Zestaw: oprawa IP65 + 2 x świetlówka LED T8 18W 1710lm 120cm EKO 4000K Zobacz większe

Zestaw: oprawa IP65 + 2 x świetlówka LED T8 18W 1530lm 120cm EKO 4000K

ZIP65T812018W4000K

Nowy produkt

SUPER OFERTA dla osób poszukujących oszczędności - zestaw: 2x świetlówka LED T8 120cm b. neutralna + oprawa świetlówkowa IP65. Komplet Tub LED 2x18W to zamiennik tradycyjnych świetlówek gazowych o mocy 2x36W - oszczędność energii elektrycznej o 50%.

Więcej szczegółów

 • Zadaj pytanie o produkt
 • Zadaj pytanie o produkt

  Zestaw: oprawa IP65 + 2 x świetlówka LED T8 18W 1530lm 120cm EKO 4000K

  Zestaw: oprawa IP65 + 2 x świetlówka LED T8 18W 1530lm 120cm EKO 4000K

  SUPER OFERTA dla osób poszukujących oszczędności - zestaw: 2x świetlówka LED T8 120cm b. neutralna + oprawa świetlówkowa IP65 . Komplet Tub LED 2x18W to zamiennik tradycyjnych świetlówek gazowych o mocy 2x36W - oszczędność energii elektrycznej o 50%.

  *

  *

  * Pola wymagane

  Anuluj Wyślij

 • Zamów telefonicznie
 • Koszty transportu
 • Złóż zapytanie ofertowe
 • Złóż zapytanie ofertowe

  Zestaw: oprawa IP65 + 2 x świetlówka LED T8 18W 1530lm 120cm EKO 4000K

  Zestaw: oprawa IP65 + 2 x świetlówka LED T8 18W 1530lm 120cm EKO 4000K

  SUPER OFERTA dla osób poszukujących oszczędności - zestaw: 2x świetlówka LED T8 120cm b. neutralna + oprawa świetlówkowa IP65. Komplet Tub LED 2x18W to zamiennik tradycyjnych świetlówek gazowych o mocy 2x36W - oszczędność energii elektrycznej o 50%.

  * Pola wymagane

  Anuluj lub 

53,00 zł brutto

Zestaw: oprawa IP65 + 2 x świetlówka LED T8 18W 1530lm 120cm EKO 4000K

Zestaw składający się z oprawy hermetycznej IP65 oraz dwóch tub LED 18W 1530lm o dziennej barwie światła 4000K. Idealny wybór do oświetlenia powierzchni komercyjnych, magazynowych czy przemysłowych. Jego główne zalety to niska cena, dobra jakość oraz energooszczędna technologia.

Świetlówki LED 120cm

Świetlówki LED o długości 120cm są tubami stosowanymi w wielu miejscach, w większości takich, które stosują oprawy rastrowe na 4 świetlówki. Miejsc takich jest multum (praktycznie każdy obiekt mający obniżony sufit, taki jak sufity typu armstrong). Świetlówki LED 120cm wykorzystywane są jako:

oświetlenie szkół,
oświetlenie urzędów,
oświetlenie miejsc użytku publicznego,
oświetlenie sklepów i galerii handlowych.

Dane techniczne tuby LED 120cm 18W:

 • Typ T8
 • Długość - 120cm
 • Moc - 18W
 • Strumień świetlny 1530 lumenów
 • Barwa światła - biała dzienna 4000K
 • Klosz - mleczny
 • Kąt świecenia - 270 stopni
 • Gwarancja - 12 miesiące

Zalety opraw do świetlówek IP65

Zalety opraw LED wykonanych w klasie szczelności IP65:

wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne - obudowa hermetycznych opraw do świetlówek LED jest wytrzymała na uderzenia, co jest bardzo przydatne, gdy funkcjonują one w magazynach i korytarzach (wózki widłowe)

pryzmatyczny klosz o wysokiej przezroczystości - klosz wykonany z wysokiej jakości tworzywa, ma wysoką przezroczystość, dzięki czemu w dużym stopniu nie zatrzymuje emitowanego przez świetlówki światła


uniwersalność - konstrukcja opraw hermetycznych do świetlówek oparta jest o zasadę uniwersalności, począwszy od wymiarów,a kończąc na sposobie montażu. Dzięki temu wykorzystać je można praktycznie wszędzie i z większością dostępnych na rynku świetlówek LED.

