Informacje

Oświetlenie LED

Taśmy i paski LED

Taśmy LED

Dekoracyjne taśmy LED zwane paskami ledowymi, to idealne rozwiązanie do akcentowego oświetlenia różnych pomieszczeń począwszy od twojego domu, po pracę czy innego miejsca choć by publicznego. 

Taśmy LED Jest 253 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 64 z 253 elementów
Pokazuje 1 - 64 z 253 elementów

Taśmy i paski LED

Taśmy tego rodzaju to nic innego jak pasek taśmy PCB na którym są maszynowo przylutowane diody. Taśmy przeważnie zasilane są stałym napięciem 12V. Taśmy powinny służyć jako dekoracyjne lub akcentujące oświetlenie, nie polecamy stosowania taśm jako oświetlenia głównego ze względu na mocny ale bardzo krótki strumień świetlny. Prawidłowy montaż każdej taśmy LED powinien charakteryzować się tym iż każdy pasek powinien być doklejony do jakiejkolwiek powierzchni wykonanej z aluminium w szczególności polecamy tzw. profile aluminiowe LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu taśmy Led nie przegrzewają się i ich żywotność znacznie się wydłuża. Dobrze jest też odtłuścić powierzchnię do której doklejamy naszą taśmę LED. Taśmy LED znacznie poprawiają walory estetyczne naszych mieszkań dzięki takiemu stonowanemu oświetleniu o wiele lepiej relaksujemy się co wpływa bezpośrednio na poprawę naszego nastroju. 

Najpopularniejsze modele taśm LED 3528

Najpopularniejsza z wszystkich taśm LED na rynku taśma charakteryzuje się umiarkowanym poziomem światła i przystępną ceną. Zamontowana na pasku LED dioda o symbolu 3528 SMD to dioda o sprawdzonym działaniu. Symbol jej 3528 to nic innego jak wymiar diody czyli 3,2mm na 2,8mm dzięki tak niewielkim rozmiarom udało się na niektórych modelach taśm ledowych na odcinku 5m zamontować aż 600 diod. Przyjęło się jednak iż najbardziej popularnym rodzajem taśmy LED jest 300 diodowy odcinek 5 metrowej taśmy Led. Taśmy te występują w różnych kolorach począwszy od trzech odcieni bieli, czyli biały ciepły, biały zimny u biały dzienny. Po przez taśmy kolorowe np. taśma zielona, taśma niebieska, taśma żółta, taśma pomarańczowa czy czerwona. Ostatnim czasy pokazała się nawet taśma RGB 3528 emitująca rożne kolory z palety 256 odcieni w zależności od użytego modelu sterownika. Warto też wspomnieć o taśmach tzw. elastycznych dzięki którym możemy dowolnie układać kształty i zawijasy jakie tylko potrzebujemy.

Taśma LED SMD 2835

Pasek LED 2835 SMD to taśma nowej generacji oparta na jej poprzednim modelu 3528 ale po przez zamianę złącza półprzewodnikowego udało się osiągnąć lepsze wyniki świetlne. Taśma Led 2835 można kupić w dwóch odcieniach biała ciepła i biała zimna. Taśmy występują też w wersji elastycznej do tworzenia skomplikowanych elementów świetlnych. Odcinek 5 metrowy taśmy pobiera ok 30W czyli na odcinek 1m jej zużycie wynosi ok 6W. Taśmy powinno montować się na profilach aluminiowych.