Informacje

Oświetlenie LED

Taśmy i paski LED

Taśmy LED

Dekoracyjne taśmy LED zwane paskami ledowymi, to idealne rozwiązanie do akcentowego oświetlenia różnych pomieszczeń począwszy od twojego domu, po pracę czy innego miejsca choć by publicznego. 

Taśmy LED Jest 184 produktów.

Podkategorie

 • Taśma LED 3528 SMD

  Paski LED SMD3528 to dekoracyjne paski LED o niskim poborze energii. Świetnie sprawdzą się do dekoracyjnego oświetlenia lub punktowego doświetlenia. Sprawdzona jakość w niskiej cenie.

 • Taśmy LED 2835 SMD

  Taśmy LED z diodą SMD2835 to nowoczesne paski ledowe wyposażone w diody drugiej generacji. Dostępne w wersji o mocy 4,8W/m i 6W/m. Świetnie sprawdzą się do punktowego i dekoracyjnego oświetlenia naszego wnętrza.

 • Taśmy LED 5050 SMD

  Taśmy Ledowe 5050 to uniwersalne paski, które mogą posłużyć zarówno do dekoracyjnego oświetlenia, jak i jako dodatkowe źródło światła. Świetnie sprawdzą się zamontowane w profilu aluminiowym, który doskonale odprowadzi z nich ciepło i ochroni przed oderwaniem.

 • Taśmy LED 5630 SMD

  Taśma LED 5630 SMD, występująca także w wariantach 120W, 90W, mocna, 300 SMD 5630, 12V, najmocnieszy pasek LED to sposób na profesjonalne oświetlenie.

 • Taśmy LED RGB SMD

  Taśmy LED RGB to kolorowe paski ledowe, które pozwolą nam na wyjątkowe i dekoracyjne oświetlenie naszego wnętrzna. Możliwość sterowania i odpowiedniej barwy światła, zależy teraz wyłącznie od naszego nastroju.

 • Taśmy LED RGBW

  Taśmy LED RGBW to listwy LED stworzone w nowoczesnej technologii LED RGB z barwą białą. W sprzedaży posiadamy paski LED najwyższej jakości, dostępne z barwą białą dzienną, neutralną i zimną.

 • Taśmy LED Multi White

  Taśmy LED Multi White to specjalne paski ledowe, świecące w różnych światłach barwa białego. Wyposażone w połączone diody ciepłe i zimne, pozwalają na płynne zmiany temperatury barwy w zakresie nawet od 2700-6500K

 • Taśmy LED Premium

  Taśmy Led Premium to produkty, przystosowane do tworzenia w pełni profesjonalnych instalacji ledowych. Wyposażone w wyselekcjonowane diody LED i gruby podkład PCB są gwarancją wysokiej jakości światła i niezawodności.

 • Taśmy LED 230V

  Taśmy LED 230V to nowoczesne paski ledowe, które do pracy nie potrzebują zewnętrznych zasilaczy. Zabezpieczone przezroczystym silikonem są w pełni bezpieczne i odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

 • Taśmy LED Profesjonalne

  Taśmy LED Profesjonalne to wysokiej jakości paski LED, które sa dużo trwalsze i wydajniejsze od reszty pasków ledowych. Wykonane z grubego PCB i wyselekcjonowanych diod LED najwyższej jakości. Gwarancja producenta - 3 lata.

na stronę
Pokazuje 1 - 64 z 184 elementów
Pokazuje 1 - 64 z 184 elementów

Taśmy i paski LED

Taśmy tego rodzaju to nic innego jak pasek taśmy PCB na którym są maszynowo przylutowane diody. Taśmy przeważnie zasilane są stałym napięciem 12V. Taśmy powinny służyć jako dekoracyjne lub akcentujące oświetlenie, nie polecamy stosowania taśm jako oświetlenia głównego ze względu na mocny ale bardzo krótki strumień świetlny. Prawidłowy montaż każdej taśmy LED powinien charakteryzować się tym iż każdy pasek powinien być doklejony do jakiejkolwiek powierzchni wykonanej z aluminium w szczególności polecamy tzw. profile aluminiowe LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu taśmy Led nie przegrzewają się i ich żywotność znacznie się wydłuża. Dobrze jest też odtłuścić powierzchnię do której doklejamy naszą taśmę LED. Taśmy LED znacznie poprawiają walory estetyczne naszych mieszkań dzięki takiemu stonowanemu oświetleniu o wiele lepiej relaksujemy się co wpływa bezpośrednio na poprawę naszego nastroju. 

Najpopularniejsze modele taśm LED 3528

Najpopularniejsza z wszystkich taśm LED na rynku taśma charakteryzuje się umiarkowanym poziomem światła i przystępną ceną. Zamontowana na pasku LED dioda o symbolu 3528 SMD to dioda o sprawdzonym działaniu. Symbol jej 3528 to nic innego jak wymiar diody czyli 3,2mm na 2,8mm dzięki tak niewielkim rozmiarom udało się na niektórych modelach taśm ledowych na odcinku 5m zamontować aż 600 diod. Przyjęło się jednak iż najbardziej popularnym rodzajem taśmy LED jest 300 diodowy odcinek 5 metrowej taśmy Led. Taśmy te występują w różnych kolorach począwszy od trzech odcieni bieli, czyli biały ciepły, biały zimny u biały dzienny. Po przez taśmy kolorowe np. taśma zielona, taśma niebieska, taśma żółta, taśma pomarańczowa czy czerwona. Ostatnim czasy pokazała się nawet taśma RGB 3528 emitująca rożne kolory z palety 256 odcieni w zależności od użytego modelu sterownika. Warto też wspomnieć o taśmach tzw. elastycznych dzięki którym możemy dowolnie układać kształty i zawijasy jakie tylko potrzebujemy.

Taśma LED SMD 2835

Pasek LED 2835 SMD to taśma nowej generacji oparta na jej poprzednim modelu 3528 ale po przez zamianę złącza półprzewodnikowego udało się osiągnąć lepsze wyniki świetlne. Taśma Led 2835 można kupić w dwóch odcieniach biała ciepła i biała zimna. Taśmy występują też w wersji elastycznej do tworzenia skomplikowanych elementów świetlnych. Odcinek 5 metrowy taśmy pobiera ok 30W czyli na odcinek 1m jej zużycie wynosi ok 6W. Taśmy powinno montować się na profilach aluminiowych.