Dane techniczne Oprawy LED IP65:

 • Długość oprawy - 1265mm
 • Szerokość oprawy - 125mm
 • Wysokość oprawy - 90mm
 • Stopień ochrony - IP65 (wodoodporna)
 • Mocowanie - G13
 • Klosz - transparent
 • Napięcie - 230V
 • Gwarancja - 24 miesiące
Kolor kloszamleczny
Napięcie zasilające230V AC
Pobór mocy2x18W
Wymiary126,6x12,5x9,7cm
Strumień świetlny2x1530lm
Barwa ŚwiatłaBiała Neutralna
Temperatura Barwowa4000K
Kąt Świecenia270st
Trwałość30000h
Czas gwarancji1 rok
CertyfikatyCE, RoHS

Montaż świetlówek LED

Świetlowki LED to świetny zamiennik tradycyjnych źródeł gazowych, jednak podczas ich wymiany należy zwrócić uwagę na 3 ważne aspekty związane z ich wymianą:

 • Napięcie zasilające -  świetlówki LED zasilane są przy pomocy napięcia 230V, w przeciwieństwie do świetlówek gazowych, które wymagały odpowiednich zapłonników i dławików do działania. Dlatego też, przy montażu w tradycyjne oprawy (nieprzystosowane wczesniej do zasilanaia świetlowek LED), należy usunąć obecne w nich startery i dławiki i puścic na gniazda T8 czyste napięcie 230V. jest to najbezpieczniejszy sposób, gwarantujący bezproblemową prace świetlówek LED.

 • Sposób zasilania - świetlówki LED zasilane mogą byc na dwa sposoby (w zależności od modelu). Pierszym i bardziej popularnym jest zasilanie dwustronne (obustronne). Występuje wówczas, gdy faza zasila jedną strone świetlowki, a zero - drugą (lewo - prawo). Jest to rozwiązanie stosowane w większości opraw tradycyjnych. Drugi typ zasilania to zasilanie jednostronne  (faza i zero z jednej strony). Stosowane było głównie ladach chłodniczych itp.. Coraz częściej spotyka sie właśnie ten typ opraw i świetlowek LED. Dlatego też, przy montażu i zakupie opraw i źródeł, należy zwrócić uwagę na to jaki typ zasilania w nich wystepuje. Pomoże to uniknąć problemów i uszkodzeń związanych z niewłasciwym podłączeniem.

 • Położenie gniazd zasilających - wiele świetlówek LED nie świeci całą powierzchnią, a jedynie jej częścią. Dlatego też, czasem podczas montażu pojawia się ciekawy problem (głównie przy montażu w oprawach rastrowych). Otóż po wkręceniu świetlowki w gniazdo okazuje się, że świeci ona pod kątem, wzgledem powierzchni ziemi, przez co traci się dużą część światła. W przypadku podejrzenia wystąpienia takiego problemu, należy zaopatrzeć się w świetlowki posiadające możliwość regulacji końcówek, dzięki czemu dostosować możemy kąt ich nachylenia w oprawie.
Oprawa Świetlówkowa - Etap 1 montażu

Oprawa do świetlówek LED, w przeciwieństwie do jej odpowiedniczki -oprawy przystosowanej do tradycyjnych świetlówek - nie jest wyposażona w żaden układ zapłonowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, staje sie bardziej bezawaryjna i beproblematyczna. Montaż zaczynamy od zdjęcia góej pokrywy poprzez lekkie odchylenie uchwytów zatrzaskowych ku sobie. Po otworzeniu góej pokrywy, zamontować należy gniazda T8 po obu stronach oprawy. Na koniec, zamontować trzeba końcówkę służącą do późniejszego wprowadzenia przewodu. Użyć należy opowieniej grubości kabla w celu zapewnienia szczelności i bezpieczeństwa. 

Oprawa Świetlówkowa oprawa do świetlówek LED Oprawa do świetlówek sposób montażu Oprawa hermetyczna do świetlówek LED

Oprawa  Świetlówkowa  - Etap 2 montażu

Dokręć dokładnie nakrętkę końcówki. Następnie, ostroznie załóż zatrzaski trzymające klosz. Uważaj, aby dokładnie powpinać zapinki. Niedokladne ich zapięcie może spowodować odpadnięcie i uszkodzenie klosza.

Oprawa hermetyczna Oprawa dwustronnie zasilana  Oprawa Montaż  oprawa do świetlówek LED

Montaż Oprawy - Etap 3

Rozmieść równo w poziomie i pionie uchwyty mocujące do oprawy. Sprawdż wymiar z oprawą tak, aby rostaw pasował idealnie. Nanieś go na sufit lub ścianę i przytwierdż solidnie uchwyty. Po zamontowaniu uchwytów weź oprawę i mocno "wstrzel" oprawę w zaczepy. Kolejnym krokiem jest przeciągnięcie przewodu z zasilaniem do oprawy i zamontowanie go zgodnie z opisem na oprawie. Przewód niebieski (N), żółto-zielony (uziemienie), brązowy (L) 

Oprawa LED świetlówkowa Montaż oprawy hermetycznej Oprawa Montaż Podłączenie opraw hermetycznej 

Montaż Oprawy - Etap 4

Sprawdź czy podłączyłeś wszystko prawidłowo. Zamknij pokrywę z gniazdami w oprawie i włóż świetlówki w oprawę. Na koniec zamontuj klosz za pomocą wpiętych wcześniej zatrzasków. Pozostaje się cieszyć dobrym światłem i mniejszymi rachunkami za prąd.  

Oprawa świetlówkowa LED  Montaż oprawy Oprawa hermetyczna do świetlówek LED Oprawa z świetlówką led 

Oprawa świetlówkowa 

Oprawa na świetlówki LED oprawa hermetyczna Oprawa na świetlówki oprawa świetlówkowa  

Oprawa hermetyczna