Taśmy LED RGB to kolorowe paski ledowe, które pozwolą nam na wyjątkowe i dekoracyjne oświetlenie naszego wnętrzna. Możliwość sterowania i odpowiedniej barwy światła, zależy teraz wyłącznie od naszego nastroju.

Taśmy LED RGB SMD 

na stronę
Pokazuje 1 - 16 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 28 elementów

Taśmy LED RGB - kolorowe taśmy LED o dużych możliwościach

Kolorowe taśmy LED RGB pozwalają nam, uzyskać o wiele większe możliwości w zakresie malowania wnętrz światłem.

RGB jest to model przestrzeni barw, którego nazwa pochodzi od angielskich określeń barw podstawowych, a mianowicie:

  • R – Red – czerwony,
  • G – Green – zielony
  • B – Blue – niebieski

Z tych trzech podstawowych kolorów można po zmieszaniu uzyskać różne inne barwy, na przykład pomarańczowy, żółty, fioletowy, błękitny. Z systemu RGB korzystają monitory i telewizory LCD, aparaty cyfrowe, smartfony, a także oświetlenie led RGB.

Kolorowe aranżacje z użyciem taśm LED RGB

Już jeden pasek LED RGB pozwoli na wykreowanie wyjątkowego, dekoracyjnego oświetlenia naszego wnętrza. Taśmy LED kolorowe często wybierane są do dekoracji mebli, witryn, półek, regałów, ale także mogą posłużyć do ozdobnego oświetlenia blatu kuchennego czy lustra. Taśmy multikolor to także bardzo chętnie wybierany rodzaj oświetlenia dyskotek, klubów czy barów. Jak widać, możliwości ich zastosowania są niemalże nieograniczone!

Wodoodporne taśmy LED RGB mogę być używane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Taśmy LED RGB IP65 posiadają silikonowe zabezpieczenia, które doskonale chronią nasze pasek ledowy przed zabrudzeniem.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy kolorowe taśmy LED w następujących wariantach:

  • Taśma LED Multikolor 5050
  • Taśma LED Multikolor 5630

Taśmy LED Multikolor i ich sterowanie

Taśma LED RGB może być sterowana bezprzewodowo za pomocą pilota czy sterownika naściennego. Możemy ją ściemniać, rozjaśniać, wybierać odpowiednią barwę świecenia, czy program, który najlepiej sprawdzi się do oświetlenia naszego pomieszczenia. Do sterowania taśmami LED RGB nasz sklep poleca system sterowania MiLight, który pozwoli nam na stworzenie kilku stref oświetlenia, jak i płynną zmianę kolorów paska LED RGB.