz oświetlenia, na przykład taśm, które świecą w jednym z tych kolorów stale, mamy też do dyspozycji taśmy multikolor, które dzięki specjalnej technologii mogą zmieniać kolory. Do tego celu potrzebny jest nam tylko sterownik do taśmy LED RGB – razem z nim można uzyskać zachwycające kolory oświetlenia, które możemy dopasować indywidualnie do swoich potrzeb.

 Oświetlenie LED RGB posiada bardzo szerokie zastosowanie i jest obecnie często wybierane przez użytkowników – zarówno do domów i mieszkań, jak i do przestrzeni takich jak kluby, bary, dyskoteki, restauracje, kawiarnie, puby, domy weselne, hotele, sklepy, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

 Taśmy ledowe, które najczęściej kupowane są w wersji multikolor, mogą być wykorzystane do montażu w suficie, na przykład w specjalnych niszach wykonanych z karton-gipsu, można zastosować je do zamontowania w ścianach oraz podłogach. Świetnie sprawdzają się również do podświetlania mebli, na przykład witryn, regałów, półek czy stolików, można opleść nimi lustro lub też wykonać podświetlenie blatu w kuchni. Jak widać, możliwości są naprawdę szerokie i każdy razem oświetleniem LED RGB może wyczarować coś wspaniałego.

 Żeby stworzyć system LED RGB, który będzie pozwalał na wybór koloru oraz różnych programów, potrzebne są elementy takiej jak taśma LED, odbiornik LED, który służy do sterowania produktami o zmiennej barwie światła, a także sterownik RGB z pilotem lub montowany na ścianie.

 Odbiorniki LED możemy kupić w kilku wariantach w zależności od tego, z jakimi taśmami będziemy chcieli je zastosować:

  • do zwykłych taśm RGB, czyli dających efekty świetlne w czerwieni, zielonym i niebieskim kolorze
  • do taśm RGBW, czyli zapewniających oświetlenie nie tylko w kolorze, ale również w bieli

 W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy dla klientów najwyższej jakości odbiorniki LED, także od firmy Mi Light, która specjalizuje się w tworzeniu zawansowanych systemów oświetlenia LED. Odbiorniki Mi Light, pozwalają też na komunikację bezprzewodową z dedykowanymi pilotami. Współpracować mogą też z routerami Wi-Fi Mi Light, dlatego wtedy można sterować odbiornikiem z wykorzystaniem swojego telefonu poprzez dedykowaną aplikację.

Drugim ważnym elementem sterowania jest sterownik. W sprzedaży posiadamy sterowniki montowane naściennie, na przykład można umieścić je w pozycji standardowego wyłącznika światła, a także sterowniki radiowe, które działają bezprzewodowo. W przypadku sterowników i odbiorników Mi Light w naszej ofercie istnieje także możliwość stworzenia 4-strefowego systemu sterowania oświetleniem LED. Wówczas użytkownik jednym pilotem może sterować oświetleniem w aż 4 pomieszczeniach lub 4 wybranych przez siebie strefach. W

Z wykorzystaniem odbiorników i sterowników sterowanie taśmą LED RGB czy RGBW jest bardzo proste. Piloty lub sterowniki montowane naściennie są czytelne i pozwalają na wybranie właściwego sposobu oświetlenia intuicyjnie. Poniżej prezentujemy funkcje, jakie oferuje nam większość systemów tego rodzaju.

Podstawowe funkcje przy sterowaniu LED RGB:

  • włączanie i wyłączanie oświetlenia
  • zmiana koloru – odbywa się najczęściej na specjalnym kółku z oznaczeniem różnych kolorów
  • wybór koloru białego, jeżeli jest to możliwe
  • przyciemnienie oraz rozjaśnienie – tylko w przypadku taśm mających taką funkcję
  • wybór programu – do wyboru jest bardzo wiele programów świetlnych, na przykład mogą one dawać efekt falowania światła, przechodzić z jednego koloru w drugi, dawać efekt stroboskopowy

Jeżeli interesują Państwa wysokiej klasy sterowniki do taśm RGB, zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem. Zadbaliśmy o to, aby nasi klienci mogli przebierać wyłącznie w najlepszej jakości urządzeniach, które pozwalają na stworzenie niezawodnie działających systemów oświetleniowych w różnych przestrzeniach. Na wyposażenie dostępne w naszym asortymencie dajemy 24-miesięczne gwarancje.

Gdy mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania związane z dostępnymi w naszym sklepie artykułami oświetleniowymi, pozostajemy do dyspozycji. Mamy wieloletnie doświadczenie i wiemy, jak doradzić w doborze najlepszych komponentów, które będą mogły spełnić wszystkie Państwa oczekiwania. Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

 

Zapraszamy serdecznie na zakupy do naszego sklepu internetowego!